onca80
onca80 (üye)
İstanbul / Amatör

Telekonvektör

Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var. pentax k100d yi iki kitt lens ile beraber aldım. lenslerin kalitesinden memnunum ama 50-200 ü alırken biraz tereddütüm vardı 200mm biraz düşük kalırmı diye. aslında bugüne kadar da kullandığım en uzun lens filimli makinada 300 mm idi. yani bu lensime eş. ama bazı durumlarda daha uzun bir zoom ihtiyacı duyabiliyorum.
bu sıkıntıyı aşmak için şimdilik lens almam söz konusu değil. acaba bu sıkıntıyı telekonvektörle çözebilir imiym? çöze bilirsem maliyeti nedir? görüntü kalitesine etkileri nelerdir. bu kouda hiç bir bilgim yok. forumda da bulamadım. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Saygılarımla...

Tarih: 18 Mart 2007, 22:27 - İp: 88.***.**1.18
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Tamron 1.4 pro teleconverter için oldukça iyi deniyor.
Her türlü 2x telecenverter önemli keskinlik kaybına sebep oluyormuş.
1.4 olanı ısmarladım, 1 ay içinde elimde olacak, beklerseniz test edip sonuçları yazacağım.

Tarih: 18 Mart 2007, 22:53 - İp: 88.***.**2.58
bjksk
bjksk (üye)
İzmir / Amatör

benimde fatih beyin dedigi gibi okudugun ve duyduklarım 2x keskinlik kayıplarına ugradıgı ama 1,4 performansından cogu kişilerim memnun oldudur

Tarih: 18 Mart 2007, 23:06 - İp: 88.***.**2.38
onca80
onca80 (üye)
İstanbul / Amatör

Zaten hemen alma imkanım yok. elbette sizin kullanım sonuçlarınızı bekleyeceğim. bu konuda fazla bilgim oldaığını söylemiştim. fiyat aralıklarının ne olduğunu fiyatların neye göre değiştiğini, telekonvektör bakarken neye dikkat etmek gerektiğini mesela objektif çapına göre fiyatların değişip değişmediğini(filitrelerde olduğu gibi)bilmiyorum. bu konulaarda biraz beni aydınlatırsanız sevinirim. bu arada İlginize teşekkürler.

Tarih: 18 Mart 2007, 23:13 - İp: 88.***.**1.18
ermanmen
ermanmen (üye)
İzmir / Amatör

ben de birsey sormak istiyorum,acaba su objektif ucuna takılan 2x,3x tele dalgalarda durum nasıl?? ben de canon un converter lerini sormustum.600ytl gibi bir fiyat cıkardılar!!! okadar param olsa en kralından tele alırım zaten

Tarih: 19 Mart 2007, 17:44 - İp: 85.***.**5.6
bjksk
bjksk (üye)
İzmir / Amatör

o lensin önüne takılan dalgaları bence salla hepsi fıs keskinlikte bozulmalar meydana geliyo bunlar hep hesap kitap işi ama biz ne yapıyoruz getiriyoruz lensin önüne bir lens koyuyoruz ama fotografı istedigimiz gibi alamıyoruz eger makinan dslr-lıke ise yapacagın birşey yok al önüne takama makinen dslr ise bence 1,4 tele converter alman daha iyi bunuda ne idüü belirsiz markaları secme makinan canonsa canon al örnegin esas bu işin üstadı fatih bey size yardım cı olacaktır bildigim kadarı ile yazdım saygılarımla

Tarih: 19 Mart 2007, 20:18 - İp: 88.***.**2.38
  • 1