renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

Tamron 17-50 F2. 8 Aldım

herkese selam,
Bir süre önce aldığım Nikon D80 makineme yurtdışından bir Tamron 17-50 f2.8 aldım.Lensin mükemmel olduğunu söyleyebilirim.2.8 sabit diyafram ve 17 mm gibi bir geniş açı,gerçekten çok kullanışlı.Lens keskinlik konusunda harika,focus hızı oldukça iyi ayrıca sessiz denebilir.Günlük kullanım için gerçekten iyi bir lens.

İlk düşüncelerimi paylaşmak istedim, herkese sevgiler selamlar...

Tarih: 15 Şubat 2007, 17:20 - İp: 85.***.**3.159
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

okyanus,
İşlenmedik haliyle bu fotoğraflar çok iyi. Tabii mercek özelliği dışında çekenin bakış açısı daha iyi. Kutluyorum.

Tarih: 27 Şubat 2007, 09:49 - İp: 88.***.**2.50
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Mimarca hayyam da bulabilirsin baktın mı ? Ben aramadığım halde bulmuştum, hayyama girince giriş katta sola dönünce tam karşıdaki dükkandan almıştım. Bir bakarsan belki bulabilirsin, ya da yurtdışından getirenler var ayrıca.

Merson teşekkür ederim.Lens bana oldukça keskin ve berrak geldi, yine de diğer arkadaşlar da fikir belirtip kıyaslama yaparlarsa iyi olur. R1 lensini yada primeleri aratmayacak bir lens gibi görünüyor.

Tarih: 27 Şubat 2007, 18:55 - İp: 88.***.**3.96
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam Herkese
Tamron 17-50 1: 2,8 bende aldim Canon 20D üzerinde takili ve cok memnunum Münihte fiyati 470 euro daha ucuzlari var internette ama buradan bayisindan aldim garantisi ve her an elimin altinda oldugu icin
Eger bu konularda digital makina yada lens v.s almak isteyen olursa elimden geldigi kadar netfotograf arkadaslara yardim ederim istediginiz bir sey olursa gider sorar fiyatini söyler kendiniz karar verebilirsiniz
Aldigim yerin Internet adresi kendiniz bakin fiyatlarina

Buraya tiklayin

Saygilarimla

#eminakca' tarafından 01.03.2007 03:02:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mart 2007, 03:00 - İp: 62.***.**2.73
haziran1
haziran1 (üye)
Aydın / Amatör

Sevgili eminakca

Tamron 17-50 1: 2,8 Münihte fiyati 470 euro diyorsunuz..
Birbasina lens mi..
Ilk defa bu fiyata rasfladim..yani cok cok pahali..
350-400 euro arasi heryerde cok rahat bulunabilir..
Ben 385 e almistim geri verdim..
Posta ücretiyle birlikte 350 ye yeniden aliyorum..
Cok güzel bir lens..
Alan arkadaslara bol fotograflar,,

Tarih: 1 Mart 2007, 13:22 - İp: 89.***.**0.53
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam haziran1
Benim aldigim zaman fiyati bu sekildi simdi 370 euro ben orada acik olarak internet adresini verdim Türkiyede tabiki daha ucuzdur bunu inkar edemem bende elimden geldigi kadar istanbuldan siparis veriyorum neden derseniz arada gümrük vergisi buradaki katma deger vergisi v.s yani örnegin burada sony bir thermal yazici 2200 euro iken Türkiyede 1700 dolara buldum ben sadece elimden gelen bir sey olursa yardim ederim maksadinda söyledim para kazanma gibi bir felsefe gütmedim ayriyetten internet adresini verdim siz fiyatlarina bakin diye Münihin en büyük video ve fotograf dükkani
Ayrica bunu benden daha iyi biliyorsunuz Türkiye üzeri calisan Cin herseyi kopyaladigi gibi bu tür dijital fotograf makinlarinida kopyaliyor ve piyasaya sunuyor yani burada atiyorum bir Canon D1s II mark Dükkan fiyati 6000 euro iken ebay da 2800 euroya rahatlikla bulabilirsiniz ama adresine bakin Hongkong isterseniz arastirin www.ebay.de burada bulabilirsiniz
Saygilarimla

Tarih: 1 Mart 2007, 23:23 - İp: 62.***.**2.73
haziran1
haziran1 (üye)
Aydın / Amatör

Sevgili eminakca,

Cok büyük bir yanlis anlamaya neden oluyorum galiba..
Sizin niyetinizle ilgili hic kuskum olmadi..
Yazilanlari herkes paylasiyor,yararlaniyor..
Siz de yazdiklarinizla yararli olma cabasindasiniz..
Ben de bu anlamda yararli olabilir diye yazdim fiyatlari..
Bu fiyatlar Almanya'dan. Türkiyedeki fiyatlarla ilgili bilgi edinmekte isterim..

Tarih: 4 Mart 2007, 16:23 - İp: 89.***.**8.59
ozguradam
ozguradam (üye)
Bingöl / Amatör

bu lensi türkiyeden alan arkadaşlar var mı?
ben bu lensi k10d için düşünüyorum da
türkiyedeki fiyatını gerçekten çok merak ediyorum

Tarih: 4 Mart 2007, 20:34 - İp: 85.***.**6.108
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben Türkiye den aldım, 520 veya 530 dolara almıştım galiba. ABD fiyatı zaten 460 Dolar civarıydı bana makul geldi.

Tarih: 4 Mart 2007, 21:08 - İp: 88.***.**8.172
ozguradam
ozguradam (üye)
Bingöl / Amatör

nereden aldınız peki?siz aldığınızda hala var mıydı orada?bilgilendirirseniz sevinirim.yanılmıyorsam bu lens sigma 17-70 den daha güzel gözüküyor.sigma heryerde bulunurken bunu internet üzeriinde satan bir yer göremedim ne yazık ki?

Tarih: 4 Mart 2007, 23:09 - İp: 85.***.**6.108
mecnun999
mecnun999 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu lensin Pentax uyumlusu üretilmiyor. Ama Pentaxın yeni lensi 16-50mm 1/2.8 piyasaya çıktı yada eli kulağındadır. Sanırım a.b.d. fiyatı 800usd civarında.

Tarih: 7 Mart 2007, 21:01 - İp: 81.***.**6.136