sepirothftw
sepirothftw (üye)
Ankara / Amatör

Walkaround Lens Secimi

Herkese selamlar,
Bir haftadir interneti talan ettim ama genellikle birbiriyle celisen cevaplardan oteye gidemedim:s Uzun zamandir bir walkaround (yada tabiri herneyse) almayi planliyordum. Seceneklerim su sekilde;
Sigma 17-70 OS f2.8-4
Canon 17-85 IS
Canon 15-85 IS
Tamron 17-50 VC ve VC'siz olani.

Her ne kadar Tamronun araligi kisa kalsa da hem iyi bir lens olmasindan oturu hemde fiyat araligi digerlerine yakin oldugu icin dusunuyorum.

Bu lensleri kullanan arkadaslar varsa yorumlarini ve tavsiylerini alabilirmiyim?
Saygilarimla,

Tarih: 14 Eylül 2010, 00:13 - İp: 85.***.**2.85
sepirothftw
sepirothftw (üye)
Ankara / Amatör

aslinda o makinelerdeki resimleri gene ben kendim cektiydim, yani kabiliyetsizlik baki saka bir yana, kesinlikle yorumlariniza katiliyorum, belli bir noktayi yakalamadan degistirmemek lazim, 7d olayi zaten dedigim gibi sadece lensi almisken kit olarak almakti dusuncem, cok da dogru bisi degil tabiki de benim asil sorunum etrafimda cok fazla fotograf ile ilgilenen bir grup arkadasimin olmamasi ve isten cok fazla vakit ayiramam, herkesin de dedigi gibi fotograf cekmeden ogrenilmiyor maalesef bu hobi

Tarih: 15 Eylül 2010, 23:18 - İp: 78.***.**5.159
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oncelikle 5d ile 500d yi kıyaslayacak degilim ayıptır.
ancak 7d ile 500d yi kıyaslarım.
kıyaslamamı yaparkende artı eksi yonunden degerlendiririm.

7d artıları kullanmayacagınız birsuru ozellik + saglam govde
500d artıları fiyatı

7d + 15-85 evet cok iyi bir ikili
ama 500d + 15-85 daha iyi bir kili.
cunku daha ucuz
fotograf kaliteleri arasındada o fiyatı vermenizi gerektirecek bir fark goremeyeceksiniz.

her zamanki tavsiyem ve sozum: son 2-3 yılda cıkmıs bir dslr nin cektigi fotograftan memnun degilseniz makine size yetmiyor demek degildir,siz makineye eytmiyorsunuz demektir.

alabileceginiz en ucuz govdeyi vkit lensiyle alın. makineninv e lensin sınırlarını kesfedene kadarda bunları kullanın.
adının kit olduguna bakmayın 18*55 IS oldukca iyi sonuclar verebilen bir lens.

sonrasında ıhtıyaclarınızı kavradıgınızda lens alın.
ekonoik durummunuz elveriyorsa ve elinizdeki makineyle karsılayamadıgınız ozel amaclarınız (daha dayanıklı govde-daha hızlı focus-daha hızlı seri cekim gibi) varsa ozaman ust bir modele gecin.

15-85 pahalı geliyorsa versiyon olan sigma 17-70 OS yi alın. 400*500 lira gibi bir fark var

17,50 tamronun cok keskin guzel bir lensi ancak dedigin gibi aralıgı bana gore kısa
kit lensteki 18-55 aralıgı sıze yetıyorsa alınabilir. aksi halde diger lensler daha avantajlı.

Tarih: 16 Eylül 2010, 01:43 - İp: 92.***.**5.50