fiery
fiery (üye)
İçel / Amatör

Sony A65 İçin Zoom Lens Önerisi

MERHABA!!! SONY A65 aldım yanındaki 18-55 mm lensi satıp tamron 17-50 mm lens almayı düşünüyorum yanında birde zoom lens almak istiyorum uzak manzara fotoları için fiyat performans olarak hangi lensleri önerirsiniz...

Tarih: 9 Nisan 2013, 12:11 - İp: 88.***.**9.30
fiery
fiery (üye)
İçel / Amatör

TAMRON 17-50 MM VE SONY 55-300 MM LENSİ 1 SAAT ÖNCE SPARİŞ VERDİM.Bilgisini benimle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim... birde gündüz çekimlerinde yakın çekim iso değeri ideal kaç akşam çekimlerinde iso ideal kaç acaba bu konuda bilginizi paylaşırsanız sevinirim bir kaç gündür yeni aldıgım sony a65 ile 18-55 kit lensle çekim yapıyorum ama tatmin olamadım akşam çekimlerinde iso yu ayarlayamadım gündüz çekimide pek tatmin etmedi.

Tarih: 15 Nisan 2013, 12:20 - İp: 88.***.**9.30
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Tamron 17-50 de Sony 55-300 de güzel lensler. Güle güle kullan. İso değeri ışığa ve şartlara göre ayarlanır. Gece gündüz değeri diye birşey yok. İso dan önce perde hızı ve diafram ayarlanır. Işık azsa ve makineyi sabitleyemiyorsan mesela müze gibi 1/60 enstanteneye inersin elde çekimde daha az örtücü hızı zorlar. Diafram en açığa alınır. 17-50 de bu f2,8 olacaktır ki bu diafram değeri bile bir çok az ışıklı ortamda elde çekim için gereken 1/60 ve üzeri örtücü hızını sağlar. Bu durumlarda iso100 olması sorun olmaz. Ama yetmese son çare isoyu adım adım yükseltirsin. isoyu yükselttikçe görüntü kalitesi düşer. A67 sanırım benim A580 kadar iyi olmalı iso konusunda o zaman iso 1600'e kadar kabul edilebilir seviyede kalacaktır detay/noise oranı sonrasında detayda gider noise te artar. Feriştahı olsa bu böyle.

Tarih: 15 Nisan 2013, 22:09 - İp: 88.***.**9.14
fiery
fiery (üye)
İçel / Amatör

dün tamron 17-50 mm yi ilk kez kullandım akşam gripin konseri vardı uzak fotoları çekiyorum ama yakından arkadaşları çekecek oluyorum otomatik mod da yakından çekme yapmıyor dügmeye basıyom çekmiyor otomatik modda ancak P moduna alınca çekiyor ondada f değeri 5.8 e çıkıyor 2.8 de kalmıyor yeni amatör fotografçıyım yeni yeni ögreniyorumda neden acaba öle oluyor? bir ara hatta hata verdi... hangi modda çekmem lazım genelde bendeki modlar şunlar
auto
auto +
p
a
scn

hangisini nerde kullanacamı tam bilmiyorum sanırım p modunda herşeyi kendim ayarlayabiliyorum isoyu filan ama akşam çekimine bi ayarlayamadım iso 100 de çekerken çok bekliyor agırlaşıyor

Tarih: 20 Nisan 2013, 10:54 - İp: 88.***.**9.30