serrex
serrex (üye)
İstanbul / Meraklı

Tamron 28-300 Yardım,

Canon 75-300 lens almayı dusunuyordum.Ama fiyatı bakımından bir turlu alma fırsatımda olamadı.

Tamron 28-300 cok hosuma gitti.Fiyat olarakta cok iyi.
Acaba bu objektifi kullanan yada yorum duaynlar var mı?

Canonla kıyaslanabilir mi? Almak istersek nerden alabiliriz ve servisi varmıdır?

Tesekkurler

Tarih: 21 Aralık 2006, 12:28 - İp: 85.***.**4.44
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

serrex,

tamron 28-300 ASPH f/4 ise tavsiye etmem canon'un yaninda.Kullandim ve pek memnun kalmadim, ozellikle 100mm den sonra netleme problemin basliyor yeterince hizli degil.

Yalniz fiyati pahali dedigine gore senin bahsettigin D serilerinden olmali ve bu seriler fena degilmis ama kullanan birisinin bilgi vermesi daha iyi olur D serileri icin.

Son olarak Nikon haricinde hic bir objektifi Canonla kiyaslama.Biz yillarca bu hatayi yaptik ve hep basimiz agridi,Canon'a Canon Nikon'a Nikon almanin yollarina bak.

Basarilar

Tarih: 21 Aralık 2006, 14:11 - İp: 195.***.**2.41
serrex
serrex (üye)
İstanbul / Meraklı

Cevabın icin tesekkurler cancaner.Bahsettigim objektif Tamron AF28-300mm F/3.5-6.3 XR Di LD (IF)

Aslında gelecek olan cavapları biraz daha netlestirebilmek icin sunları belirtmem lazım.

18-55 lens cok yetersiz. 70-300 alıp bu ikisini birlikte kulanırım diye dusunmustum.Ama 70-300 lerde Canon ile Sigma arasında fiyat ve kalite farkı coktu.Sigma da IS ozelligi varmıydı hatırlamıyorum ama Canon 75-300 IS cok pahalı bana gore.Bu konuyu daha once acmıstım. Yakınlastırma oranlarını sormustum ve bunun icin Tamron sitesi bana cok yardımcı oldu.

Orda Tamronun 28-300 objektifini gordum ve tam bana gore dedim.Cunku 18-55 takmamı cok fazla gerektirmeyecek ayrıca 300 mm zoom yapacaktı.70-300 de yada 75 te dusuh deger bana fazla geliyor.O yuzden 28-300 tam benim sitedigim gibiydi.

Canon 28-300 yanına yaklasılcak gibi degil.Geriye Sigma ve Tamron kalıyor.
Sonradan forumda arastırdım.Dadanagast ın acıklamaları cok aydınlatıcı oldu.Ama yine kafam karıstı. Sigma daha iyi demisler ama fiyatı daha dusuk.Ucuz etin yahnisi misali dusunuyorum o zaman.

Yada bazılarına 17-40 ve 70-300 ile mukemmel resimler cekebilcekleri soylenmis. Simdi ben 18-55 yanına 28-300 danha iyi olur yoksa 70 yada 75-300 mu.?

Tarih: 21 Aralık 2006, 14:36 - İp: 85.***.**4.44
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

serrex

Tamam simdi oldu bahsettigin guzel bir objektif ama ben kullanmadim ve kullanmadigim bir objektif veya makina hakkinda yorum yapmak istemiyorum.Sadece cevremde duydugum kadari ile guzel sonuclar alinmis bu objektifle,isin en guzel yani seni objektif degistirmek derdinden kurtariyor ve kare kacirmamis oluyorsun.

Ama tekrar soyluyorum; ya eline alip on onbes kare fotograf cekip test et, yada kullananlarin dusuncelerini dinle.Ne de olsa bakkaldan ekmek almiyoruz,pahali bir ugrastir fotografcilik,bu nedenle iyi dusunmek gerek.

Tarih: 21 Aralık 2006, 23:39 - İp: 195.***.**2.41
  • 1