cihadaltuntas
cihadaltuntas (üye)
İstanbul / Meraklı

64 Bit Photoshop Cs5 - Niksoftware Sorun

Win7 64Bit bilgisayarımda, Nik Software'nin Color Efex Pro 4.0, HDR Efex Pro 1.200, Silver Efex Pro 2.002, Viveza 2.004 programlarını kullanıyordum. Format attım, photoshop tek başına çalışıyor; fakat niksoft programlarını kurunca başlangıç kısmında http://imageshack.us/photo/my-images/59/adszcl.jpg/ Gönder Hatası veriyor. Ps'nin 32 ve 64 Bit olarak 2 versionda yüklü, niksoft programlarında 2farklı versio yükleniyoriiÇok kilit zamanda başıma geldi, araştıramadım tam olarak, direkt yazdım buraya. Sorunun çözümü hakkında bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok sevinirim.Dediğim gibi hiç bi ayar yapmadan formattan önce aynı sistem ve aynı programlar düzgün bir şekilde çalışıyordu.

Tarih: 25 Aralık 2011, 19:03 - İp: 78.***.**0.144
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

daha önce birisinin başında gelmişti. ne yaptıysak bu plug-ini kuramamıştık. hatta ne yapsak photoshop çöküyordu. sonra sistemi inceledim. ve gördüm ki; 64 bit işletim sistemli bilgisayara 32 bit photoshop kurup üstüne birde 64 bit plug-in kurmaya çalışıyordu.

ne hikmetse photoshop x32 yani 32 bit versiyonu 64 bit windowsta çalışıyordu. taki bir plug-in kuruluncaya kadar. plugin kurulduğunda çökmeye başlıyordu. bu yüzden şöyle yapmalısınız;

işletim sistemi 64 bit ise photoshopta 64 bit olmalıdır. hatta plug-inlerde 64 bit olmalıdır. yanlış hatırlamıyorsam x32 32 bit photoshop versiyonunda olan bir ibare. yani sizde gördüğüm şey bu..

benim işletim sistemim xp 32 bit ve photoshop ta 32 bit. bu yüzden benim photoshop açılırken x32 yazıyor. yanii ya bendeki sürüm hatalı yada sizdeki. x32 yazdığına göre muhtemelen sizin photoshop sürümünüz de 32 bit.. o yüzden onu 64 bit yapmalısınız öncelikle..

Tarih: 26 Aralık 2011, 14:17 - İp: 78.***.**3.175
cihadaltuntas
cihadaltuntas (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler yardımınız için. photoshopun sadece x64 versionunu kurdum, nik software'ninde x64ünü kurdum; fakat genede aynı sorun var

Tarih: 26 Aralık 2011, 18:31 - İp: 78.***.**5.252
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

açıkçası neden böyle hata verir bende bilmiyorum. çünkü hiç böyle bir olay başıma gelmedi şuana kadar. bir önceki mesajımda bahsettiğim kişi de benim tavsiyemi dinledi işletim sistemine format attırdı ve 32 bit işletim sistemine geçti. sonra 32 bit photoshop kurup en son da nik softwarenin 32 bit sürümü kurmuş. ve söylediğine göre şuan hiçbir sorunu yokmuş.

tabi beni dinlerseniz radikal değişiklik yapmanız gerekecektir. ama 64 bitin imkanlarından vazgeçmem diyorsanız bence nik softwareyi kurmayıverin olsun bitsin. yada hatayı daha detaylı yazın ve hatta hatayı başka forumlarada sorun belki bir bilen çıkar. ayrıca bir ey daha söylemek istiyorum; kurdum ettim dediğiniz şeyleri doğru kurmamışta olabilirsiniz. az evvel baktım internetten bu sorunla karşılaşanlar daha 64bit.dll vslerin nereye konacağını bilemiyor. e tabi haliyle sorun oluyor.
ayrıca, niksoftware4 bence sadece efektlerin gruplanması ile yenilik yaptı. ve çok yavaş çalışıyor ve çöküyor.. 3. versiyonu bence daha oturaklıydı sanki..

Tarih: 27 Aralık 2011, 11:58 - İp: 78.***.**7.133
emre198
emre198 (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba Cihad Bey.
Aynı sorun bendede var ve tam 1 haftadır bununla uğraşıyorum. Sorunun kaynağını buldum ve bana çözüm sağladı ve sırf sanada yardımcı olabilmek adına foruma üye oldum. ben sistemi 32 bite çevirip denedim ama çok nbüyük ihtimalle 64 bit te de sorunu çözecektir diye düşünüyorum. olmadı 32 bit e çevirip kernel hack ile ram görmesini artırabilirsin sisteminin.

Çözüm: Photoshoptaki plugins klasöründe bulunan niksoftware klasörüne gir ve selective tools klasörünü sil sorun düzeliyor. (Bu arada silver efex hala çalışmıyor diğerlerinde sıkıntı yok)

profilimdeki web sitem üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Uzaktan bağlanıp yardımcı olabilirim.

Ben firmamda bilgisayar işlerine bakıyorum, bundan daha çok uğraştığım bir sorun olmadı Umarım başka sorunlar açılmaz

#emre198' tarafından 29.12.2011 11:11:58 tarihinde düzenlendi.

#emre198' tarafından 29.12.2011 11:13:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Aralık 2011, 10:32 - İp: 212.***.**3.122
retkit.555
retkit.555 (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar win7 64 bit kullanıyorum.Cs5-64 bit kurulu ve Color Efex3 kurdum önce görmedi daha sonra Color Efex4 kurdum cracklerinide yaptım.Şimdi ps yi açıyorum başlatılıyor,renk ayarları,tercihler vs.yazıyor.Tam "eklentiler başlatılıyor...Color Efex 4"yazıyor.Hemen Adobe Photoshop Cs5 çalışmayı durdurdu diyor ve kapanıyor.Neden olabilir aceba??

Tarih: 11 Şubat 2012, 01:11 - İp: 78.***.**2.243
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hem 64 bitte hemde 32 bitte sorun yaşanıyor evet doğrudur.

Tarih: 11 Şubat 2012, 02:44 - İp: 81.***.**0.65
mrwdq
mrwdq (üye)
Bayburt / Amatör

konu üzerinden çok geçmiş ama aynı şeyi yaşıyorum tam acılırken photoshop çalışmayı durdurdu diyoor ve kapanıyor
ne yazıyosa yaptım düzelmedi
siz düzelttiniz mi ?

Tarih: 11 Ekim 2012, 23:22 - İp: 144.***.**7.13
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bazılarında düzelttik bazılarında düzeltemedik

Tarih: 12 Ekim 2012, 08:59 - İp: 88.***.**1.8
ikt
ikt (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhaba arkadaşlar aynı sorun bende de başladı bu gece sebepsiz bir şekilde
hdr efex 2 cs5 te açıyorum ama aynı hata uyarısı veriyor ve cs5 kapanıyor
bir çözümü bilen yok mudur acaba?

Tarih: 21 Eylül 2013, 02:47 - İp: 85.***.**6.138
ikt
ikt (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhaba dün aynı sorun bende yaşadım ne yaptıysam olmadı ama sonra cs5 komple kaldırdım ve yenisini indirdim sonra da Nick software eski sürümü yerine torrentten yeni indirdim kurdum sorunsuz çalışıyor hepsi şu anda
böyle denerseniz sorun çözebilirsiniz.

Tarih: 21 Eylül 2013, 21:30 - İp: 85.***.**3.43
  • 1