notyet
notyet (üye)
Trabzon / Amatör

Sigma 70-300mm Apo Lens

arkadaşlar canon 350D makinem için sigma 70-300mm APO macro lens almayı düşünüyorum.merak ettiğim bununla ne kadarlık bir zoom değerine ulaşabilirim.ve ay fotoğrafları çekebilir miyim.Birde bieyerde okumuştum çocuk 18-55mm lensle 70-300mm lensi bir arada kullanıp 300/18=17x gibi bir değere ulaşabilirsin gibi bişey söylemişti tam olarak ne demek istediğini anlayamadım.iki lensi bir arada nasıl kullanabiliriz ki?bu konuda bana yardım edebilirseniz çok sevinirim.yüksek zoom değeri elde etmek istiyorum ve 70-300mm lik lens bu isteğimi karşılar mı?(şu an 28-55mm kit lensi kullanıyorum).yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 22 Nisan 2006, 19:12 - İp: yok
ermanmen
ermanmen (üye)
İzmir / Amatör

iyi gunler ben de bu lensden almak istiyorum.. ama bunun ozellikle dijital makinalar icin yapildigi yaziyordu, filmlide kullanilamiyor mu?? performans mi dusuyor??

Tarih: 7 Nisan 2007, 17:11 - İp: 85.***.**2.55
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhabalar
ben yaklaşık iki aydır nikon uyumlu apo olmayan sigma 70-300 kullanıyorum
kendi adıma çok memnunum
iyi ki başka lenslere çok fazla para yatırmadığımı düşünüyorum
tabi bu bana göre doğru bir durum
bu lensin özellikle harıl harıl apo olanı tavsiye ediliyor ve apo da apo olmayanın neredeyse iki katı fiyatı var
sonuçta her şey bütçe meselesi
benim çalışmalarıma bir bakmanızı öneririm seçim size kalmış
selamlar
yılmaz

Tarih: 7 Nisan 2007, 21:12 - İp: 88.***.**6.189
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili ermanmen ben anolog makinemde kullanıyorum ve dia çalışıyorum slayta izlediğim zaman canon 28-80 mm lense göre baris renk doygunluk ve keskinlik oluyor ancak taramadan geçtikte sonra o kayıplar malesef ki gidiyor.ancak şuda var ki ben profesyonel baskı aldım aldıgımda ise slayta ne gördüysem baskıda da o vardı...
siyah beyaz çekim de de kullandım 70-300 mm lensi ve bir hayli keskin temiz fotograflarını eldettim.taramadan geçmediği için baskıyıda ben yaptıgım için bir takım kayıplara da maal vermemiş oldum

Tarih: 8 Nisan 2007, 00:11 - İp: 85.***.**0.59