chveneburi
chveneburi (üye)
İstanbul / Meraklı

Kıza Bakın Nasıl Olmuş..

çiller ve gözler de fark göreceksiniz..

Tarih: 28 Şubat 2007, 11:36 - İp: 85.***.**1.150
photodesng
photodesng (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar Hepimizin ELlerine Sağlık..

Uzun Zaman Oldu Bi Foto Üzerinde Hepimizin Çalışmayalı..

İyi Oldu Yaf Böyle Çalışmalara Hasretti Site

[>:D :D

Tarih: 1 Mart 2007, 16:22 - İp: 88.***.**0.251
pantat
pantat (üye)
Ankara / Amatör

Aranızda mutlaka göreniniz vardır youtube da falan yayınlandı "dove evolution".
Buda linki http://www.youtube.com/watch?v=iYhCn0jf46U
Videoda normal bir bayan alınıp önce güzelce makyajı saçı falan yapılıyor daha sanra çekilen bir sürü resmi arasından en güzeli beğeniliyor. Sonrasında Photoshop olduğundan emin değilim ama bilgisayar yardımıyla bayanın gözleri büyütülüyor boynu önce uzatılıp sonrasında yüzü ile birlikte inceltiliyor. Yalnız bu fotografta arkadaşların yaptıkları yalnızca renk tonlarıyla olan değişiklikler. Yalnız bu yukarıda bahsettiğim fiziksel değişiklikler nasıl yapılır bilen varsa anlatsın arkadaşlar. ben aradım taradım ama elle tutulur bi sonuca ulaşamadım.
Bilen arkadaşlar yukarıdaki resimde benzer değişikler(boynu uzatma inceltme gözlerin büyüklüklerini değiştirme falan) yapıp nasıl yaptıklarını anlatırlarsa çok makbule geçerler.

Tarih: 2 Mart 2007, 02:58 - İp: 144.***.**0.80
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Pantat Arkadasim
Burda renklerle oynanmis diyorsun benim yaptigim resme iyice bakarsan dudaklardaki büyüklügü kaslardaki oynamayi
cenedeki incelmeyi farkedebilirsin
ben onu kisa bir anda laptop üzerinde sadece burada girgir olsun diye yapmistim eger öyle bir ders ariyorsan yani ayni youtobe deki gibi konulari iyice bir gözden gecir cekici manken yüzü diye bir konu acmistim orada hepsi ayrintili bir sekilde mevcut
ama bazi konular sabit kalmadigi icin forumda asagi taraflarda kaybolup gidiyor bu konuda bizimde problemimiz var keske bazi konular sabit kalsada buraya gelende demse ya sadece burasi fon paylasim yerimi diye ama olmuyor site yetkilileri bu konuda bir harekktlilik göstermediler
Saygilarimla

Tarih: 2 Mart 2007, 03:08 - İp: 62.***.**2.73
pantat
pantat (üye)
Ankara / Amatör

Valla güzel konuların forumda kaybolup gitmesi konusunda sonuna kadar haklısınız. Üzerinde çalıştığınız fotografa şimdi tekrar baktım. yalnız bahsettiğim videoya baktıysanız bayanın yüzünde yapılan değişikliklerin dokular üzerinde neredeyse kayıpsız olarak uygulandığını farkedebilirsiniz. Mesela orada farkettiğim gözleri büyütürken çevresindeki dokuyuda düzgün olarak sıkıştırarak detayların kaybolmaması sağlanmış. yalnız sizin üzerinde çalıştığınız fotografta aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Tabi sizin seçiminiz; renkleri yumuşatarak detaylarda azalma olmasından dolayı boyundaki ve çenedeki değişiklikleri sadece boyutlarını değiştirerekmi yoksa fazlalıkları silerekmi yaptığınızı buradan anlayamadım.
Yalnız bahsettiğim videoda kullanılan yöntemi (uygulanışının ne kadar kolay olduğunu farketmişsinizdir)öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyorum

#pantat' tarafından 02.03.2007 03:44:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 03:41 - İp: 144.***.**0.80
eminakca
eminakca (üye)

Pantat photoshopla yapildi hatta photoshop diye aratirsan daha degisik videolarda cikiyor
simdi o sekil bir dersi burada yazmak nerden baksaniz 3 ila 4 saatini alir birisinin yok resim ekle yok nasil yaptigini tek tek anlat ve bir tesekkür bile cok görülüyor yada ben su cekici manken yüzü icin 1.5 saatimi verdim ne oldu kaybolup gitti forumun arka sayfalarinda sen nasil bir sey istiyorsan söyle ben sayfasini vereyim sen bir ingilizce cevirici ile türkceye cevirip sayfayi deneme yanilma yöntemi ile pek ala cok güzelde retusch yapabilirsin bu konuda cok sayida sayfalar var internette bulabilirsin

Tarih: 2 Mart 2007, 04:28 - İp: 62.***.**2.73
kaansoy
kaansoy (üye)
Samsun / Amatör

Sevgili arkadaşlar hakahan'ın yaptığı çizim hangi programla nasıl yapılıyor...Sevgili hakahan ayrıntılı açıklama bekliyoruz lütfen..

Tarih: 8 Mart 2007, 12:59 - İp: 88.***.**4.148
bagetbocek
bagetbocek (üye)
Antalya / Meraklı

Tarih: 8 Mart 2007, 22:44 - İp: 85.***.**4.249
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

bagetbocek kardeş 10saniyede mi yaptın???
Eğer 10 saniyede yaptınsa yöntemini merak ediyorum.
Yazarsan sevinirim.. [>:D

Tarih: 9 Mart 2007, 15:11 - İp: 85.***.**4.223
eminakca
eminakca (üye)

bende 8.75 saniyede yapmistim ama unuttum yazmaya

Tarih: 9 Mart 2007, 19:03 - İp: 85.***.**2.182
bagetbocek
bagetbocek (üye)
Antalya / Meraklı

Corel Paint Shop Pro Photo 11.20 yi incelerseniz 10 saniyede değil 5 saniyede bile yapanlar çıkar kusura bakmayın ben biraz yavaşım...

Tarih: 10 Mart 2007, 13:15 - İp: 193.***.**7.122