selinselma
selinselma (üye)
İstanbul / Amatör

Sizce Hangi Lensi Seçmeliyim?(yardım!)

Canon 55-250mm f/4-5.6 IS II zoom lens mi? Canon EF 50 mm f/2.5 Compact Macro Lens mi?
arkadaşlar genel olarak kullanabileceğim bir lens arayordum sonunda bunların arasında kaldım.En çok yakın çekim ve portre çalışıyorum.alan derinliğinin de iyi olmasını istiyorum,sizce hangi lensi seçmeliyim?

Tarih: 6 Eylül 2012, 01:34 - İp: 78.***.**1.96
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Öncelikle sahip olduğunuz lensleri belirtseydiniz ihtiyaçınız olan daha rahatlıkla tavsiye edilebilirdi.
Sorduğunuz lenslere gelince,
Canon EF 50mm 2.5 lens hem macro hemde normal portre lensi olarak kullanabileceğiniz bir lens,
Macro olarak 1/2 çeker, 1/1 çekim için özel converterinide almanız gerekir.
İs olmaması nedeniyle hareketli macro çekimlerinde sıkıntı yaşamamak için tripod gerekebilir, sabit objelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu lensin çektiği örnek fotograflar,

Canon 50mm 2.5 macro örnek foto-TIKLAYIN

Canon 55-250 İS II bence bu aralıkta lensiniz yoksa bedeline göre gösterdiği verim oldukça yüksek, ayrıca İs olması çoğu zaman avantaj.
Bu lens ile ilgili incelemeler,

Canon 55-250 İs incelemeleri-Tıklayın

Örnek fotografları - Tıklayın

Tarih: 6 Eylül 2012, 03:14 - İp: 78.***.**7.119
selinselma
selinselma (üye)
İstanbul / Amatör

şu anda sadece 18-55 lensim var,18-135 vardı fakat kırıldı.genel olarak kullanabileceğim alan derinliği iyi olan,yakın çekimlerdede çok kötü olmayan yani olağan üstü şeyler değil ama idare edebilcek bir lens istiyorum.Araştırmalarım sonucunda ikisi arasında kaldım.
Cevabınız içinde çok teşekkür ederim.

Tarih: 6 Eylül 2012, 03:35 - İp: 78.***.**1.96
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

55-250mm IS al.

Tarih: 7 Eylül 2012, 11:10 - İp: 95.***.**6.64
  • 1