dogafoto_doga
dogafoto_doga (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ustalar,filtre Önerileriniz.

cann 40d + 28x135 0,5m/1,6ft objektifim var,gelin damat fotoğraflarımın renklerini gökyüzünü ve güneşi,renk,doygunlkuk bakımından birazdaha geliştirmek amaçlı olarak bir filtre almak istiyorum,önerileriniz benim için önemlidir,şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 27 Haziran 2012, 16:24 - İp: 94.***.**2.216
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bir polarize filtre öneririm size.
İç mekan fotograflarınızda pek işe yaramaz ama güneşli havalarda dış mekanda istediğiniz sonucu verir.
Bütçenizin el verdiğince iyi olanını alın.

Tarih: 27 Haziran 2012, 19:15 - İp: 85.***.**7.129
dogafoto_doga
dogafoto_doga (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok teşekkür ederim demirhan bey,ne önerirsiniz acaba 300 tl ye kadr sanırm alabilirim,netten bakıyorum hep 20 tel 29 tel civarı ama biliyorum ki iyi çıkmayacak yani üzücek beni onun için buraya konu açtım zaten,biz fotoğrafçılıkta yetişirken böyle şeyler görmedik,düz mantık oldu hep ama artık kendi stüdyom var ve bişeyleri iyi yapmak istiyorum,ilginiz beni memnun etti sağolun tekrar,denizli buldandan sevgiler

Tarih: 28 Haziran 2012, 10:53 - İp: 94.***.**2.216
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

250 - 300 TL arasına bu işin en iyisi olan BW polarize filtre alabilirsiniz.
Aldığınız zaman da BW Slim CPL alın.

Tarih: 28 Haziran 2012, 12:07 - İp: 78.***.**6.54
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

300 tl fazlasıyla yeterli bir bütçe.
Marka olarak bw, heliopan, tiffen, hama, hoya, rodenstock bildiğim, kullandığım markalar. Mümkünse çoklu kaplama olanları MC (multi-coated) tercih edin.
Çok geniş açılarda slim filtre kullanmak lazım, ancak hem lensiniz çok geniş değil, hem de crop makinede ff tasarlanmış lens kullandığınız için köşe kararması problemi yaşamazsınız. Slim olmayan, normal filtre kullanabilirsiniz.

Slim filtrelerde kapak problemi oluyor. Normal kapaklar kullanılamıyor, beraberinde verilen plastik geçme kapaklar ise sıcakta gevşeyip düşüyor. Bir de slim filtrenin üstüne filtre takamazsınız, ama bu zaten pek olası değil, çok özel durumlar haricinde anlamlı da değil. Başka mahzuru yok.

Tarih: 28 Haziran 2012, 12:58 - İp: 85.***.**7.129
  • 1