okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Seri İlanlar Bölümü Şikayet

Arkadaşlar biraz seri ilanlar bölümünde lenslere baktım.

Gördüm ki kullanıcılardan çok dükkan sahiplerinin ilanları var. Neredeyse dükkanlarındaki her bir lens için de ayrı bir ilan açmışlar. Seri ilanlar bölümünün bu şekilde kullanımı kanımca amacına uygun değil.Ayrıca dükkan sahibi olarak ilan vermiş olanlar da hiçbir fiyat bilgisi vermiyorlar. Bu da bence dikkat çekici bir durum. İlana yazdığınız lenslerin fiyatı belli değilmi ki hiçbirisinde fiyatını yazmıyorsunuz. Bu şekilde ilan verdiğiniz zaman, ben, tutturabildiğiniz fiyata satacağınızı düşünüyorum.

Seri ilanlar bölümünün bu şekilde fotoğrafçı dükkanı sahipleri tarafından işgal edilmesine karşıyım. Dükkan sahipleri sitedeki reklam alanlarına reklam versinler, isteyen reklamdan direk sitelerine ulaşabilir. Hem de siteye katkı sağlamış olurlar. Siteyi kendi satış siteleri gibi kullanmaları bence hoş değil.

Seri ilanlar bölümünü de bireysel kullanıcılara bıraksınlar. Doğrudan doğruya tüketici ya da kullanıcıların ilanları yer alsın. Ticari faaliyet yürütenlerin ilanlarıyla tüm seri ilanlar bölümünü kapatmasınlar lütfen.

Bu yazdıklarım, site yöneticisi ya da sahibine yönelik bir şikayet beyanıdır.

Tarih: 24 Haziran 2006, 18:10 - İp: 85.***.**3.245
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Okyanus haklı. Dükkan sahiplerinin ilan vermesinin uygun olmadığını düşünüyorum. Onlar reklam vermeli.

Tarih: 24 Haziran 2006, 18:13 - İp: 85.***.**5.204
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili kardeşim, ben aynı şekilde düşünmüyorum...

Seri ilanlar bölümüne ilginin azalması, sitenin reytingini düşürürmü bilmiyorum.. Ama hiçbir tarafa ilgi kasti şekilde azaltılmamalı...

http://www.level.com.tr/forum/forum.asp?FORUM_ID=3

Sayfalarına bir göz atın... Level , bilgisayar oyunları ile ilgili bir dergidir, ve orasıda bu derginin sitesindeki forum..

Benim ilk gözüme batan şey; fazlaca moderatör müdahelesi..

Şöyle söylenmiş: forumdan nasıl atılırım? atılan bir kimsenin sözcülüğünü yaparak..

Oyun sitesinde gördüğüm bu tansiyon, beni üzdü.. Ben, problem içerisinde dahi espiriler patlatan kimseler bekliyordum.. (orası oyunlarla ilgili forum, ne bekleyebilirdim)

Ve her satıcının bütçesi, reklam verebilecek büyük firmalar kadar iyi olmayabilir..

Ben veya başka firmalar reklam vermiyoruz diye iğneleneceksek eyvallah... İlk fırsatta reklam verecez...

Ama seri ilanlar... bu sitede çok zaruri.. Ve ücretsiz olduğu için site yönetimine sonsuz teşekkür..

Saygılarımla... Mete...

Tarih: 24 Haziran 2006, 20:56 - İp: 85.***.**2.165
ayda
ayda (üye)
Sakarya / Amatör

Sayın METE007 SANA kesinlikle katılmıyorum Arkadaşların dedikleri doğru DÜKKAN sahipleri ilan vereçekse verdikleri ilandaki aksesuar veya makinenin fiatlarını belirtmeliler OKYANUSUN dediği gibi tutturabildikleri fiata satmayı düşünen bu zihniyet artık geçerli değil ben fiatı görür işime geliyorsa sipariş verir alırım gelmiyorsa almam neden o kişiye telefon ederek o makinenin fiatını sorayımki kaldıki edirneden karsda olan bir satıcıya bir telefon ile danışmak ve 2-3 lira masrafa girmek sonrada malın fiatını öğrendikden sonra hüsrana girerek telefonu kapatmak akıl karı olmasa gerek mantıklı düşünün..

Tarih: 24 Haziran 2006, 22:08 - İp: 85.***.**5.103
m3hm3t
m3hm3t (üye)
İstanbul / Amatör

fiyatların yazılmasına kesinlikle katılıyorum. hatta ilan verip te operatörlerinden 'ne kadar aranın o kadar kontör kazanın' bile yapanlar olduğunu düşünüyorum. gazeteye mesela bir şeyi değerinin çok altında yazıp milletin aramasıyla kontör kazanan tanıdıklarım vardı. burada neden olmasın. lütfen fiyatları da yazarken gerçekçi olalım.

Tarih: 24 Haziran 2006, 22:33 - İp: 85.***.**5.175
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

okyanus haklısınız ve size katılıyorumm

Tarih: 24 Haziran 2006, 22:48 - İp: 85.***.**1.38
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Aslında orada sadece ikinci el mallar satılırsa problem kalmaz...

Tarih: 24 Haziran 2006, 23:28 - İp: 195.***.**5.123
mete007
mete007 (üye)

İlanın altındaki mesaj gönder simgesini kullanırsak... Ve cevap alamazsak... Satıcı ciddi değildir...

10.000 € fiyata sahip mamiya ZD nin bilgisiz kimseler tarafından satılma durumunu göz önüne alınız...

Birkaç istisna sebebiyle, firmaları küstürmeyin...

Ben, şikayet konusu olabilecek bir ilana rastlarsam, site yönetimine özel mesajla bildiririm...

"Sizler, gayrı ciddi bir ilanı genelleme yaparak şikayet konusu yapmayın" diyorum...

Tarih: 25 Haziran 2006, 11:01 - İp: 85.***.**6.145
mete007
mete007 (üye)

Okyanus'un beni mazur göreceğini düşünerek bir örnek eklemek istiyorum..

Mamiya 645 için lenslerim var.. 45mm 2.8 , 80mm 2.8 , 150mm 3.5 , 105-210zoom 4.5 (hepside manual focus)

Mamiya ZD ile uyumlu olduğunu düşünüyorum. Ve satmayı düşünüyürom..

Lensleri ZD body ile denemek isteyen arkadaşlara kapım açık..

Küçük bir problem var.. ZD bende yok..

Bu başlık altında, burada varlığı hoş görülmemiş firmalardan başka hiç kimse bu konuda yardımcı olamaz..

Tekrar uyarmak isterim.. Yasakçı zihniyeti, bir başlık altında kınarken.. kendi keyfimize göre başka yasaklara çanak tutmayalım..

Saygılarımla.. Mete..

Tarih: 25 Haziran 2006, 12:19 - İp: 85.***.**6.9
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Selamlar yeniden.

Mete arkadaş, yasakçılıkla ilgisi yok bunun. Nedense bazı şeylerin düzgün işlemesi için gereken kuralları da yasakçılık olarak değerlendiriyoruz bazen. Ben sadece seri ilanlar bölümünün amacı doğrultusunda kullanılarak gerçek işlevine kavuşmasını istiyorum. Bunu nasıl yasakçılık olarak değerlendiriyorsunuz anlayamıyorum gerçekten. O zaman trafikte kırmızı ışıkta geçme yasağı da yasakçı zihniyetin eseri olmalı.

Bu işi ticari olarak yapanlar mümkünse seri ilanlar bölümünü kaplamasınlar. Ticari ilanlar bir değil iki değil, her bir lens için ayrı ilan verip neredeyse seri ilanlar bölümünün tamamına yakınını kaplamışlar.

Ayrıca buradaki samimi ortamı da dikkate alarak söylüyorum, dükkan sahipleri ilan yazıyor ama fiyat belirtmiyor, bunun amacı nedir yahu. Gel abi yaparız birşeylermi denilmek isteniyor, yoksa tutturabildiğine satmak zihniyetiylemi yapılıyor anlamadım. Bu zihniyetle ticaret yapılıyorsa söyleyim müşteriler sizden çok ileride. Artık daha dürüst daha çağdaş ve daha kaliteli hizmet bekliyorlar. Eğer siz veremiyorsanız bu hizmeti kaliteli şekilde veren yerleri tercih ediyorlar.

Bence ticari işletmeler eğer ki bu şekilde tüketicilere ulaşmak istiyorsa reklam yöntemini kullanmalılar. Reklam verecek bütçeniz yoksa kusura bakmayın o konuda yardımcı olamıyoruz. Bütçeniz yoksa reklam vermezsiniz olur biter.

Yine de karşıyım ama hiç olmazsa elinizdeki lensleri tek bir ilan içerisinde verip karşısına da fiyatları yazın bari. Ama mümkünse seri ilanlar bölümünü bırakın sadece tüketiciler kendi sattıkları ve alacakları ürünler için kullansın.

Açık konuşuyorum bu şekilde fiyat belirtmeksizin ilan veren hiçbir dükkandan alışveriş yapmayacağım.

Tarih: 26 Haziran 2006, 18:36 - İp: 88.***.**9.105
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 3 Haziran 2010, 19:52 - İp: 88.***.**6.209
  • 1