mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Daha Cazip Bir Site İçin...

Moderasyonun hareket tarzında ciddi boyutta değişiklik yapılması görüşündeyim..

konu açma kurallarını okumayan yeni arkadaş sayısı oldukça fazla.. Açtıkları konunun silindiğini gördüklerinde, sitede aktif olmaktan vazgeçiyorlar..

O gibi konular kilitlenirken, kuralları doğrudan aktaran uyarı mesajı yerine, "ilgili diğer konuları okuyunuz" gibi daha davetkar yazılar olması gerekir (bence) ..

Işığınız bol olsun...

Tarih: 8 Kasım 2011, 16:54 - İp: 94.***.**5.121
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

konu dışında siyaset yasaklansın.şu kerbala nın yaşadığı günlerde siyasetin ve hırsın nelere mal olduğunu görüyoruz.siyaset yapanlar siteye girmesin.siyasi yazılar silinsin bunu yapan arkadaşlar uyarılsın.

siyaset yapmak arkadaşlık ortamını bozuyor.siayaset temiz insanların yapacağı iş değil.

mete bey ben siyaset yapılmasın diye entekletüel diye konu dışında konu açtım.siyaset yapılmasın diye yazdım.entekletüel birçok felsefi ve soyut konuları içerir.siz böyle bir konu var diye aganta burina diye bir konuyu bana referans gösteriyorsunuz.şok oldum.

bu açtığım konuda ilk çağ felsefesinden tutta.yaşadığımız evrenin kaç boyutlu olduğunu psikolojik zaman kavramını ve birçok konuları tartışma olanağı bulurduk.tekrar söylüyorum burda aynı konular var diye referans gösterilen konulara şok oldum.

anlaşılan fotoğrafçılar arasında filozof ve sofistler yok.

peki doğru ne, yada neye göre doğru.demekki herkesin doğru anlayışı farklı.fakat birçok kişinin fotoğraf eleştirisinde ve yazısında dokundurmalar göze çarpıyor.

Tarih: 11 Aralık 2011, 17:28 - İp: 78.***.**7.124
mete007
mete007 (üye)

dedemkorkut..

politik konuların bu fotoğraf sitesini fazlaca meşgul etmesine bende karşıyım..

Ancak, sansürcü bir şekilde; "şu yazılsın bu yazılmasın" deme hakkımız yok.. hiç kimsenin, sizin istediğiniz yönde cevap yazma zorunluluğu yok.. fotoğraflar ortada diyorum; önceki sayfadaki manzaraya bakın kimse aptal değil..

yasaklamayla olmamalı.. üyeler kendi içlerinde otokontrol denen şeyi keşfetmeli..

arada şu satırı okuyorum: "siyaset yapmak arkadaşlık ortamını bozuyor.siyaset temiz insanların yapacağı iş değil. "

arkadaş ortamını bozma meselesi doğru.. ancak temizlik meselesine katılmıyorum (bir önceki sayfadaki duruma rağmen ) sizin arkadaş ortamınızda herkes filozofmu acaba .... sanmıyorum..

Tarih: 12 Aralık 2011, 08:42 - İp: 94.***.**0.212
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

1 ekim'de uydunet'e başvuru yapmıştım, 15 aralık'ta bağlandı.
net 2,5 ay / 75 gün.
inşallah kullanırken memnun kalırım, şu an fena değil.

kablo tv ise pek net değil, yayında ıslık sesi var, kulak tırmalıyor...eleman, "tv'niz eski, ondandır" dedi.

Tarih: 15 Aralık 2011, 19:24 - İp: 94.***.**7.194
mete007
mete007 (üye)

Sabrınız nedeniyle, sizi tebrik ederim Şener bey..

Umarım memnun kalırsınız.. Işığınız bol olsun...

Tarih: 15 Aralık 2011, 22:30 - İp: 94.***.**0.212
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler Mete bey,
bazı aksilikler çıktı ama nihayet dün sonuçlandı.

neyse ki fiyatı uygun...ttnet'in yarısı...

ek: internet performansı orta, tv zayıf.

#baberti' tarafından 20.12.2011 14:22:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Aralık 2011, 09:58 - İp: 176.***.**0.53
fotofoto34
fotofoto34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete bey yıllardır bu sitede gerçek manada bilerek yazan arkadaşların bilgilerinden faydalandık bunlardan biriside sizdiniz.
bu sitenin fotograf sitesi olarak kalması içinde çok ugraştınız.
ama olmadı.
daha önceki ismim şuankinden farklıydı.bazı kişilerin siyasi konular açıp saga sola saldırmasına kendi görüşündeki kişilerin yaptıgı ahlaksızlıkları savunup saçmalamalarına kızıp üyeligimi iptal ettim resim ve yorumlarımı sildim ve asla o isimle birdaha girmedim siteye.sonrasında bu kişiler iyice azıtıp hakaretlere varan konular açmaya başlayınca bu günki ismimle tekrar üye oldum.
fotografçı olmak yada fotografı sevmenin yanında insanızya diger her türlü konularda görüşler beyan edildi edilmelide edilecekte ancak ölçüyü kaçıran arkadaşlarımız oldu.bu sitede agırlıklı konu fotograf olmalıydı.birkaç kişi var bu kişilerin açtıkları konulara bakınca burasının siyaset meydanı oldugunu zannetmemek elde deyil.
insanları koşkırtmanın en kolay yolu ırk din ve siyasettir bunuda bazı arkadaşlar gayet güzel kullandılar.
benim saygı duydugum kişilere yada sahip oldugum görüşe hakaret edilince yada iftira atılınca benden sabır beklenmesi yanlış olur.halbuki eleştiriler saygı ve nezaket kuralları gözönüne alınarak yapılsa herşey güzel olacak.
malesef birkaç kişi bunu beceremedi agızlarındaki pisligi siteye ve kişilere kustular kimsede dur demedi iş bu noktaya geldi.yukarıda yazılanları okuyunca o kişilerde degişen bişey olmadıgını gördüm ve boşuna kendinizi yormammanızı tavsiye ederim.

Tarih: 22 Aralık 2011, 18:19 - İp: 85.***.**5.116
mete007
mete007 (üye)

Değerli fotoğraf dostum... yazınızı yeni gördüm.. iltifat etmişsiniz, teşekkür ediyorum.. Hayırlı işler diliyorum.. Selam ve saygılar...

Tarih: 25 Aralık 2011, 21:31 - İp: 83.***.**2.161