mr.drum
mr.drum (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Jpeg Ve Action İle İlgili :(

merhabalar..oluşturmuş olduğum action ile 100 küsür fotoğrafın rengine müdahale edebiliyorum.
action ı oluştururken işlemi yap ve resmin üzerine kaydet şeklinde ayarlıyorum.ANCAK! her kayıdetme işleminde Jpeg Kalite kutucuğu çıkıyor.Bunu nasıl iptal edebilirim.Yani 100 küsür fotoğraf ile işim bitene kadar sürekli Enter,enter,enter...........
yapmak tam bir felaket.Çok kurcaladım Photoshop'u, ancak mantığını bir türlü çözemedim.YARDIIIIM!! (

Tarih: 8 Kasım 2005, 19:56 - İp: yok
creed_06
creed_06 (üye)
Ankara / Firma

ya bu dertten bende yanıyorum acaba bi çözümü varmı?

Tarih: 9 Kasım 2005, 00:30 - İp: yok
fotoismail
fotoismail (üye)

arkadaşım bak actionı yeniden kaydet fakat bu sefer kaydederken jpeg kalite kutucuğu çıktığında kalitesini ayarla ve ok. bas... yani bu şekilde kaydedersen olur...

Tarih: 9 Kasım 2005, 16:04 - İp: yok
mutlu74
mutlu74 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam lar action hazırlamışsın cok güzel fakat işin mantığını öğrenmek diğerlerinin devamını getirir.

action yanında 2 kutucuk var bunlardan birisi actio u kaldırır yani işlem yapmaz diğeri sormadan yap anlamında

yazdığın actio nu aç nerede durup soruyorsa onun karşısındaki kutucuğu kaldır işlem tamamdır...kolaygelsin

Tarih: 18 Aralık 2005, 17:28 - İp: 212.***.**4.108
hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Selam,
Bence Enter Dügmesine bir Agirlik koy.
Sonra kaldirirsin
SElamlar

Tarih: 18 Aralık 2005, 23:44 - İp: 85.***.**3.24
mr.drum
mr.drum (üye)

---mutlu74 merhaba.bahsettiğin konuyu inceledim sanırım benim sorunum farklı.teşekkür ilgin için..

---hakibay entera ağırlık koymak yerine.photoshoptan anlamayan birini oturtuyorum bilgsyar başına ve entera basmasını tembihliyorum ooohh

Tarih: 19 Aralık 2005, 10:43 - İp: 85.***.**9.188
ortakalan
ortakalan (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

file menüsünde otomate kısmında batch var onu kullanırsan daha kolay olur hemde resmin üzerine kaydetmezsin kendi otomatik yapar bu klasörden al işlenleri yap bu klasöre kaydet gibi bir komut source yazan yerde folderi sec o kayak dosya olacak destiation yazan yerdede folderi sec oda işlemlerin yapıdıktan sonra esimlerin kaydedileceği yer sana tavsiye actionu hazırlarken kaydetmeyi sen yapma yani actionu hazırlarken kaydet olayına hiç girme sadece rek ayarını yap actionu bitir gerisini outomate hallder
kolay gelsin

Tarih: 11 Ocak 2006, 00:19 - İp: 85.***.**5.232
  • 1