musahendek
musahendek (üye)
Zonguldak / Amatör

Evlilik Resimlerim

Arkadaslar merhaba .. siz ustalara bir sey danısmak istiyorum.. malum her evlenen gibi stüdyoda resim cektirdik. 70 adet bunların parasını versem bana cd olarak verirlermi? talep etmedim parası dahilinde ve ne kadar eder sizce? eger vermezlerse resim seçmek icin kucuk boyutlarda resimlerin olgudu bir resim aldım. bundan scaner dan taratıp bastırma olayı nasıl olur?? malum gecim derdi

Tarih: 18 Aralık 2007, 22:10 - İp: 85.***.**6.227
cancana
cancana (üye)
Kocaeli / Amatör

merhaba

walal genel olarak vermiyolar etik gereği,ben tanıdık bi fotoğrafçıya çektirdim zar zor aldımioda sadece amatör çekimlerini verdi zaten

Tarih: 18 Aralık 2007, 23:31 - İp: 193.***.**8.201
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

bi arkadaşındas tarayıcı varsa tarttır eğer vermezlerse
zaten tarayıcılarda 50 ytl ye kadar da düştü yazıcılı taryıcılı makinelerde 75 ytl ye kadar düştü mutlaka bi arkadaşında vardır

Tarih: 19 Aralık 2007, 08:56 - İp: 85.***.**6.30
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

arkadaşın dahi olsa vermiyorlar zaten tarayıcı bulursan sorun yok aslı kadar olmasa da işini görecek şekilde tarama yaptırabilirsin

Tarih: 19 Aralık 2007, 09:31 - İp: 81.***.**7.150
musahendek
musahendek (üye)
Zonguldak / Amatör

cok sağolun fikirleriniz icin. dediğim gibi resim secmem icin verilen küçük küçük verilen numunelerden büyütebilirim değil mi ?

Tarih: 19 Aralık 2007, 11:09 - İp: 85.***.**8.246
erenyener
erenyener (üye)
Bursa / Amatör

çalıştığım yerde kampanya vardı studyo fotograflardan slayt gösterisi yapıyorduk flashta ve onun cd sini veriyorduk

eger saglam bi scannerda taratırsan kalite farkı cok az olur tabi bastırdığın yerin kaliteside önemli

he bu arada o küçük resimlerden büyütme olmaz

#erenyener' tarafından 19.12.2007 12:37:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Aralık 2007, 12:35 - İp: 85.***.**7.33
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş boşuna taramayla ugraşma fotografları çektirdigin arkadaşa git tekrar rica et ücret karşılıgı verir.

bir hesap yapalım.gittin istedin 250 ytl ye verdi diyelim.

senin yapacagın resimler ve baskı maliyetleri bu miktarın üzerine konunca gene aynı fiyata gelir
zaten bir albüm yaptırıp parasını vermişsin üzerine 250 orjinalleri alamak için verdin+ baskı nerelere varır sence+ senin yapacagın fotosop fotografçının yapacagını tutmaz.

bir sırdaha vereyim kaç para verirsen ver asla sana orjinalini vermezler.hiç olmazsa pikselini düşürürler olması gereken de bu haklılarda benim arşivimden para kazanılacaksa ben kazanmam lazım.

resimmi fotografmı konusuna gelince bırakın insanlar kolayına geleni söylesinler.biz ne demek istediklerini anladıkmı yeterli olur.bana resim çektirecem diyen bir müşteriye onun fotograf oldugunu anlatacak kadar zamanımda yok anlatırsamda bana kızar. herkese kolay gelsin hayırlı bayramlar.

Tarih: 19 Aralık 2007, 15:24 - İp: 85.***.**3.144
serapyuce
serapyuce (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba, biz de studyoda resim çektirdik ve fotografları istedik. fotoğrafçımız fotografları üzerinde çalışılmamış halde cd ye çekip verebileceğini söyledi ve bu şekilde bize verdi.. üstelik ücretsiz

#serapyuce' tarafından 19.12.2007 15:38:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Aralık 2007, 15:36 - İp: 88.***.**9.188
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

serapyüce nin dedigi gibi durumlarda olabilir.
unutmadan söyleyim de bütün fotografçılar vermez yada illede ücret karşılıgı verir diye bir kural yok ama ücret talep etmek te en dogal haklarıdır.onlarında çevresi eşi dostu vardır.gerekirse hiç ücret almadan iş yapabilirler genede gidin bir ricada bulunun. bakalım size ne gibi kolaylık saglayacak.

Tarih: 19 Aralık 2007, 15:46 - İp: 85.***.**3.144
musahendek
musahendek (üye)
Zonguldak / Amatör

Arkadaslar cevapladıgınız icin tesekkurler.. Esim fotografciya gittiginde tanesi 25 ytl anlasmıslar. ama cd de istemis parası ile fotografcı aslında tanıdık ama vermek istemediginden midir nedir. fotografları vermem YASak diye laf söyemis . simdi soruyorum size tamam ortada bir emek var. bizde o emeğe karsilik para teklif ediyorum ama olmaz cevabı alıyoruz evli olan arkadaslar bilir hic istemezmisiniz kisisel bilgisayarınızda yada is ortamınızda kendi kullandıgınız bilgisayarın ekranına. bir ömür boyu aynı yastıga bas koydugunuz kisi ile en güzel gününüzü görmek hatırlamak... ? cok mu fazla bi sey istiyorum ???

Tarih: 19 Aralık 2007, 20:14 - İp: 85.***.**9.161
arasdağlı
arasdağlı (üye)
İzmir / Amatör

bence çok saçma verilmesi gerekir .çünkü başta parasını alınıyo.oturduğum yerde bulunan bi fotoğrafcıdan ricada bulundum kendiside photoshopa ilgi duyduğumu biliyor.yok etik değerlerimize aykırı falan dedi.arkadaşım ücreti ne kadarsa vereyim dedim..sonuçta bu da bi iş para kazanıyosun .neyse düğün fotolarını almaya gittim önceden fon istemiştim tamam demişti.parayı aldıktan sonra onada yok dedi.sonra ne mi oldu forumdan arkadaşlarımdan kargo yoluyla 30 dvd ye yakın fon istedim.fon sahibi oldum.bende bunları bi çok arkadaşla kargo yoluyla paylatım.bunları bi fotocu arkadaşla paylaştım ondan beni fotoğraf makinasıyla çekip vermesini rica ettim şimdi her çekildiğim fotonun dijitalini veriyo.bende ona karşılık en başta ki ona o numarayı yapan arkadaşa gidecek olan bütün arkadaşlarımı sonradan tanıştığım yerdeki arkadaşa yönlerdirdim.9 düğün 6 sünnet işi verdirdim arkadaşa.

#arasdağlı' tarafından 21.12.2007 12:20:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Aralık 2007, 12:18 - İp: 85.***.**1.37