renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

Tamron 17-50 Nereden Bulabilirim

selam arkadaşlar,

İstanbul'da nereden bu lensi bulabilirim bileniniz var mı?

Tarih: 13 Kasım 2006, 00:51 - İp: 85.***.**2.222
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Merhaba renovatio,
O lensi bende düşünüyorum ama türkiyede satan çok az şu an İstanbul da olsam bi sirkeci hayyama gider bakardım.
Avrupa veya Amerikada tanıdık, eş, dost, akraba varsa ordan getirtmek en mantıklısı.
Yada www.ebay.com dan almak ama orasıda pek güvenilir değil.
Makinanız Canon mu Nikon mu benim şu an İstanbul'da Canon'a uygun temiz bi Tamron 17-5o satan bi arkadaşım var, yönlendirebilirim onu size eğerki makinanız Canon sa tabii.

Tarih: 13 Kasım 2006, 01:31 - İp: 85.***.**5.168
renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

selam chopsuey,

Bende hayyam dışında birkaç yere sordum ama bulamadım. Fırsat bulursam bir ara hayyam a gideceğim ya da dediğin gibi yurtdışından bir şekilde getirteceğim. Ama yakında Tamron un 16-50 DX 2.8 modeli çıkıyormuş onu da bekleyebilirim.
Bu arada benim makine Nikon. Canon olsaydı mutlaka görüşürdüm arkadaşınla.

Tarih: 13 Kasım 2006, 01:39 - İp: 85.***.**2.222
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Vallahi bende arıyorum bulursanız bana da haber verin. Nikon için arıyorum bu arada.

Choupsey galiba senin bahsettiğin arkadaşındı, ilanı görünce direk balıklama atlayıp aradım arkadaşını, telefon çalarken de okudumki lens canon içinmiş. Hevesimiz kursağımızda kaldı anlayacağın.

16-50 olarak çıkacak olan lens tamron değil tokina olması lazım. Ben tokina yı tammron kadar tutmam ama 16 mm de aslında vazgeçilecek gibi değil. Keskinlikte de tamronu yakalarsa direk düşünürüm tabi. Ne zaman çıkıyor bu lens bilginiz varmı ??

Hayyamda nikon için bulursanız bir de fiyatını söylerseniz iyi olur.

Tarih: 13 Kasım 2006, 02:07 - İp: 195.***.**5.37
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Evet okyanus aynen bende orda ilanı gördüm hemen balıklama atladım bi baktım satan benim arkadaş msn de ekli lensi kaça veriyosun felan derken olm lens canon sen napıcan diyince dünyam yıkıldı birden Sorma gitsin valla.
Eğer internetten alma gibi bi niyetin yoksa hayyam en iyisi mutlaka bulursun yeni çıkan lensi merak etmeye başladım doğrusu

Tarih: 13 Kasım 2006, 04:04 - İp: 85.***.**5.168
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

renovatio açtığın konu başlığını Objektif ve Filtreler bölümüne taşıyorum.
Sorunun cevabına gelince Tamron objektifler çok yakında Nikon nun Türkiye temsilcisi Karfo tarafından ithal edilip dağıtılıp satılacak.Sanırım yılbaşından itibaren istediğin objektifi her tarafta bulabileceksin.

Tarih: 15 Kasım 2006, 20:37 - İp: 88.***.**5.26
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ben de ayni modeli ariyorum,
gecen gun Macrofoto'nun yetkilisi ile MSN'de gorusurken 1-2 hafta icinde getireceklerini soylediler. galiba reproset ithalatci firma olacakmis. yani biraz beklerseniz Turkiye'de bulunmaya baslayacak. ama fiyatlarin spot kadar uygun olacagini zannetmiyorum.

Tarih: 16 Kasım 2006, 14:06 - İp: 144.***.**8.212
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ozur dilerim yanlis bilgi vermisim, aklimda reproset diye kalmis. as'in yazisini gorunce hatirladim. karfo getirecekmis

Tarih: 16 Kasım 2006, 14:10 - İp: 144.***.**8.212
senerc
senerc (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba ben cihan konu açılalı çok uzun zaman olmuş ama tamron 17-50 canon uyumlu lensiz hala arkadaşınız satmayı düşünüyor mu acaba renovatio?

Tarih: 11 Nisan 2007, 15:01 - İp: 88.***.**2.254
a_lam
a_lam (üye)
Kırklareli / Amatör

tamron 17-50 ...

üç soru bu lensle ilgili...

1- fiyatı nedir nerden alınır ?
2-sony a100 e uyumlumudur ...
3-Canon 400d ye uyumlumudur ?

Tarih: 19 Haziran 2007, 16:23 - İp: 81.***.**7.29
cengson
cengson (üye)
İstanbul / Amatör

Tamron 17-50 mm.yi Hayyam'da girişte Klas foto ,Babataş foto veya üst katta Mikro fotoğrafçılıkta bulabilirsiniz.
Fiyatı 500-530 $ arasında değişiyor.Bulamazsanız bile Klas foto ile irtibata geçerseniz size en kısa sürede temin edebilir. çünkü şu anda benimde ilgilendiğim bir lens olduğu için nerede bulabileceğimi iyi biliyorum.
Ayrıca dediğiniz 16-50 DX 2.8 lens Okyanus'un dediği gibi Tokina'nın lensi ve mayıs ayı içinde yurtdışında piyasaya çıktı ama Türkiye'ye ne zaman gelir bilemiyorum.

Saygılar....

Tarih: 19 Haziran 2007, 20:12 - İp: 88.***.**4.157