mial
mial (üye)
Ankara / Amatör

Katliam

Remin doğasını bozan bu katliam kendimizi kandırmaktan başka ne işe yarıyor? Hangi büyük fotoğrafçı bunu kullanır ki?

Tarih: 12 Şubat 2004, 21:49 - İp: yok
mial
mial (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğrafın doğası demek istemiştim,remin teknik bir sözcük değil

Tarih: 12 Şubat 2004, 21:55 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Digital Fotograf makinasinda cekilen Fotograf ile Analag makinada cekilen fotograf arasinda sanatsal acidan bir fark göremiyorum.Birinde film kullaniliyor digerinde sensör sonucta ikiside görsel olarak bir fotograf ortaya cikariyor. Resmin netligi belki farkli olabilir ama bu Fotografin dogasini bozmaz.Digitallerde cekmis oldugunuz bir fotografi isterseniz yine ayni Fotograf kagidina baski yaptirabiliriniz. Bana göre sonucta ikiside ayni.Önemli olan fotografin anlamidir.Ne ile cekildigi degil. Sayín Murat beyin (burukay) bir yazisinda belirttigi gibi Fotografi makina degil Fotografci ceker.Bildigim kadariyla eskiden fotografcilar rötuslari negatif üzerinde yapardi simdide bazi programlarla. Ticari Fotografci müsterisinin istegine göre fotograf ceker.Fotograf sanatcisi kendi istegine göre. Büyük Fotografci Pshop kullanir yada kullanmaz bu onun tercihi. Kullanmissada bu Fotografmidir degilmidir izleyicinin tercihi.

Tarih: 27 Mart 2004, 18:07 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

Galiba analog makinalara karsi bir durum olusmus gibi anlasiliyor. Sanirim kimse film li makinalara karsi degil.hemen hemen herkesin evinde bu makinalardan vardir.Sadece teknolojiyi de kabul etmek gerekir.Digitalle cekilen bir cicek fotografi Pc ile degistirilmedigi sürece Cicegin dogasini bozacagini zannetmiyorum.Bugün o kadar kaliteli digital baski makinalari varki digital olarak basilmis bir fotografi kac kisi digerlerinden ayirt edebilir.

Tarih: 30 Mart 2004, 00:51 - İp: yok
carpediem1
carpediem1 (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

bak kardeş hiç bi stüdyo fotorafçısı tenelzül edip cevap yazmamış sadece bi amatör böyle bi konu açar

Tarih: 19 Ekim 2006, 13:46 - İp: 81.***.**3.80
  • 1