palax
palax (üye)
İzmir / Amatör

S9500 2x2 Tele Objektif

Sabırsızlıkla bekliyoruz bu lensi. Yurtdışında 2.eli 240 Euro civarında bakalım burda kaça alıcaz.

S9500'e taktıktan sonra böyle olucak makinelerimiz.

Bu lens takılmadan önceki foto:

Buda lens takıldıktan sonraki foto:

Tarih: 10 Mayıs 2006, 19:42 - İp: 81.***.**0.211
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

1,5x'in üzerindeki her türlü telekonvertöre ihtiyatlı yaklaşmak lazım. pazarbey'in denemesini bekleyin derim.

Tarih: 11 Mayıs 2006, 00:59 - İp: 85.***.**1.196
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bence merak etmeyin ancak içiniz rahat edecekse,pazarbeyin testini inceleyin derim.Sayın Mustafa bey,raynoxların fuji test merkezinde test edildiğini ve çıkan sonuçların şimdilik iyi olduğunu yazmıştı.Hatta diğer objektif markası beklenen kaliteyi vermemiş.Bana kalırsa nu 2.2x telenin kenarlarında çok kırılma olmayacak ve kalite düşmesi gözle görülür şekilde olmayacak.Bakalım ve görelim.Aparat+2.2x raynox umalım da ucuz olsun.Birde geniş açısı var bu raynoxların.Hatta 1.5x olan tele modelide var.

Tarih: 11 Mayıs 2006, 01:10 - İp: 88.***.**3.22
soul rebel
soul rebel (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

slm acıkcası belirteyim ki 9500 beni çok şaşirtti bu lens turkıyeye gelirse kesinlikle bu makina alınmalı derim ben konvansiyonel olarak canon kullandım digital olarakta fuji kullandım bir ara. su anda yapılan yorumları yakından takip ediyorum ve 9500ün çekmiş oldugu fotograflara biras goz attım ve basarılı buldum bende kararsızım sanırım yınede tercihimi bu sefer nikond70s ten yapıcam. yınede sn 9500ten bıras bahsedermısın nasıl sana hıc problem yarattımı

#soul rebel' tarafyndan 11.05.2006 10:22:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mayıs 2006, 10:15 - İp: 85.***.**4.100
palax
palax (üye)
İzmir / Amatör

soul rebeli S9500 itaatkar bir makine. Ki ben buradaki bir çok insana göre amatör kalıyorum teknik açıdan. Buna rağmen istediklerimi bilgim dahilinde yapabiliyorum. Keza, S9500 teknik olarak tecrübeli ellerde neler yapar düşünemiyorum bile... Problem yaratması şauana kadar yaşanmadı. Yani bir problemim yok. Polerize ve UV filtrelerle de çok başarılı
fotolar çektim. Makrosu çok başarılı.

2.2x tele ile de, sırtı yere gelmez s9500 in. Dün raynox'un
2.2x telesinin, Minoltayla yapılan testlerini inceledim.
Ürktüm açıkçası. )

Adamlar 2mil uzaklıktaki binaya bu tele ile zoom yapmışlar.
Binanın pencere doğramaları seçilmekte.

RAYNOX 2.2x TELE >>>

Tarih: 11 Mayıs 2006, 10:43 - İp: 81.***.**9.135
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Palax 2.2x etkil olduğu gibi 1.54x olan da fena sayılmaz.Asıl dikkatinizi çekmek istediğim nokta makro lensleri.Hele MSN-500 modeline bir bakmanızı istiyorum.Barkotun çizgileri o kadar detaylı ve büyük ki,çizgilerin püskürtülerek yapıldığı belli oluyor.Sanki barut gibi bir görüntüsü var.İnşallah Pazarbeye hem tele hem makro lensler gelir.Ve umalım ki bu raynox sitesindeki tüm S9500'e uyumlu olan lensler türkiyeye giriş yapsın uygun fiyat aralığında...

Tarih: 11 Mayıs 2006, 12:38 - İp: 85.***.**7.169
palax
palax (üye)
İzmir / Amatör

evet dünden beri kafayı yemek üzereyim. Hem tele hemde makro lensleri çantaya koymak lazım. Birde aynı sayfada balıkgözü ve geniş açı lenslerde var. Napıcaz bunlarla bilmiyorum.
Tam donımlı olmak için banka kredisi fln çekmek gerekicek.
Pazarbeyden ses seda yok. İşleri yoğun olsa gerek. Beklmek
zor. positif beyden de ses yok hiç. Bize en azından bişeler söylese iyi olurdu. Keza önümüz yaz. Çekilcek bir ton fotoğraf var.

Tarih: 11 Mayıs 2006, 12:58 - İp: 81.***.**9.135
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çantayı değiştirmek gerekecek....

Tarih: 11 Mayıs 2006, 13:44 - İp: 81.***.**9.145
palax
palax (üye)
İzmir / Amatör

Bunlarda Fuji S5000+Raynox DCR-250 Lens ile çekilmiş
fotolar. (Fotolara bana ait değildir)

Tarih: 11 Mayıs 2006, 15:19 - İp: 81.***.**9.135
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Böcekler, sinekler bile gözüme güzel gözükmeye başladı... Yav bu kadar para verip arıların, sineklerin peşinde koşacağım hiç aklıma gelmemişti... Bu fotograf gerçekten başka bir dünya...

Tarih: 11 Mayıs 2006, 15:24 - İp: 81.***.**9.145
palax
palax (üye)
İzmir / Amatör

Adamların raynox'la yaptığı zoom u anlamak için birde
şu fotolara bakın arkadaşlar...

Açıkçası benim gözüm korktu arkadaşlar...

Tarih: 11 Mayıs 2006, 15:30 - İp: 81.***.**9.135