semdekor
semdekor (üye)
İzmir / Firma

Bir Kaç Resmi Tek Resim Yapmak

Merhabalar. Dekorasyon işi ile uğraşıyoruz ve yaptığımız mutfakların resimlerini tek karede alamıyorum. Bİr kaç resim çekip onları bir programda birleştirmem mümkün olabilir mi? var mı böyle bir program.
Bir de yaptığımız koltukların dekupajını çok iyi olmasa da yapıyorum ancak onları yerleştirebileceğim fonlar bulamadım. bu konuda da yardımcı olabilir misiniz.
şimdiden herkese teşekkür ederim

Tarih: 23 Mart 2007, 16:54 - İp: 85.***.**0.59
baris013
baris013 (üye)
Bitlis / Stüdyo Fotoğrafçısı

SLM MRB OLUR PHOTOSHOP PROGRAMINDA YAPABİLİRSİNİZ SAYGILARIMLA BARIŞ DİGİTAL COLOR

Tarih: 23 Mart 2007, 18:21 - İp: 85.***.**4.244
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm... dostum yukarıda bahsettigin merge olayını ya da picture in picture gibi bir iç içe fotogratan oluşan resmi en iyi PS ile yapabilirsin... Ayrına bir nevi cast çekimi ile uğraşıyorsan ürünleri dekube edip sonra fonlama... ya gerçekçi beyaz bir fon ve zemin kullan ya da ürün bırak temiz olarak yerine yerleştirildiği şekliyle kalsın... bu benim düşüncem...

Tarih: 23 Mart 2007, 19:10 - İp: 88.***.**5.141
foto.metin
foto.metin (üye)
Bursa / Firma

Selam.Photoshop bizlere öyle güzellikler sunmuşki Çözdükçe dahada hoş şeyler yapabiliyor insan.Ancak iş sadece photoshopta bitmiyor...Çekim işin en önemli kısmı!...Gelelim senin fotoğraf birleştirme işine.Photoshop'u aç Birleştireceğin fotoğraflarıda aç,sonra File penceresinden Automate'nin üzerne gel ve açılan sayfada photomerge yi tıkla ve birleştirme işlemini photoshopa bırak birleştirme işlemi bittikten sonra perspektif ve simetrilerini ayarla... Sana birtane de örnek çalışma yolluyorum bu fotoğraf 5 adet fotoğraftan oluşmuştur.Umarım sana yardımcı olmuşumdur.Kolay Gelsin

Tarih: 25 Mart 2007, 17:17 - İp: 88.***.**1.165
semdekor
semdekor (üye)
İzmir / Firma

çok çok teşekkür ederim. gerçekten çok yardımcı oldunuz. peki birleştireceğim fotoğrafları çekerken neye dikkat edeceğim? çünkü elimdeki fotolar düzgün birleşmiyor.

Tarih: 26 Mart 2007, 10:23 - İp: 85.***.**4.212
foto.metin
foto.metin (üye)
Bursa / Firma

Dediğim gibi:Çekim işin en önemli kısımı!Arkadaşım fotoğraf çekmek tarifle olacak birşey değildirki,sana buradan yazayım.Teknik kısımları bilgisayar yapabilir ama nasıl çekeceğini bilmekte ustanın işi.Sen tekniği hallet çekim işinide bir ustaya bırak.Eminimki doğru çekim,ürününü ön plana çıkaracaktır...

Tarih: 26 Mart 2007, 23:19 - İp: 81.***.**8.43
  • 1