bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Yorum Yazanlara

Nedense sadece başarılı fotoğraflara tebrik mesajı yazılıyor peki neden başarısız fotoğraflara eleştiri yazılmıyor bence sayfada eleştiri yapılması teşvik edilmeli

Tarih: 13 Kasım 2011, 17:34 - İp: 195.***.**3.55
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Hadi onu anladık artık. Sitede arkadaşı çok olan çok yorum alıyor . Benim savunduğum şey ise arkadaş benim fotoğrafımı beğenmediysede yazsın sadece beğenince değil beğenmeyince de ne anlatmak istiyor şimdi bu desin kontrast çok kötü desin desin eleştirsin beni ya eleştirilmeden nasıl öğreneceğim fotoğraf çekmeyi

Tarih: 16 Mayıs 2012, 08:56 - İp: 212.***.**3.117
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Sitede cok arkadasi olan cok yorum aliyordan ziyade gel seninle bir deneme yapalim.
" Cok guzel bir kare, kutlarim sizi, isiginiz bol olsun." bu yorumu onune gelen fotografin yorum kismina kopyala yapistir. Iste ozaman butun fotograflarina iade-i ziyaret niteliginde yorum yagar. Site icerisinde bu tarz bir garip psikoloji mevcuttur. Verilen ornek ise bunlardan sadece biridir. Benim dedigimi yapan insan da coktur tabi bu yorumlar: "çok güzel bir kare.yüreğinize sağlık...
Işığınız bol, mutluluğunuz daim olsun.
Selamlar..." "...... kardeşim kelebekleri zevkle izliyorum ,selamlar iyi geceler ." gibi de olabiliyor.
Simdi soylede bir durum var bu yorumlar fotogralariniza gelmeye basliyor, siz iade-i ziyaret yapmazsaniz o tekrar size donup yorum yapmiyor. ))
Fakat eklemem gereken soyle bir durum var, bu ortamda tanisip arkadas dost olan insanlar var. Bu insanlarin birbirlerine yaptiklari yorumlarida pek tabiki hos karsilamak lazim.
Ben elestri yapip 1-2 defa ters cevap aldim. Sonra bir muddet ara verdim ama bunun sebebi aldigim ters cevaplar degil, ego tatminkari birkac arkadastan aldigim ters cevap fotografciliga merak salmis arkadaslara yorum yapmami engellemez. Benimkisi zaman sorunu.
Ama genel olarak serzenisinde cok haklisin.
Isigin bol olsun bersar95
Selamlar.

Tarih: 18 Mayıs 2012, 19:24 - İp: 41.***.**0.34
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Ondan bana gelen tebrik sayısı 3 ü geçmiyor anlaşılan tebrik almak istiyorsak benim gibi her gördüğün eksiği söylemeyecekmişsin neyse bir yerde başlamak lağzım
Güzel yorum emeğinize sağlık ışığınız bol olsun

Tarih: 19 Mayıs 2012, 02:18 - İp: 82.***.**1.18
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Çok güzel olmuş emeğinize sağlık

Tarih: 19 Mayıs 2012, 11:24 - İp: 94.***.**2.126
bellapais
bellapais (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ben fotoğrafa gönül vermiş birisi olarak her türlü yoruma açığım. Daha yolun başındayım, tebrik mesajı aldığımda doğru yolda olduğumu anlayıp daha büyük bir tutkuyla çalışıyorum.Eksikliklerimi yansıtan yorum aldığımda da çok mutlu oluyorum.Daha güzelini çekebilmem için eleştiri şart.Benim yaptığım yorumlara gelince; baktığımda beynimi ve yüreğimi etkileyen çalışmalara yazıyorum.Eleştiri yorumlarını ise bu işi benden çok daha iyi bilen değerli büyüklerime bırakıyorum.Buradan da onlara sesleniyorum; lütfen tecrübelerinizi bizden esirgemeyin ve size yanlış görünen herşeyi yazın ki doğruyu daha çabuk öğrenelim.Saygılar....

Tarih: 21 Mayıs 2012, 08:26 - İp: 95.***.**2.52
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Aynen katılıyorum

Tarih: 21 Mayıs 2012, 09:14 - İp: 92.***.**6.115
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

)) aksam aksam cok guldum. Millet ucusa gecmis. Cok merak ediyorum bu insanlar bu kafaya nasil ulasiyor diye bazen) http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=514919

Tarih: 28 Mayıs 2012, 20:54 - İp: 41.***.**0.34
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

daha önce de aynı üyenin ve benzer diğer bir üyenin fotoğraflarını örnek verdim, sanırım lakaytlık olsun diye üyenin her fotoğrafına yorum yazılıyor...ne mecburiyetleri var, silah/yetki zoruyla mı yazıyorlar anlamadım...

"bu ne saçmalık" diyen yok, varsa yoksa "iyi kompozisyon, sadece netlik sorunu var" replikleri...makinayı rastgele çevirip deklanşöre bas, sonra da alay eder gibi galeriye yükle, ardından malum site korosu "eline sağlık" desin...

bir tiyatro oynanıyor meydanda, yönetim otomatiğe bağlamış fotoğraf onayını...

Tarih: 28 Mayıs 2012, 21:48 - İp: 94.***.**7.53
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Hadi fotoğraf onayını anlarım bir nebze adam öğrenmeye çalışıyordur onun için koyuyordur ama bir tane üzümü saçma sapan bir şekilde çeken insana yapma böyle olmaz şöyle olur deneceği yere tebrikler mükemmel deniyor.İnsanlar bu sayfada eleştirilmeli anca goksungokhanın da dediği gibi arkadaşlar bir birine tebrik mesajları yazıyor bu bu sayfa bi faruk fayiz amcayı gördüm güzel fotoğraflara tebrik mesajı atan oda eleştirmiyor gerçi ama hiç yoktan iyidir. ARKADAŞLAR VAR MISINIZ KÖTÜ AMA ÇOK TEBRİK ALAN FOTOĞRAFLARIN LİNKİNİ BURADA YAYINLAYIP HEP BERABER ELEŞTİRİ YAZISI YAZALIM.

Tarih: 29 Mayıs 2012, 10:19 - İp: 176.***.**3.149
bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Faruk Fayiz amcada satmış bizi hadi ilk linki ben paylaşayım hadi bu fotoğrafa gerçekleri yazalım.
http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=514483

Tarih: 29 Mayıs 2012, 10:23 - İp: 176.***.**3.149