hakhan17
hakhan17 (üye)
Karaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Restore Resim Düzenleme

bu resimdeki gibi kareler var bunları daha etkili nasıl alabilirim Teşekkürler.

#hakhan17' tarafından 25.06.2009 12:29:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Haziran 2009, 12:14 - İp: 88.***.**9.47
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Tarih: 17 Haziran 2009, 12:45 - İp: 88.***.**4.2
prodersler
prodersler (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

helal olsun sana remi5861
yardım isteyen herkese bir çözüm yolu gösteriyorsun
teşekürler

Tarih: 17 Haziran 2009, 13:27 - İp: 88.***.**9.130
hakhan17
hakhan17 (üye)

tşkler remi5861 bu sistemle yapıyordum ama bu netice vermiyor değişik çalışmalar vardır arkadaşlarımızdan inş yardımcı olan olur

Tarih: 17 Haziran 2009, 13:28 - İp: 88.***.**9.47
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

rica ederim arkadaşlar.

bu şekilde olan bir tane fotoğraf linki koyabilirmisin. Bakayım neden olmuyormuş. Merak ettim şimdi.

büyük boy olsun ama..

sonuçları birlikte görelim.

edit: Sonradan aklıma geldi. Bu scanner olayında eğer kaliteli bişey kullanırsak daha güzel sonuçlar alınıyor. Sizin örnek fotoğrafta noktalar biraz büyük geldi bana..
ama yinede tam boy bi fotoğraf ekleyin birlikte görelim..

#remi5861' tarafından 17.06.2009 13:40:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Haziran 2009, 13:35 - İp: 88.***.**4.2
hakhan17
hakhan17 (üye)

tam boy olan
http://img189.imageshack.us/img189/3307/25205692.jpg

Tarih: 17 Haziran 2009, 14:26 - İp: 88.***.**9.47
wexplorerx
wexplorerx (üye)
İstanbul / Amatör

Free Image Hosting at <a href= www.ImageShack.us" />

QuickPost

Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Arkadaşlar Eski resimlerde filtre kullanırken filtreyi komple fotografa verirsek tabiki netliği kaybetmek zorundayız !! Örneteki gibi GÖZ KAŞ DUDAK BURUN gibi kısımları ayırıp ve bu bölgeler için ayrı çalışma yapmalıyız !!
Çünkü netlik demek fotografdaki ayrıntının kaybedilmesi demek !! Göz kaş dudak burun ucu gibi kısımlar insan yüzünde netliği belli eden ilk bölgeler !!

Görüldüğü gibi gözlerin akı Dodge tool ile aydınlatıldı .Göz kapağının hatları koyulaştırıldı. Göz bebeğinin içi aydınlatıldı. Özel bi filtre yok sadece biraz uğraşmak lazım Arkadaşların verdiği filtrelerde iş görür ama bu bölgeleri özel bi çalışma ile yapmak gerekir .
Hadi kolay gele

#wexplorerx' tarafından 17.06.2009 16:18:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Haziran 2009, 16:01 - İp: 78.***.**6.96
wexplorerx
wexplorerx (üye)
İstanbul / Amatör

[/IMG]

Tarih: 18 Haziran 2009, 15:28 - İp: 78.***.**3.102
hakhan17
hakhan17 (üye)

wexplorerx abi çok tşk bu şekil olcakda nasıl yapılıyor tam bir anlatırmısın hem bütün arkadaşlara açıklama olur resimli anlatım veya yazı anlatım olursa sevinirim rutuş proğramın ne?

Tarih: 18 Haziran 2009, 18:13 - İp: 88.***.**9.47
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

işlerimden dolayı hemen dönemedim size.

Gönderdiğiniz tam bıy fotoğraf üzerinde hala çalışıyorum. Bakalım benim başıma gelse ne olacaktı diye..

Bence taratma makinanızdan kaynaklanan bir sorun var. Makine kalitesiz gibi geldi bana. Yoksa ben çok taratma yaptım. Bu kadar uğraştığımı hatırlamıyorum. Çoğu zaman size ilk gösterdiğim yerden halledilebiliyordu. Burada ise taratmadan doğan yuvarlaklar büyükçe. Tamam baş ve yanakları kolayca hallederiz ama göz bölgeleri gibi yerlerde çalışmamız detay kaybına neden olacaktır. Yani olacaktır ama kötü olacaktır.

Ben kaşlarda ve gözlerde Pacth Toll ile çalışıyorum şuan sizin fotoğrafta. Bu çalışma iyi sonuç versede detay kaybına ve zaman kaybınada sebep oluyor.

Bu sebeple, eğer bu işi yapıyorsanız tarayıcınızı değiştirmenizi öneriyorum. Ben tarayıcıdan bu kadar kötü çıktığına ilk defa şahit oldum. İyi tarayıcılarda noktaları kaldırma programıda entegre gelmektedir. Hatta ışık renk kontrast ve keskinlik gibi temel işleri tarayıcının kendi bünyesinde gelen yazılım ile halletmek mümkündür.
Gayette iyi sonuç verir makine ile gelen yazılım. Tavsiye ederim.

Aksi takdirde çok uğraşacaksınız ve zamanınız gidecek hemde istenilen gibi olmayacaktır.

Tarih: 19 Haziran 2009, 08:50 - İp: 88.***.**2.62
wexplorerx
wexplorerx (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Kardeşim hakhan17

İlk olarak şunu sölemeliyim !! SB fotografların tamiri için standart bir işlem yoktur yani senin gönderdğin gibi Grenli bir kağıtta olabiir mat kağıtta !! Fotoğraf yakın da çekilmiş olabilir uzakda !! Bu yüzden Rutuş programıda yok !! Ben PSP den başka program kullanmam Dekopaj (kesme) dahil !! Rutuş Prg falan bunlar PSP filtrelerinin birleştrilip kolay kullanıma sunulmasıdır.

Vaktim olursa videolu bir ders hazırlıcam ama dediğim gibi işlemler sadece o fotograf için geçerli olur.Diğer fotograf için farklı değerler uygulanır yani senin göz hassasiyetin önemli olan !!

Takıldığın yeri sorarsan daha iyi olur Örn: Gözleri net yapmak ,Burunu ortaya çıkarmak gibi

Not: Gönderdiğim fotograf PSP 7.0 da 18 dak. yapılmıştır.

Hadi kolay gele !!

Tarih: 22 Haziran 2009, 13:07 - İp: 78.***.**3.102