ercanz
ercanz (üye)
Bursa / Amatör

Ustalardan Yardım

merhaba arkadaşlar,fotoğrafçılıkta ve sitede yeni sayılırım,kullandığım
makina;nikon d5000 18-55 kit lens.kısa zaman içinde bu lens bana
yetmemeye başladı... şimdi bir arayış içerisindeyim
genel olarak manzara fotoğrafları çekmeyi seviyorum,lensler hakkında fazla bir bilgim yok forumdada takip etmeye çalışıyorum bir türlü karar
veremiyorum.
iki lens arasında kararsız kaldım ;
1-Nikon AF-S VR DX ED 55-200/4-5.6G fiyatı :650 tl civarı
2-nikon nikkor 70-300mm f4-5.6G af zoom lens fiyatı :280 tl
hangisi günlük kullanımda, manzara çekiminde daha yararlı olur.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Tarih: 4 Ağustos 2010, 11:29 - İp: 85.***.**0.7
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

bu iki lenste günlük kullanım ve manzara için uygun değil.çünkü ikiside tele sınıfına giriyor.eğer günlük kullanım ve manzara çekimi diyorsanız size 18-135 veya 18-200 lensleri öneririm.sadece manzara içinse geniş açılı bir lens almalısınız.ör:sigma 10-20 gibi.önerdiğiniz lensler 55 ve 70mm ile başladığından bu rakamlar manzara fotoğrafı için çok yüksek değerler.sigma 10-20 +18-55 veya 18-55'i elden çıkarıp 18-200 veya 18-135 mantıklı bir set olacaktır.ayrıca başlığınızda YARDIM kelimesi bulunduğu için ve site kurallarına aykırı olduğu için açtığınız başlık kapatılabilir bilginize...

#samettopal' tarafından 05.08.2010 02:03:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ağustos 2010, 17:15 - İp: 78.***.**7.217
ercanz
ercanz (üye)
Bursa / Amatör

vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim,18-200 veya 18-135 objektif
işimi görür sanırm. tabi uygun bir fiyat aralığında olursa

Tarih: 5 Ağustos 2010, 01:15 - İp: 85.***.**0.7
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

spot olarak dediğim lensleri söylediğiniz 300-600 arası rhatlıkla bulabilirsiniz.diğer türlü 900den başladığı için verdiğiniz lens fiyatlarına göre pahalı tabiki...

Tarih: 5 Ağustos 2010, 16:18 - İp: 78.***.**7.217
ercanz
ercanz (üye)
Bursa / Amatör

hayyam pasajında bir kaç dükkanı telefon ile aradım,2.el olsun, sıfır olsun
bir çok seçenek var.bursada malesef değil 2. el bulmak sıfırı bulmak bile çok
zor, olsa bile istediğim özelliklere sahip lensler 650 tl den başlıyor

en kısa zamanda hayyamın yolunu tutacağım

Tarih: 6 Ağustos 2010, 01:10 - İp: 85.***.**3.56
klom
klom (üye)
Balıkesir / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 3 Ekim 2010, 11:38 - İp: 88.***.**9.114
  • 1