kou_mktrnk
kou_mktrnk (üye)
Ankara / Amatör

Yardım Canon 3000v +sigma 70-300mm

Canon eos 3000v makineme Sigma 70-300mm DL lens aldım fakat kullanamıyorum P-M-AV-TV modlarında denedim Perde peş peşe 2 kere açılık kapanıyor ve filmi sarmıyor pil uyarısı veriyor (piller yeni sayılır) kapatıp açtığımda makineyi filmi sarıyor ve pil full görünüyor... başka pille denedim yine aynı şeyleri tekrarladı. Lensi arkadaşımın 3000vsine taktım aynı şeyleri onda da yaptı! Problem nedir nasıl giderebilirim? Zor durumda kaldım , bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim... Saygılar...

Tarih: 23 Mart 2009, 12:04 - İp: 78.***.**6.6
turbojet
turbojet (üye)
Zonguldak / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşım eğer problem objektifteyse ki öyle gibi arkadaşınınkinde de aynısını yaptığını söyledin ..öbjektife sen müdahale etme ...tamirlik bir iş gibi ..deneyimli bir tamirciye göster.
içindeki diyafram kontrol kısmı sorunlu gibi..

Tarih: 23 Mart 2009, 13:07 - İp: 95.***.**3.187
kou_mktrnk
kou_mktrnk (üye)
Ankara / Amatör

Yanıt için teşekkürler... Tam olarak perde peş peşe 2 kere açılıp kapanmıyormuş aslında öyleysede farkedilmiyor gözle... ama perde açılıp kapanma sesi normal lensinden daha uzun sürüyor sonra pil uyarısı veriyor sonraki çekim için deklanşöre yarım basınca filmi sarıyor ve sonraki çekime hazır hale geliyor... çektiği fotoğrafları çıkarmadan filme etkisi anlayamacayacğım sanırım 120tlye yeni aldım lensi ama sorun olduğu kesin normal davranmıyor... aldığım sitede EOS (Filmli) uyumlu yazmışlardı ona güvenerek aldım...

Tarih: 23 Mart 2009, 13:24 - İp: 78.***.**6.6
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

120 tl mi onda kesin vardır bişey zaten şuan ki fiyatlar min 420 biindik magzalarda ..

Tarih: 23 Mart 2009, 19:08 - İp: 85.***.**0.76
kou_mktrnk
kou_mktrnk (üye)
Ankara / Amatör

apo olanlar o fiyatlarda da bu hem 2. el hem sadece DL bildiğim 4 tane modeli var aynı aralıkta DL - DL super - DL super 2 - APO Fiyat olarak bi 40-50 tl ucuza geldi sanki Canon EOS analog makinelerle uyulu olduğunu söylemişti DSLRlarda tüm fonksiyonarda çalışmıyor demişti ben analog 3000v kullanıcısıyım kozmetik olarak hiç bir problem yok lenste ama söylediğim problem çıktı...

Çözüm ve problemin kaynağı konusunda başka yorum yapabilecek arkadaşlar da yardımcı olursa çok sevinirim

#kou_mktrnk' tarafından 24.03.2009 00:22:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mart 2009, 00:21 - İp: 78.***.**6.6
  • 1