hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

En Hizli Kesme Hizi Ve Teknikleri

Selam Arkadaslar.
Ben Almanyada bir Fotograf Stüdyosu kurdum.
6 Aydan beri Digital ve Photoshop la ugrasiyorum.
Malum bir Glinlik 70 Poz cekmek ve bunlari Kesmek
uzun Zaman aliyor. Hem cok iyi ve de Hizli olamak.
Ben
-Photoshop eki Extrachieren
-Mask Pro3 (Bazi durumlarda Kesmek icin)
-Kodak Gem Airbush (otomatik Rutuj icin)
-theimagingfactory (Renk ve Beyazlik Ayarlari)
= 1 Satte tahminen 10 Resim Kesebiliyorum +Renk ayari

Bu arastirmaya katilin ve Sizde nelerle ve Hangi Sürede Yapabiliyorsunuz Yazin. Kendimizi kiyaslaylim.

Tarih: 20 Ocak 2006, 00:30 - İp: yok
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben olaya karışmıyayım ama herkesin işciliği ve çalışma sistemi farklıdır diyeyim.... Kodak Gem Airbush (otomatik Rutuj icin) için demişsin onu bizimle paylaşırsan sevinirim arkadaş bi deneyelim bakalım nasılmış....

Tarih: 12 Nisan 2008, 22:32 - İp: 78.***.**2.33
vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

ya ben .... Kodak Gem Airbush .. u buradan bir yerden buldum indirdim ama sadece deneme versiyonu,,bide tam olmuyo,rutus sonrasi yazi geliyor fotografa ,kilitlemisler anliyacagin , fena bir program degil ama bulabilsek tam sürümünü

Tarih: 13 Nisan 2008, 13:34 - İp: 84.***.**4.183
emre1789
emre1789 (üye)
Manisa / Profesyonel Fotoğrafçı

rötüş olayında anlarım...2-3 hatta 5 dk yı.. ama kesimde işi action a bile döktüm yine de 7-8 dk dan aşağıya çekemedim....bize de bu hızlandırmanon sırrını verseler yha...walla tek başıma haftada 4 albüm çıkartabiliyorum...bi el atarsanız sevinirim walla yha.

Tarih: 13 Nisan 2008, 14:28 - İp: 88.***.**1.123
x_life
x_life (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar photoshop çıktı malum herkes bu işi yapar oldu ben bir vesikalık için 20 dk uğraşırım vede eski kalem rötuşu gibi yaparım filtrede kullanmam bana çok örnek gelyo 2 dk da yapılan vesikalık bu iş gerçekten çok kalitesizleşti herkese ii çalışmalar

Tarih: 14 Nisan 2008, 11:54 - İp: 88.***.**3.173
fotocubs
fotocubs (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

BEN BİR SATTE EXTRACLAN 45 FOTOĞRAF KESEBİLİYORUM +İNCE AYARLAN GİDEBİLMEK ŞARTIYLAN OK İŞTE PROFESSIONAL FOTOĞRAFÇILIK BENİM FOTOĞRAFÇILIĞIMDIR.....TŞK YİNEDE KONUN İÇİN

Tarih: 15 Nisan 2008, 08:52 - İp: 85.***.**1.151
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

hakibay kardeşim açtın konuyu kayboldun hadi cevap ver bakalım sorulan sorulara bekliyoruz

Tarih: 16 Nisan 2008, 18:00 - İp: 88.***.**7.158
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

millet ammada uçmuş ya kardeşim burasının fotograf sitesi ve türkiyenin her yerinden fotografçı üyesi oldugunu unutmayın.
işi o kadar ileri götüren arkadaşlar olmuşki polygon lasooyla , tool lassoyla 1 dakikadan az sürede resim kestiklerini iddia etmişler.kimisi 1 dakikada kesim ve rutuş yaptıgını anlatmış bu iddianın sahiplerine şunu sormak istiyorum sizin gelin damatlar dikdörtgen ambalaj kutusu şeklindemi ki 1 dakkada 1 resim kesiyorsunuz.

gelin damat resimlerini yüksek piksellerde en az 10 mp de çekilmiş olması lazım kalite için bu şart. rutuşu dvp ile atsanız 2 gb rem olan bir pc de dvp rutuş en az 30 saniyede oluyor.
aksini söyleyerek kendinizi kandırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.

bir insanın pc başında saglıklı düşünüp en ince detaylara dahi dikkat edebilecegi süre bellidir bu sürenin aşımında dikkat dagılır migde bulantısı ve baş agrısı başlar. günde 4 . 5 albüm yaptıgını iddia eden arkadaşlar.siz nasıl yapıyorsunuz elinizde sihirli deynekmi var.

ben bir albümü aldıgım parayı hak edecek şekilde gönül rahatlıgı içerisinde müşteriye verebilmek için 2 günde sadece kesimini yapıp 2 günde fonluyorum.daha hızlısı kaliteden ödün vermek olur.kullanmadıgım program kalmadı eklentide kalmadı.şu an tamamını sildim sadece fotosop kendisi yeterli oluyor.

HIZLI YAPTIGINI İDDİA EDEN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM
HALEP ORDAYSA ARŞIN BURDA.
BUYRUN İDDİANIZI KANITLAYIN.
BİR GÜN BELİRLEYELİM SAATİ DAKİKASI ÖNCEDEN BİLDİRELİM
BELİRLENEN SAATTTEN
10 DAKİKA ÖNCE KATILMAK İSTEYEN HIZLI ARKADAŞLAR İSİMLERİNİ BELİRTSİN YAPILACAK BİR GELİN DAMAT RESMİ Nİ HERHANGİ BİR ARKADAŞ BELİRLENEN SAATTE YÜKLESİN VE 1.2. DAKİKA DEYİL 10 DAKİKA SONRA YAPAN ARKADAŞLAR YAPILMIŞ VAZİYETTE TEKRAR SİTEYE YÜKLESİN

AMA BEN BİLİYORUMKİ HIZLI ARKADAŞLARIN ZAMANLARI YOKTUR.

daha kaliteli resimlerde buluşmak dilegiyle bol ve kaliteli işler dilerim.

Tarih: 17 Nisan 2008, 00:10 - İp: 88.***.**8.35
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

batuhan19b arkadaşıma aynen katılıyorum yarışmada kesin ben birinci olucam tabi vaktim olursa yada pc arızalanmazsa yada adsl sorun çıkarmazsa [>:D

Tarih: 17 Nisan 2008, 15:27 - İp: 88.***.**5.41
iraziraz
iraziraz (üye)
İstanbul / Amatör

tsk

Tarih: 24 Nisan 2008, 20:29 - İp: 79.***.**6.108
fotoali
fotoali (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bir Saatte 35 lik albümü bitiriyorum.....!!!!!!!!!!!

Tarih: 26 Nisan 2008, 16:01 - İp: 78.***.**8.117