puikus
puikus (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hikaye

bu kopyadır
merhaba..
bir hikaye önce.. picasso bir arkadaşına misafir olur.. ev sahibi arkadaşı oturken picasso ya ustad otururken şu bizim oğlanın resmini yapar mısın 2 dakika der.. picasso tabi der ve 2 dk sonra resmi arkadaşına verir... arkadaşı picassoya dönerek teşekkür eder ve borcum ne kadar diye sorar.. picasso 1 milyon dolar der.. arkadaşı şaşırır ve ustad 2 dk karaladın 2 dk için bu para çok değil mi der... ustad cevap verir.. 2 DAKİKA ARTI 65 YIL ARKADAŞ. der... o resmi 2 dakikada yapabilecek hale gelmesi için picasso nun harcadığı zaman yani...

bunu niye yazdım peki diyeceksiniz.. mesleğine verdikleri emeği boşa sayan fotoğrafcılar için ve işini yaptırdığı elemana eskiden 2 kalem atıyon, şimdilerde ise 2 tıkt tık için çok para istiyon diyenler için... bir söz vardır türkiyede ustanın çekici 5 para diye.. çünkü diğerleri 1 paradır..

bunu yazmaya neden gerek gördüm acaba:)

paylaşım bir nevi bedeva alışveriş değil arkadaşlar , hazıra konmak hiç değil..

burda ilgilimi çeken tek şey bazı arkadaşların yapıp koydukları fotoğraflar.. bazısına güzel diyorum bazısına şunuda yapsa diyorum ama bu okadar azki.. keşke daha çok bakın bu nasıl olmuş diyen..

varsa yoksa fon paylaşımı.. yap yeni fon koy üstüne resmi ve nasıl güzel olmuş mu nesi eksik diye sor herkesin kendinde katacağı birşeyler vardır.... bence olması gereken bu..

iyi çalışmalar

Tarih: 28 Mart 2007, 18:05 - İp: 88.***.**4.234
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet malesef okadar çok fon program paylaşım adı altında konularla açılıyorki sormayın.
inanın bu kadar programı çözüp hepsinden faydalanmak hatta ne işe yaradıgını bilmek mümkün deyil.fon adı altında dagıtılan resimlere bakınca ya biz fonu yanlış biliyoruz yada konu açmış olmak için sıradan resimlere fon deniyor.inanın fon denilen resme neresine montaj yapılması gerekiyor bulamıyorum ama adı çok güzel fon oluyor.
paylaşımı resim ve kaçak program vermek zanneden arkadaşların paylaşımı biterse bizlerde bilgi paylaşımına başlarız artık.
neden şimdi deyil de ileridemi.1 saatte 10 konu açılıyor açılan konular kaybolup kimse görmeden gidiyor.
paylaşmak için sıramızı bekleriz.

Tarih: 28 Mart 2007, 18:19 - İp: 81.***.**2.47
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

rutusor ne kadar cok emeginiz olmus 1 konu acmisiniz 2 cevap belli ne kadar bilgi paylasimci oldugunuz o zaman gösterin hünerinizi hodri meydan bakalim
burasi daha ne kadar böyle abuk subuk konular acilacak merak ediyorum fon verilyirsa burdaki arkadaslar faydalaniyor tabi 7 cd ye 200 ytl verecekseniz buyrun verin buraya bunlari yazarak yine bir kargasa ortami cikaracaksiniz belli
bilgi paylasimi imis buyrun ne duruyorsunuz hadi bir yaptiginiz isi koyun nasil yaptiginizida anlatin ama yok msn e gel yok özelden yazayim adam gibi koyun buraya digerleride görsün

Tarih: 28 Mart 2007, 18:49 - İp: 85.***.**8.136
puikus
puikus (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

eminakça sen çok emek vermişsin..tesekkür ederiz sen olmasan ne olurdu halimiz

kardeşim bir fon ne kadar güzel olursa olsun, herkesde varsa o 5 kuruş etmez bunu biliyorsunuz aslında.. bilmeseniz ne diye durmadan fon diyesiniz demi...

fon paylaşmasından yana olanlar bile b işi sulundırdı..yok ben link vermem yok özelden yazarımda.. sanki silah dayadılar:) kardeşim burdakilerin hemen hepsi (çok azı hariç) ordan burdan alınma.. herkesde var zaten.. saatlerce uğraşıp yaptığın kaç fonu paylaştın.. ben paylaşda demiyorum zaten.. yaptığın bir fon varsa koy resmi bakalım fon diyelim eline sağlık... yada bu gelin bu fona olmamış.. ama nerdeeeeee... hazıra konarsan elbette paylaşalım dersin.. ne ürettin ne kattın senden onları söyle..yoksa geç nette ayağa düşmüş fon paylaşmayı.. bu fonlar yeni başlamış 3-5 matorde yoktur.. ayrıca herkeste olan fonu ben ne yapayım.. herkesin yaptığı resim birbirinin kopyası olmuyor mu? bence farkınızı koyun ortaya varsa tabiii.. yoksa...yok))

Tarih: 29 Mart 2007, 12:42 - İp: 88.***.**4.234
pıto
pıto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

sanırım yenisin ya da emin arkadaşın paylaşımlarını görmedin rutusor burda herkes bir şeyler paylaşsa nesi kötü anlıyamadım ayrıca emin arkadaş kimseye zorla alın fonları demiyor önemli olan yapılan emek ki bence emin arkadaşın bizde emeği oldukça çok emeğine sağlık emin [>:D

Tarih: 29 Mart 2007, 12:51 - İp: 85.***.**7.67
  • 1