nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Aramızda Fotograf Yarışması

Arkadaşlar netfoto sergimizden sonra,yenibir heyecan başlatsak,konusu DOSTLUK olan aramızda bir fotograf yarışması.30 gün sürse,yarışma bölümü açılsa ve katılanlar oraya yüklese fotograflaını,yarışmaya katılan üyeler kendi fotografları haricinde.1.2.3. olarak ayrı, olarak açacağimiz topicde oylasa.Ve dereceye giren fotograflar 2.sergimizde özel çerçeve içinde sunulsa,nasıl olur?

Tarih: 14 Eylül 2007, 09:24 - İp: 85.***.**0.188
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

herkesin fotoğrafını bir kişiye göndermesi yerine, herkes fotoğrafını imageshack gibi sitelerden birine yükledikten sonra linkini bir kişiye gönderir o kişide belli bir tarihe kadar bekler ve bir kerede hepsini ardı ardına kimden geldiği belli olmayacak şekilde forumda yayınlar. Yayınlayan arkadaş yorulmamış olur bu sistemde... [ IMG ] [ /IMG ] sadece noktalı yerlere kendisine gönderilen linkleri yapıştıracak bı sistemde çok fazla yorucu olmaz böylece

#tatarbey' tarafından 14.09.2007 10:45:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2007, 10:42 - İp: 213.***.**2.98
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

O zaman site yönetimi fikrini söyler,biz aramızda bu işi götürürüz,aamaç sitenin hareketlenmesi ise ,fazla detaya girmeyelim,her konuda Fikret bey diye başlamayın,elbette onunda fikri sorulcak,herkes kendi fikrini sunusun.

Tarih: 14 Eylül 2007, 10:58 - İp: 85.***.**0.188
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Sergi işini nasıl ciddiyetle götürdüysek bu işide ciddiyetle yapacağız,bu topicte şımarıklığa ,kavgaya yer yok
katılanlar,bu düşünce dogrultusunda katılsın.Ya da katılmasın.

Tarih: 14 Eylül 2007, 11:04 - İp: 85.***.**0.188
logy
logy (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Düşüncen çok güel Neact abi gönülden destekliyorum...
Fotoğraf değerlendirme konusunda değişik fikirlere ihtyaç var bu konuda acele etmeyelim derim...

Tarih: 14 Eylül 2007, 11:11 - İp: 85.***.**4.196
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

zaten gırgır amaçlı bir yarışma olmayacak
ciddi bir şekilde yapılacağı için
işin dozunu kaçıranlar yarışmadan diskalifiye edilirler olur biter

Tarih: 14 Eylül 2007, 11:12 - İp: 81.***.**7.150
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

kullanıcıların oyları kadar, üstadlarda oy verebilir ona göre değerlendirilebilir...

Tarih: 14 Eylül 2007, 11:17 - İp: 213.***.**2.98
ttekoglu
ttekoglu (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel fikir.

Detaylar için benzeri yarışmalarda uygulanan kurallar da dikkate alınabilir.

Sitede eski, dolayısıyla deneyimli arkadaşların fikir ve görüşleri de alınabilir.

Tüm üyelere açık bir anket de yapılabilir.

Nejat Bey, fikriniz ve girişiminiz için teşekkürler.

(Böylece forumda ilk kez milli oldum ve ilk kez birşeyler yazdım)

Herkese selam ve sevgiler

Tarih: 14 Eylül 2007, 11:20 - İp: 85.***.**1.152
tararseven
tararseven (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bence de harika bir fikir, Lazut Bey'in de dediği gibi isimsiz yayınlanması herkesin tarafsızca vicdanını düşünmeden ( ) oylamasıyla güzel sonuçlar çıkar

Varım!

Tarih: 14 Eylül 2007, 12:23 - İp: 85.***.**7.198
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

guzel fikir..
siteye hareket getirir..
isimsiz yayınlamak bir yere kadar basarılı olabilecek bir onlem..eksik yanlarını soylemısler zaten..
bır yolu bulunacaktır..
ama efecanın dedigi bir laf benım dıkkatımı cekti..bizim sitede her fotograf mukemmel..
fotograf yarısması referandumla oylanmaz,işinin ehli 5-10 jurı olur ve onların oyundan gecer fotograflar..bulunabilirse boyle jurıler bulunmalı..
ben yuzde 20 yanılma payıyla hangısının kımın fotografı oldugunu soyleyebilirim mesela.kişilerin galerilerini inceleyerek..
bu ister sitemez kankacılık yaratır,haketmeyen bir fotografın bırıncı ıkıncı vs olması bu işe guveni azaltır,devamını sıkıntıya sokar,bazı uyeleri kusturebilirde bunu unutmamak lazım..
----
ben şimdiye kadar hiçbir yarısmaya katılmadım dusunmuyorumda ama bu iyi niyetli ve guzel bir dusunce..destek olmayı isterim..

Tarih: 14 Eylül 2007, 12:50 - İp: 88.***.**6.46
pike37
pike37 (üye)
Balıkesir / Meraklı

girişiminizi canı gönülden destekliyorum.sevgili gaijin'in
yazdıklarına tamamen katılıyorum.ustalarımızdan kurulu bir jüri ile daha sağlıklı bir seçim olabilir diye düşünüyorum.
başarılar diliyorum.

Tarih: 14 Eylül 2007, 13:03 - İp: 88.***.**4.88