bedreyan
bedreyan (üye)
İstanbul / Meraklı

Brush İle Alakalı Sorun..

Arkadaşlar merhaba,
Brush ile ilgili bir sorunum var. Mesela brush'a renk veriyorum yalnız rengarenk yapamıyorum. İnternetten araştırdım aslında Graident ver deniliyor. Yalnız graident nasıl veriLiyor onu bilmiyorum veya başka bir yöntem varsa yardımcı olursanız çok iyi olur. Sorun yaşıyorum çünki..
Teşekkürler...

Tarih: 27 Mayıs 2010, 06:25 - İp: 85.***.**4.140
bedreyan
bedreyan (üye)
İstanbul / Meraklı

Yokmu arkadaşlar bilen..

Tarih: 27 Mayıs 2010, 17:15 - İp: 85.***.**5.6
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

brushla alakalı bir sorun değil gradient.

gradient başka bişey brush başka bişey.
gradient:

katmanı aç. gradientle nasıl istiyorsan öyle renklendir. sonra o katmandayken yanına make aç siyahla doldur. neyi rnkelndireceksen altına at. sonra yanına maske açtığın katmanın maskesine bir kere tıkla ve beyaz boya ile maskeyi boya göreceksinki fırça renkli yapıyor. aslında renkli yapmaz sadece o kısmı gösterir. daha sonra alt resme renkler çıksın diyorsan katman geçirgenliğiylede oynayabilirsin.

Tarih: 27 Mayıs 2010, 18:48 - İp: 88.***.**4.161
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

arkadaşlar bir önceki cevabımda anlattığım şeyi videoya çektim. bakmak isteyen olursa alttaki linkten bakabilir.

video boyutu:5mb tır.
http://www.box.net/shared/t606gq63fg

Tarih: 30 Mayıs 2010, 01:06 - İp: 88.***.**4.86
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

videoda bazı noktalarda takılabilirsiniz ben yazayım.

maskeye SHİFTe basılı tutarak tıklarsanız MASKE DEVREDIŞI KALIR
maskeye CTRLile tıklarsanız komple maskeyi görürsünüz.
maske tam siyah ile doldurulursa bağlı olsuğu katmanı GİZLER.
maske beyaz ise katmana etkisi olmaz katman %100 görünür.

maske: katmanın yanına açılan çoğu zaman siyah renkte olan ve katmana zincirile bağlaı katmanın yanında bağlı katmandır. katmandan bağımsız hareket ettirmek için maskeyi katmana bağlayan zincire bir defalığına tıklayıp zinciri kaldırmanız gerekiyor.

not: maske kilitli katmana verilemez. katmana çift tıklayarak kilidi açabilirsiniz.

Tarih: 30 Mayıs 2010, 01:15 - İp: 88.***.**4.86
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

yeni layer olustur yukaridaki resimde gordugun gibi sag alt kosede daha dogrusu katman (layer panelinin altinda) efekt butonu var ona tikla ordan gradient overlayi sec.

acilan pencereden gradient renklerini sec

usteki resimde gordugun gibi firca rengim siyah ama ekranda boyadigim kisimlar renkli gorunuyor

Tarih: 3 Haziran 2010, 11:20 - İp: 97.***.**3.63
  • 1