berkoo
berkoo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Çizim Yapmak

selam arkadaşlar ben bu siteye yeni katıldım ancak daha önce katılmadığıma pişman oldum ben artık fotoşopta fotoğraf olayını aştım isteyenede ne biliyorsam seve seve yardımcı olurum ancak birşey sormak istiyorum fotoshop tools araç penceresindeki rectangle tool araç çubuğuyla örnein bir kare çizdiğimde niyçin istedigim noktaları silgiyle silemiyor veya stampla işlem yapamıyor veya fon temizler gibi dekupe yani temizleme işlemini yapamıyorum bu konuda bana yardımcı olmanızı sizlerden rica ediyorum

Tarih: 25 Aralık 2004, 12:16 - İp: yok
akmese
akmese (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba. bu durumda photoshop sadece bir path oluşturur. paths paletinden bu path i bir seçime veya dolguya çevirmeniz gerek. (paletin alt kısmında minik butonlar var, onları deneyin teker teker) sonra bu çizim üzerinde işlem yapabilirsiniz.

Tarih: 4 Ocak 2005, 01:43 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

ilgine teşekkür ederim dediklerini denedim ama sadece çizdiğim kare kutunun içini renk paneline göre boyuyor sonra tamamını silmek zorunda kalıyorum ben sadece çizdiğim çizginin istediğim noktalarına direk işlem yapmak istiyorum bunun başka bir yolu varmı değerli meslektaşım

Tarih: 4 Ocak 2005, 13:39 - İp: yok
  • 1