dido54
dido54 (üye)
Sakarya / Profesyonel Fotoğrafçı

Üst Band Fotoğraf Seçimleri..

Net fotograf sitesi benim ilk göz ağrımdır.. Bu nedenle uzun ara vermeden izlemeye ve fotoğraf paylaşmaya devam ederim.

Sitemizin en önemli hususu malumunuz olduğu üzere üst banda seçilen çalışmalardır. Bu çalışmaların seçimi bir zaman üyelere bırakılmıştı. Şimdi nasıl seçiliyor bilemiyorum fakat bazan öyle çalışmalar üst banda koyuluyor ki insan üzülüyor.. Hiç bir estetik, sanatsal değeri olmayan çalışmaları da zaman zaman üst banda koyulmasını ben sitemizin ciddiyetine yakıştıramıyorum.. Şu anda üst bandda bulunan bir tanesi hariç diğerlerinin teknik olarak sorunlarını görmemek olur mu ? Lütfen biraz daha dikkat...

Bu hususta görüşü olanların düşüncelerin duymak istiyorum..

Saygılar.

#dido54' tarafından 22.02.2008 13:46:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Şubat 2008, 13:39 - İp: 88.***.**3.14
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba. benzer topicler cokca acıldı bu bir iki ay içerisinde.
gercektende tabirimi mazur gorun "gevsek" bir secim yapıldıgını dusunuyorum bende.
ama sizinde dediginiz -teknık olarak kusur gorme- olayına gelirsek, hangi fotograf teknik olarak yorumlanıyor ve izleniyorki????
teknik izleme ve yorumlama için birazda olsa fotograf bilgisi gerekir.
teknik bilgisi olmayan kişilerden ne yorum nede mantıklı bir secim beklenebilir bana sorarsanız.

biz birkac kişi bunun ustunu cizdikce,kendilerine dokundugunu sandıgım bir grupta tam tersi gorus bildiriyor.
neden bilmiyorum her seferinde haklı cıkan biz oluyoruz.
ust bantın hatta galerinin gitgide gerilemesinin nedenide bu al gulum ver gulum yanlısı uyeler oldugunu dusunuyorum.
alınan alınsın.

benzerlerine cokca cevap yazmıs olsamda,bir kişinin daha farkına varmasına sevindim,topic için tesekkur ederim.

Tarih: 22 Şubat 2008, 14:21 - İp: 78.***.**7.145
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Katılıyorum..
Ama garipsemiyorum.
Bunlar çok normal şeyler..
Nedense bana çok normal geliyor..

http://galeri.netfotograf.com/index1.asp?offset=0

Tarih: 22 Şubat 2008, 21:36 - İp: 88.***.**1.227
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Arkadaşlar üstbantta ki fotolardan bir tanesi bana ait olduğu için cevap verme ihtiyacaı hasıl oldu..

Sevgili dido54 e üst bant seçimlerinde zaman zaman sıkıntıların yaşandığı hususunda katılıyorum.İnsan daha üst düzeyde fotoların orda olmasını istiyor..Ama oraya fotolar nasıl çıkıyor şu an bilmiyorum..Bu nedenle ne diyeceğimi de bilemiyorum..Ama biraz daha dikkat edilmesi gerektiğini ben de söylüyorum..

Ayrıca orda olan kendi fotğrafım için..sizler ne düşünürsünüz bilmem..onu oraya kim seçti onu da bilmem.Bir çok sorunları olduğunu ben de biliyorum..Ancak kompozisyonu konusu bence bi hayli derin olan bir fotğraf..Bunu kendi fotomu övmek yüceltmek için demediğimi beni az çok tanıyanlar bilir..Ben sadece beni çok etkileyen bir fotoğraf olduğunu kompozisyonunun çok güçlü olduğunu söylemek isterim.

Tüm bu hususlar bu fotoyu oraya taşır mı taşımaz mı bilemem..Ancak -bence- galerimde bu fotomdan daha güçlü daha güzel üstbantı daha fazla hakeden fotoğraflar var..

Diğer fotoları değerlendirmem haksızlık olur..Ancak sevgili dido topik sahibi olarak daha açıklayıcı olursanız-biri hariç dediniz ya onun için diyorum- şu an ki üstbant ahalisi olarak bizleri daha memnun edersiniz..

#lazut' tarafından 22.02.2008 21:59:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Şubat 2008, 21:49 - İp: 88.***.**4.85
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bence üst bandın kalitesi çok kötü değil,çünkü sürekli şu meşhur linkten üst band adayı olan fotolara bakıyorum.ve orada beğendiklerimin büyük çoğu üst banda çıkıyor.
galeride her gün eklenen bütün fotoları tarıyorum(pek yorum yapmıyorum),inanın çok çok kötü fotolar var artık,normal fotolarda.yani bu linkde depolanan fotolar nispeten bir şekilde daha iyi seviyede.
grup olayını bu linkte toplanan fotolarda görmedim,hatta 1-2 yorum almışlar bile oraya seçilebiliniyor.
Bence üst band değil,birinci sorun galeriye eklenen bazı fotoların çok vasat olması.önce o çıtanın yükseltilmesi lazım,zaten o zaman üst band seviyeside çok yükselir.
insanlar foto eklemeye çekinir hale gelmeli.
kişisel albüm gibi foto ekleniyor.

her zaman öneriyorum yine önereceğim."Galeride görmek istemiyorum" butonu eklenmeli.ve kötü fotolar ayıklanmalı.(yorum sayısına bağlı olmaksızın)

Tarih: 22 Şubat 2008, 22:16 - İp: 81.***.**6.16
  • 1