mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Uyarı Mesajları

Yeni konu açarken karşımıza gelen uyarılara eklenmesini isteyeceğim bir mesele var:.

Bir arkadaş konu açıyor, sorununu anlatıyor ve ardından bir mail adresi verip, "bana ulaşın" diyor..

Forum kavramını tam öğrenemedik sanırım.. Cevabı, başkalarının görmesinde sakınca varsa.. Soru, neden açıktan soruluyor..

Uyarı maddeleri arasına, bir eklenti gerekir (bence)..

Ayrı bir mesele; Sağolsun bazı arkadaşlar özel mesajlarıyla beni onurlandırıyor.

Makine önerisi, veya spesifik malzemelerin temin adresi gibi mesajlara kibarca cevap vermeye çalışıyorum. Verdiğim cevap; "ilgili olan şu bölüme konu açarsanız, orada görüşümü belirteyim, diğer arkadaşlarda bildiklerini yazsınki, hepimiz doğrusunu öğreniriz" gibi oluyor...

Özel mesaj servisinin, teknik maksatlı kullanılması pek doğru olmaz.. Foruma katılımı azaltır ve bazı yanlış bilgilerin, sanki doğru gibi kabul edilmesi gibi sakıncalı sonuçlar doğurabilir..

Özel mesaj yazarken gelen uyarılara belki bu konuyla ilgili bir eklemede yapılabilir..

Arz ederim.. (Çok resmi oldu )

Tarih: 25 Ocak 2008, 12:50 - İp: 81.***.**3.144
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

ama güzel oldu

Tarih: 25 Ocak 2008, 22:33 - İp: 88.***.**1.49
mete007
mete007 (üye)

Dostum, kısaca anlatmak istediğini biliyorum.. Şimdiki uyarılar olmasaydı, hiç iyi olmazdı tabi.. Bazı detaylar hakkındaki fikirlerimizi burada, öneri ve görüşleriniz bölümüne yazmalıyızki daha adaletli bir ortam oluşsun..

Şu an, konu açarken gelen uyarılarda, gayet önemli tabi..

Selamlar..

Tarih: 26 Ocak 2008, 11:12 - İp: 85.***.**7.14
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

MSN'de versiyon yükseltme çalışmaları var.
Alıcıların ayarları ile oynamayın,beklemede kalın bir müddet.İl il değişiyor,açılamama veya hata kodları gelecek habire..

Tarih: 26 Şubat 2008, 21:51 - İp: 88.***.**0.139
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

başlat---
bilgisayarı kapat--
beklemede / kapat / yeniden başlat

*beklemede

Tarih: 26 Şubat 2008, 22:54 - İp: 88.***.**1.95
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

evet mete sana katılıyorum.
bu bana ulasın program verecegim seklindede oluyor.
photoshop bolumunde korsan paylasımla ilgili bir konu acmıstım orada bunun bile site adına kotu sonuclar dogurabilecegini soylemiştim ama korsan paylasımın gobeginde korsan paylasım olmasın dedigim için sanırım,pek ilgilenen olmadı.sana katılıyorum.
bunun nedenide forum kulturunun bırturlu kavranamaması.

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:43 - İp: 88.***.**1.186
mete007
mete007 (üye)

Evet dostlar.. bizdeki uyarı mesajları aslında son derece kibar.. msn veya benzer programalrdaki uyarılar sanki "git başka bişey yap, senlemi ilgilencem" der gibi oluyor.. Hatta hatırlarım bir bilgisayar dergisinde win98 beta versiyonu içindeki "what did you do" mesajını göstermişlerdi, "sen ne yaptın" demek olduğunu düşündükçe, ...

Çağdaş.. bahsettiğin konuyu geç fark ettim.. Evet haklısın.. Bu ifadeler bile ortamı şaibeli görüntüye çevirebiliyorki, bu tehlikeli.. Yazılım konusu, işin sadece bir yönü.. Bir marka kendisini tanıtıyor, çoğu zaman ses çıkarmıyorum.. Ancak, "görüşlerinizi xxx@hot.. adresime yazın" tarzı bir söz okuyunca, artık tahammül edemeyip, "emredersiniz özelden yazarım, açıktan yazmıyım mazallah foyası çıkar" tarzı.. bişey yazmak durumunda kalıyorumki.. Bu durumdan bende memnun değilim..

Faydalı bilgiler özelde kalacak, korsan görüntülerde hep ortada kalacaksa, bu işte bir terslik var.. Ve uyarı mesajından daha isabetli bir öneri(bence) getiremiyorum.. Saygılarımla..

#mete007' tarafından 27.02.2008 10:08:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2008, 10:08 - İp: 85.***.**2.181
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Tarih: 29 Şubat 2008, 18:09 - İp: 212.***.**0.13
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Doğru diyorsun Mete,
Özel mesajla sorulan teknik sorular bencede uygun değil. Forumda cevaplardan, hatta sorulardan, yayarlanabilenler oluyor.
Bir başka hoşuma gitmeyen konu ise ismi olmayanlar. Adını yazmaya çekinenlere cevap vermemeye karar verdim. Sadece bir nick, abc77 veya kebap49, olan net şahsiyetlerine yanıt vermeyeceğim.

Tarih: 29 Şubat 2008, 20:07 - İp: 85.***.**6.164
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Doğrudur evet,vermeyin fdemirhan bey.

Yakında Ömer'in kursu başlayacak.Gidip oraya kayıt olsunlar,bari daha ayrıntılı öğrenirler herbir konuyu,kısmetse.En Başta HDR İşini..

[Bugünkü üst bantı da kim seçmiş öyle.Biraz daha dikkat edilseymiş.Fotoğraflar birbirlerine uygun değil aksine zıt görünüyorlarda bakınca.Emeğe saygı ama..]

Tarih: 29 Şubat 2008, 22:03 - İp: 88.***.**6.188
ierdogan
ierdogan (üye)
Ankara / Amatör

Gerçek ismini gizleyen ve sadece uydurma takma isimlerle
ortada dolaşanlarla hiç muhatap olmam.
Tesbit edebildiğim kadarıyla tabii ki.
Hatta bu gibi tiplerin niye üye kabul edildiklerini de anlamam.
Saklandıklarına göre bir sebepleri olmalı, öyle değil mi?

Tarih: 29 Şubat 2008, 22:38 - İp: 88.***.**8.179