amb2616
amb2616 (üye)
İstanbul / Amatör

Cs6 da Jpg Olarak Kaydetme Sorunu.

Ben cs6 demo indirdim. Bir resmi croplayıp çarpıdan kapatınca kaydedeyimmi diye soruyor. kaydet deyince farklı kaydet menüsü çıkıyor ve psd veya tif kaydet seçeneği çıkıyor. Burada jpg olarak kaydet yok. İptal deyip çıkıyorum ve ctrl+s yapıyorum burada da farklı kaydet çıkıyor. Bu menüde jpg olarak kaydet var. Ama ben eski sürümlerdeki gibi direkt jpg olarak kaydetmek istiyorum. Çok fotoğraf var zaman kaybetmek istemiyorum. Acaba ne yapmam gerek?

Tarih: 4 Temmuz 2012, 12:04 - İp: 78.***.**8.32
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fotoğrafa sağ tıklayın özellikler penceresine bakın. orada salt okunur işaretli ise fotoğraf save yapılamaz yani kilitlidir. o seçeneği kaldırmak için tıklayın ve tamam deyin. artık o foto save olur.

save seçeneğinin çıkmaması tuhaf.. sanırım demo sürümden kaynaklanıyor. tam bilmiyorum.

Tarih: 4 Temmuz 2012, 16:02 - İp: 88.***.**2.148
amb2616
amb2616 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafa baktım salt okunur değil. Anladığım kadarıyla sadece crop ta böyle yapıyor. Başka işlemler yapıpta ctrl+s yapınca sorun yok... Acaba ayrlarda mı dedim oradada yok zaten sürüm türkçe...
İlgin için teşekkürler...

Tarih: 5 Temmuz 2012, 09:24 - İp: 78.***.**7.234
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

crop yaptıktan sonra V tuşuna basıp enter yapın ve birde böyle deneyin kaydetmeyi. cs6 crop aracı normal croptan farklı çalışıyor, siz crop yaptığınızı sanıp crop işlemini tamamlamamış olabilirsiniz.

Tarih: 6 Temmuz 2012, 16:33 - İp: 88.***.**2.33
pisidia
pisidia (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Fotoğraf 8bits ise jpg kaydeder. Muhtemelen senin fotoğrafın ya 16bits ya da 32bits. Bunu düzeltmek için:
Image>Mode>8bits'i seç tekrar dene.

Tarih: 5 Ağustos 2012, 12:53 - İp: 95.***.**1.165
  • 1