quemmaa
quemmaa (üye)
İçel / Amatör

Herkes Baksın!rutus İçin Arkadaşlar

ben profesyonel filan değilim stüdyocu filan da değil. photoshopu kullanmaya başlayalı daha 2hafta oldu ama çabuk ilerdim kanısındayım. ben bu rutus olayını anlamadım. herkes bi program ssayıyor. remove pattern, remove moire, kpt 6, kodak gem air brush 1.0.3(elimde 2.0 var ama serial yok olan varsa paylaşırsa sevinirim). reduce grainess diye bişe daha var. bunların hepsini kullandım. ama en iyi sonuç kodak'tan aldım. hem uğraştırmıyo hem en iyi verdi. kpt6 yı önerenler girilmesi gereken değerleri de versin lütfen. değer denemekle vakit kaybediliyor. en iyisi bu işi otomatik yapanlar yani kodak gem airbrush. herkes kendi kullandığı ve 'bu işin ustası budur' dediği programları yazıp ve mümkünse paylaşırsa sevinirim...herkese iyi günler

Tarih: 30 Temmuz 2006, 18:40 - İp: 85.***.**5.200
-serdo-
-serdo- (üye)
Ankara / Amatör

slm serdar ben ankara dan photo retouch u denedınmı??? [email protected] dan bana lasabılırsın

Tarih: 3 Ağustos 2006, 18:23 - İp: 88.***.**1.114
stdbanu
stdbanu (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bilmiyorsanız akıl vermeyin profesyonel rötuş KPT6 İle yapılır.Diğer kodak remove gibi uydurmasyon basit yazılımlar amatörler içindir.Buna amatörler otomatik rutuşş der ve sıvamanın başka adıdıdr.

Tarih: 3 Ağustos 2006, 18:33 - İp: 85.***.**2.197
quemmaa
quemmaa (üye)
İçel / Amatör

Kpt6 öncelikle bi rutuj programı değildir arkadaşlar. onun equlaizer'ını bu amaç için kullanıyosunuz. programın yapılış nedeni o değil ama. kpt6 güzel yapabilir ama yazımı tam okuyup cvp verseydi kpt6 diyen arkadaş. madem öyle bize değerlerini verin. bu arada kodak ve kpt6 ile de rutuş yaptım. kpt daha çok boya badana yapılmış hale getiriyor

Tarih: 4 Ağustos 2006, 08:43 - İp: 85.***.**3.170
cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞIM AL SANA Bİ KPT 6 RUTUŞ DEĞERİ BUNUD BEĞENMEZSEN SEN BU RUTUŞ İŞİNİ YAPMA DOĞAL FOTOLARA BAK DERİM BEN

..... 0
..... 1
..... 2
... -18
... -57
... -74
... -90
.... 13
.... 25

#cemmalakka' tarafyndan 04.08.2006 10:44:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ağustos 2006, 10:42 - İp: 81.***.**1.64
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam arkadaşlar ben buradann çok bilmişlik yapmak istemem ama kpt degeri veriyorum diye birbirimizi yanıltmayalım kpt nin sabit bir degeri olmaz resmin özelliklerine göre degişir sen atolyede çekersin deger farklı olur evde çekersin farklı olur çektigin makinanın özelliklerine görede degişir aynı degerleri amatör resimlerede ver bak karşına ne çıkacak benim bildigim açarsın resmi üzerinde ayar yaparsın en kaliteli sonuç bu şekilde alınır ama atölyede hep aynı ayarla çektigin resimlerde aynı ayarı kullanabilirsin sizden ricam deneyerek emin olun ve cevap verin tabi amaç yardımcı olmaksa hepimize bol müşterili , işlerimizde bol kazançlı günler dilerim tşk kolaygelsin

Tarih: 4 Ağustos 2006, 11:48 - İp: 88.***.**8.164
testaramen
testaramen (üye)
İstanbul / Amatör

Ben adobe photoshop8'le yapıyorum kendi fotoğraflarımı ve çok güzel oluyor benmi öyle zannediyorum acaba. Geçenlerde dedem 1950 yılından kalma bir fotoğraf verdi onun çatlaklarını kapattım muhteşem oldu sonra bastırdım dedem otoğrafı tanıyamadı çok güzel oldu.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 12:44 - İp: 85.***.**2.184
  • 1