sumyan
sumyan (üye)
Hakkari / Doğa Fotoğrafçısı

Her Fotoğraf Yayınlanmalımı?

selam arkadaşlar 4 gündür netfotoğrafta geceli gündüzlü gezinmekteyim ve birşey dikkatimi çekti sıradan ve fotoğraf sanatıyla alakasız okadar fotoğrafa rasladımki inanamazsınız buda gerçek manada çekilmiş fotoğrafların sergilenmesi ve seyrini vede ardından gelecek tatlı yorum ve önerilerimizi engelliyor gibi.
sonuçta herkes hayatı boyu irkaç kare çekmiştir velakin sanat ayrı sıradan olmak çok ayrı

bence siteye kabuledilen kareler daha çok incelenmeli ve ona göre kabul edilmeli diyorum
ne dersiniz

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:26 - İp: 88.***.**3.252
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sumyan sitede yenisin sanırım,bu burada cok konusuldu,cok tartısıldı..cogunlugun şikayetide bu yonde ancak,denetim için oncelikle butun gununu buraya ayıracak tarafsız biri gerek..fikret bey işleri yuzunden buna zaman ayıramaz..ve bu sitede soyle bir durum daha varki,insanlar fotografları nasıl olursa olsun onaylanmadımı,fotografım neden onaylanmadı kim neye gore buna karar veriyor,onun fotosu burda benimki niye degil tavrı takınıyor..kimse yogurdum ekşi demez,herkes kendi yogurduna tatlı diyor..buraya kebap resmide koysan onaylanıyor,dergiden fotograf ceksende onaylanıyor..iyi bir durummu??? degil..ancak sadece hobi amaclı acılmıs ve işleyen,ve denetime zaman ayıracak bır kadrosu olmayan bir site oldugunu gozonune alırsak bu haline bile sukur...o dedigin fotografları yukleyenler zaten yorum alamayınca yokoluyor,yada neden yorum alamıyorum,ne eksigim var diye bizi anlayıssızlıkla suclayıp başka sitelere gidiyor..orda hiç onay alamayınca buraya geri donup,bu sefer sadece izlemekle yetiniyor..gonul isterki uc dort kişilik tarafsızlıgından supe duyulmayacak bir ekip toplansın,fotografları denetimden gecirsin,herkes neyin ne oldugunu anlasın,kalite artsın ancak malesef okadar kolay degil..bunun için siteye profesyonel bir site ozelligi kazandırmak gerekli...buda maliyet demek...
yeni oldugun için onceki konusmalardan habersizsin sanırım...

Tarih: 2 Şubat 2007, 02:54 - İp: 88.***.**4.252
admin
admin (Yönetim)
İzmir / Amatör

Sayın Sumyan,

İnanın onaylanan fotograflar kadar, onaylanmayan fotograflar var. Eleme sistemi mümkün mertebe çalışıyor.
Ama amatörlere hitap eden bir site olduğunu düşünürsek onlara da yer vermek gerekmez mi?
Neticede kimse bu işi doğarken öğrenmiyor.Kalitesi düşük beğenilmemiş fotograflar geçen zaman içinde zaten siliniyor.

Tarih: 2 Şubat 2007, 10:20 - İp: 195.***.**5.72
b.isilman
b.isilman (üye)
Bursa / Amatör

Selam,
Sayın, gaijin ve sayın admin; açıklamalarınızı okudum son derece yaklaşımcı ve mantıklı buldum.Meselelere bu kadar yakın ve içinde bulunmanız senelerin verdiği bir gözlem olsa gerek.sizleri kutluyorum.
Saygılarımla

Tarih: 5 Şubat 2007, 17:29 - İp: 88.***.**9.86
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Bu konu gerek mail yoluyla, gerek forumun bu bölümünden, gerekse msn'den arkadaşlarla sürekli tartıştığımız bir konu. Geçenlerde msn'de arkadaşla bir oyun oynadık ve o oyunu buraya açmak istiyorum.

Bir gün önce eklenen fotoğrafları açın size göre bunlar olmamalıydı dediğiniz fotoğrafların adını buraya yazın gün içinde eklenmiş fotoğraf sayısıyla "olmamalıydı" dediğiniz fotoğraf sayısını % olarak orantılayın. Sizce % kaçlık bir dilim site adına başarıdır. (msn'deki arkadaşım 200 küsur fotoğrafta 10 tane kadar bulmuştu.)

Kolay gelsin.

Tarih: 6 Şubat 2007, 12:19 - İp: 81.***.**8.46
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

bu oyun bizi yorar müdür...

sen bu ara pek top atmaya başladın bize var bu oyunların sonunda bir sonuç ama hayırlısı diyelim....

şimdi ara bul deş bakalım ortalığı ooooffffffff işimiz iş yandık biz...

fikret usta başarı oranın yüzde yüz oldu şimdi... bunada kimse katılmaz bak göreceksin...

oyuna katılan tüm arkadaşlara kolay gelsin.

Tarih: 6 Şubat 2007, 12:35 - İp: 85.***.**6.96
dsc_dsc
dsc_dsc (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

2 günlük yayınlanma süreleri olsun böylece kimsenin fotografı açıkta kalmaz kimsede kırılmaz tartışma ortamı yaratılmamış olur

#dsc_dsc' tarafından 06.02.2007 18:50:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Şubat 2007, 18:38 - İp: 85.***.**9.32
kemal37
kemal37 (üye)
Kastamonu / Amatör

sumyan sen açmışsın bu konuyu yöneticide gözüne beni kestirdi

Tarih: 6 Şubat 2007, 19:12 - İp: 88.***.**7.101
gsoeclipse
gsoeclipse (üye)
İzmir / Meraklı

çelişki bence şu:
öncelikle ticari kaygılar, iyi fotoğafçıların toplandığı sitede, yeni makine alımı reklam vs pek işlemez.
ne kadar kalablık yeni amatör veveya bilmeyen okadar tık ve reklam,ticari cazibe.
2.gözüme takılan nokta okadar çok foto yükleniyorki, kimse kenidini "yorum alarak " geliştirme fırsatı bulamıyor, site sadece göze hitap ediyor,fotolar sürüye karışıp gidiyor,yeni gelen meraklı garibanlar da eriyip gidiyor..

Tarih: 11 Şubat 2007, 22:55 - İp: 85.***.**8.223
erex
erex (üye)
İstanbul / Amatör

Ganjin ve Admin' e katılıyorum.

gsoeclipse,
senin önerin ne veya varmı anlamadım?

Tarih: 14 Şubat 2007, 03:10 - İp: 85.***.**6.31
  • 1