emrecn
emrecn (üye)
Konya / Amatör

Siz Olsanız Ne Yapardınız ?

nikon 50mm 1.8
sigma 70-300 apo dg

ikiside almayı planladığım lensler
Siz olsaydınız ilk hangisini seçerdiniz ve neden seçerdiniz ? yada bunların yerine önericeğiniz bir lens olurmuydu ?

Tarih: 15 Mart 2012, 06:43 - İp: 46.***.**7.250
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bizi bırakın, biz nereden bilelim siz ne cekiyorsunuz, neye ihtiyacınız var?
ben olsam 50mm alırdım cunku portre cekiyorum, tele objektifi ise hiç almazdım cunku ihtiyacım yok.
olayı ankete cevirmektense neleri cektiginizi, nelere ihtiyac duydugunuzu degerlendirip kararınızı ona gore verin.

Tarih: 15 Mart 2012, 13:57 - İp: 78.***.**3.143
emrecn
emrecn (üye)
Konya / Amatör

Her ikisinede ihtiyacım var =)
Bu soruyu hangisinden daha çok zevk alıcaksam , hoşlanarak yapıcaksam onu seçmek için açtım =)
insanların yorumlarıyla yönlendiricem yani kendimi
vede belki bu lenslerden biri kötüdür ve başka birisi başka bişey önerebilir

Tarih: 15 Mart 2012, 16:55 - İp: 46.***.**7.250
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

işte bizim yorumlarımıza gore fotografta yoneleceginiz dalı, tarzı secmeniz sacma olur. elinizdeki lensle kullanın makinenizi, ne cekmeyi sevdiginizi neye ihtiyac duydugunuzu gorun, ona gore lens alın. illa ki bunları almalısınız diye bir sey yok. ben mesela 70-300 e hiç ihtiyac duymuyorum sadece 50mm kullanıyorum. ama sizi neden boyle bir yorumla kısıtlayayım. siz kendinizi neden kısıtlayasınız. belki kuş cekmekten keyif alacaksınız bunların hiçbiri işinize yaramayacak. belki geniş acıyı seveceksiniz bunların hiçbiri işinbize yaramayacak.
boyle ezbere lens alınmaz.

Tarih: 15 Mart 2012, 17:27 - İp: 78.***.**3.143
emrecn
emrecn (üye)
Konya / Amatör

farkındamısınız bilmiyorum ikisinide alıcağımı belirttim
ikiside ilgi alanıma giriyor .
ezbere fln aldığım yok siz ne yapmaya çalışıyorsunuz bi oturun onu düşünün derim.
bunu sormamdaki amaç kısıtlı bi bütcem var ve burda yapılıcak yorumlarla fikir sahibi edinmeye çalışıyorum.
mesela sigma 70-300 kötüdür bunu önermezler bende ilk olarak 50 mm yi alırım diğeri için daha fazla para biriktirip daha iyi bişey alırım
bi konuya yorum yapmadan önce biraz dikkatlice okuyup düşünüp yorum yapmalısınız bence
Tekrar baştadediğim gibi ikiside almayı planladığım lensler

Tarih: 23 Mart 2012, 15:17 - İp: 46.***.**7.250
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bak guzel kardeşim. burada yapmaya calıstıgım sey sana faydalı olmak. boş beleş alışverişler yapmanın onune gecmek.
peki seni tanıyor muyum? hayır
peki senin ihtiyaclarını, onceliklerini bilmeden sana nasıl yaprdımcı olabiliriz?

sorular sorarak...

sordugumuz sorulara dik dik cevaplar verirsen cevap alamazsın, ters birine rast gelirsen de bunun gibi bir cevabı bile mumla aratacak laflar işitirsin.

ben okuyorum yazılanları merak etme, sen de oku da ne demek istedigimi bir anla. okudugumdan fazlasını da sorguluyorum ki sana bi faydası olsun.
git 70-300 al ozaman, tek açılı bir lense takılıp kalmamış olursun.
boyle bir yorum bekliyorsun anlaşılan, oyleyse istedigini verelim.

onun bunun demesiyle yonlendir kendini, boylesi cok daha guzel

#gaijin' tarafından 23.03.2012 15:57:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2012, 15:53 - İp: 78.***.**8.40
emrecn
emrecn (üye)
Konya / Amatör

ya ben anlatamıyorum yada siz anlamıyosunuz.
bitane 50 mm bitanede 70-300 70-210 gibi tele lens alıcam
kafamda bu marka modelleri belirledim.
ve ilk başta para durumumn yüzünden tekini alıcam
anlatmak istediğim şu mesela biri sigmadan memnun kalmamıştır alma der bende ilk 50mm yi alırım sigma yerinede başka bişey araştırırım . farkındaym ikisinin alakasız lensler olduğunun .
Ve siz nasıl davranıyosanız bende öyle davrandım size

Tarih: 23 Mart 2012, 16:10 - İp: 46.***.**7.250
siparisium
siparisium (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Emrecan ,
Öncellikle Objektif'i seçiminde dikkat edilecek hususlardan birisi.
Çekeceğin fotoğraflar türü , manzara mı yakın plan mı ,kuş fotoğrafçılığına yönelik mi ? yoksa insan potresi mi önce bunu öğrenelim.

Tarih: 24 Mart 2012, 14:31 - İp: 85.***.**7.187
  • 1