seridar
seridar (üye)
İzmir / Amatör

C-af İle S-af Hakkında Merak Ettiğim...

fuji s5600 kullanıcısıyım,C-Af ile S-Af arasındaki fark nedir?..

Şimdiden Teşekkür Ederim

#seridar' tarafından 19.08.2007 21:44:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 21:38 - İp: 88.***.**8.46
seridar
seridar (üye)
İzmir / Amatör

yokmu yardım edecek yaa

Tarih: 20 Ağustos 2007, 01:14 - İp: 88.***.**8.46
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Immm ŞöyLe SöyLeyim Teknik Bi AçıkLama Getiremiyecem Ama

Önce af Dediğimiz Auto Focus (otomatik NetLeme)
C Af ManueL Olarak NetLik Noktasını AyarLama Modudur..Örnek Makinanın Lens'inde 6 NetLeme Noktası Vardır Onu Sen C AF'de Hangi Noktadan NetLik ALmak İstiyorsan Oraya AyarLarsın NetLiği Hep O Noktadan alır..

S AF İse SürekLi NetLik Yapar Yani 6 NetLeme Noktasında DekLanşör'e Yarım Bastığında NetLiği Bi Noktadan BuLur.. DekLanşörden ELimizi Çekip Yeniden Bastığımızda FarkLı Bir Noktadan NetLik Yapar.. ŞöyLe SöyLeyim HareketLi ÇekimLerde Çok İşe Yarar.. Örnek : Çocuk Fotoğrafı Çekiyorsun Çocuk Yerinde Durmaz S AF Bu Konuda ÇOk Ustadır NetLiği SürekLi Çocuktan Alır Yüz Tenine DuyarLıdır...

YanLışım Varsa DüzeLtiLsin..

Tarih: 20 Ağustos 2007, 10:55 - İp: 85.***.**7.26
seridar
seridar (üye)
İzmir / Amatör

tşkkr ederim bişeyler anladım ama C-af yi bugune kadar kullanma geregi duymadım sizce nasıl bir foto cekerken kullanmalıyım

Tarih: 20 Ağustos 2007, 12:25 - İp: 88.***.**1.178
DigitalArt
DigitalArt (üye)

Portre ÇekimLerde KuLLanıyorum Ben..

Yada Bir Nesne Çekeceksin Diğer TarafLarın Net OLmasını İstemiyorsun C AF'yi KuLLanarak Bunu YapabiLirsin..

Tarih: 20 Ağustos 2007, 12:41 - İp: 85.***.**7.26
seridar
seridar (üye)
İzmir / Amatör

cok teşekkür ederim yani flu olcak diger taraflar

Tarih: 20 Ağustos 2007, 12:43 - İp: 88.***.**1.178
DigitalArt
DigitalArt (üye)

Aynen ÖyLe Daha FazLa Fluu'Luk İstiyorsan MF (manueL Fokus)'u KuLLanırsan Daha İyi Netice Alırsın..

Tarih: 20 Ağustos 2007, 12:45 - İp: 85.***.**7.26
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

c-af continous af yani sürekli netleme anlamına gelir. Seçilirse hareket halindeki konuyu sürekli netler ve denklanşöre bastığında konunun flu çıkması engellenmiş olur.
s-af ise single af dır. Yani tekli af bunda da denklanşöre yarım bastığında netleme yapılır ve konu hareket etse bile netleme yenilenmez.Ayrıca flulukla manuel fokusun alakası yoktur. Fotoğrafda fluluğu diyafram değeri belirler.

Tarih: 24 Ağustos 2007, 19:03 - İp: 85.***.**1.194
DigitalArt
DigitalArt (üye)

Hımm Desene Ben İyice Karıştırmışım

Bu Konuya Cevap Yazarken Kafam Epey FuLuydu.. Doğru SöyLüyor Diyafram Ne Kadar Düşük Olursa Okadar Fulu OLur..

Tarih: 24 Ağustos 2007, 19:21 - İp: 88.***.**6.161
  • 1