sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Sitede Problem mi Var Acaba ?

Arkadaşlar Merhaba;

Sitede yorum yazarken yorumların yazıldığı alanda klavyem tutukluk yapıyor. Bazı harflerin basmadığı, klavye tuşlarının keyfe keder çalıştığını görüyorum.

Klavyem bozuldu diye gittim yeni bir klavye aldım fakat nafile problem yine devam ediyor.

Problem benden mi kaynaklanıyor diye diğer programlarda klavyemi denedim hiçbir problem gözükmüyor.

Bu durum sizlerde de oluyor mu ?

Tarih: 14 Ocak 2012, 18:48 - İp: 78.***.**1.96
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bende bazen böyle oluyor. şöyle çözdüm;

bilgisayarı yeniden başlattım. yani herşeyi resetledim.

hatta okadar oluyor ki örneğin photoshopta klavyede büyük harfle yazma tuşunu açıyorum ama küçük yazıyor. küçük harf klavye tuşuna basıyorum bu seferde küçük yazacak yerde büyük yazıyor

mesela, pc uzun süre açık kalmışsa,
mesela, photoshopta ağır dosyalarla çalışılıyorsa
mesela, biridge veya acdwiev (yada picasa) gibi çalışan uygulamalar varsa
mesela, aynı anda film sitesi açıksa, youtube ve fesbuk açıksa

bu gibi durumlarda pc ram ve işlemci kullanımı bakımından kafayı yer. sapıtmaya başlar

retet yapın veya pcyi kapatın 5 dakika kapalı kalsın. olmadı pcyi temizleyin rahat bi nefes alsın

Tarih: 14 Ocak 2012, 19:28 - İp: 88.***.**0.17
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hatta aynı sorun gmailin sohbetini kullanırken yaşar. yzarsınız ama hrfler siz yazdıktan belli bir süre sonra belirir

Tarih: 14 Ocak 2012, 19:30 - İp: 88.***.**0.17
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Remi cavapların için çok teşekkür ederim.

Fakat söylediğin uygulamaların hiç birisi bende açık değil iken bu durum oluşuyor. Bilgisayarın uzun süre açık kalması gibi bir durumda yok.

Bu problemi yaşarken word de veya excel de hiçbir problem yaşamıyorum...

Makinayı resetleyip açtıktan sonra da bu durum devam ediyor...

Tarih: 14 Ocak 2012, 20:26 - İp: 78.***.**1.96
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

tabi şimdi orada bizzat yaşananları göremediğim için varsayımlar üzerinden yazmaktayım.

aynı siteye farklı tarayıcılar üzerinden yazan ben, bunları yaşamıyorken sizin yaşıyor olmanız sorunun mutlak suretle sizde olduğunun işaretidir.

aslında tam bilmiyorum ama mantık şöyle olmakta;

sitede herhangi bir sayfayı ziyaret ettiğinizde o sayfa sizin pcye iner. yorum yaz dediğinizde kullanıcı adı vs'si siteye gider senkronize olur çerez açılır. yorumla dediğinizde yani o tuşa bastığınızda javascript devreye girer. ona yazarsınız. sonra gönder dediğinizde bu bilgi gider.

işte yazarken site ile alakanız bulunmaz. (yanlış biliyor olabilirim ve bu kural her sitede geçerli olmayabilir (mesela gmail sohbeti-msn sohbeti))

yani benim teorime göre sizin bilgisayarda kontrol dışı bişey oluyor. ya ram çabuk doluyor, ya çerezlerle ilgili bir sorun var yada kullandığınız tarayıcı gıcıklık yapıyor vs vs. yani sorunu sitede arayabiliriz ama bana mantıklı gelmiyor. sorunun kaynağının sizde aranması gerektiğine inanıyorum. tabi ben ne site yönetimini nede sizi tanırım ortak bakış açım budur. ve bana mantıklı gelende budur.

mesela vbulletin kullanan sitelerin birkaçına girip yazın orda sorun yoksa muhtemelen siteden kaynaklanan (muhtemelen geçici) bir sorun vardır. tarayıcıyı güncelleyin, farklı tarayıcılarla test edin. ki sorunun kaynağını bulabilesiniz.

farklı tarayıcılar:
1- mozilla firefox internet tarayıcısı
2- opera internet tarayıcısı
3- safari internet tarayıcısı
4- crome internet tarayıcısı
5- internet explorer (tavsiye etmiyorum) internet tarayıcısı

Tarih: 14 Ocak 2012, 21:23 - İp: 88.***.**0.17
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Remi merhaba,

Açıklayıcı ve bilgilendirici cevapların için bir kez daha teşekkür ederim.

Sanırım problem tarayıcımı explorer'ı güncelledikten sonra başladı.

Muhtemelen sorun çerezler ile ilgili olabilir. Desktopta kontrolüm dışında birşeyler oluyor sanırım. Laptop'da ise bu problemi yaşamıyorum....

Tarih: 14 Ocak 2012, 22:20 - İp: 78.***.**1.96
  • 1