evren4life
evren4life (üye)
İzmir / Amatör

S5600 İçin Lens Ve Filtre İzmirde??

herkese selamlar...forumlarda aratmama ragmen s5600 için lenslerle ilgili bişey bulamadım.ben s5600üme filtre ve lens almak istiyorum ama izmirde nerde satılır bilmiyorum.bana yardımcı olabilirseniz sevinirim...
saygılar

Tarih: 26 Eylül 2006, 09:43 - İp: 81.***.**0.221
evren4life
evren4life (üye)
İzmir / Amatör

tekrar selamlar =)...
kendi sorumu tekrar kendim yanitliyorum =)
arkadaşlar s5600 için 55mm lens/mercek ne yazikki izmirde mevcut degil..ancak filtre için adresimiz konak kemeraltı girişindeki fotobalım...barçın sporun sokagindaki...
-55 mm uv filtre 10$
-55 mm polarize filtre 17 euro (hama)

ayriyetten fotobalımda yine 55 mm hama close-up (+1,+2,+4) lensler mevcut ancak fiyat biraz ucuk...70 ytl civarı...gittigidiyor.com da 60 ytl civari idi + 1 adette macro lens veriyordu..4lü set yani..

ayrıca 37mm,52mm,58mm balıkgözü-macro-geniş açı lensler fotobalımda mevcuttur..diğer makineleri kullanıpta lens arıyanlar bu magazaya bakabilir..birde foto ışık varmış ama ben gittim 55mm filtre dahi yok ki digerleri varmı bilmiyorum..ama izmirde bugun nereye sorduysam hepsi aynı magazayı fotobalımı önerdiler.

ben bir adet balıkgözü istiyorum bulan olursa haber versin...

sevgiler saygılar...

Tarih: 1 Ekim 2006, 02:25 - İp: 88.***.**7.250
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadaş bende filtre almak istiyorumda şu adresi açık bir şekilde anlatırsan çok sevinirim daha yeniyimde buralarda.

Tarih: 2 Ekim 2006, 01:44 - İp: 81.***.**6.192
evren4life
evren4life (üye)
İzmir / Amatör

izmirdemi yenisin?
hmm o zaman konak meydanını biliyosundur en azından..kemeraltı giişinide biliyorsundur.saat kulesi tarafından...kemeraltına giriyorsun..çok degil hemen girişte ortada yuvarlak bir havuz var..karşısında sayısal loto bayii felan var..o sokakta...hemen etrafına bakınca görürsün zaten...konica minolta bayii"fotobalım"..tamam?..en basit bu şekilde anlatılırdı herhalde kolay bulursun...kemeraltının hemen girişinde ilk sokaktan saga donucen..solda hemen gorursun magazayı...

Tarih: 2 Ekim 2006, 09:15 - İp: 81.***.**0.221
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

evren4life arkadaş oraya sordum bana uv filteri 25 ytl dediler.Konak pier'de ki bir dijital eşya satan mağzaya sordum 12 ytl dediler.Çok çelişkili fiyatlar.Ucuz olan adimidir yada acaba bir sorun yaratırmı

Tarih: 12 Ekim 2006, 11:51 - İp: 85.***.**0.70
evren4life
evren4life (üye)
İzmir / Amatör

zax walla bende pek anlamıyom filtre işinden =) ama uv filtre koruyucu filtre die kullanılıyo genelde..lensi tozlardan cizilmelerden ve zararlı uv ışınlardan korusun diye.
25 ytl çok demişler yaw..ama orda herkes farklı fiyat söyluyor.bende anlamadım..balık gözü mercek sordum yok dedi tezgahtarlar..israr ettim patrona söylediler patron çeşit çeşit balık gözü mercek çıkardı..tezgahtarlara pek inanma derim ben..bi acayip oranın tezgahtarları tezgaha getirmeye çelışıyolar =)
bu arada konak pierdeki yeri bilmiyordum..mercek var mışmı orda?balık gözü geniş açı vs.?55mm?
bende 15 ytlye aldım işte dediğim yerden..fotobalımdan.foto ışık'a gitmemişsindir herhalde?
markasız bişey benimde aldığım...ama sadece onu buldugum için onu aldım ben.

Tarih: 12 Ekim 2006, 21:34 - İp: 85.***.**0.80
cemxderya
cemxderya (üye)
İzmir / Amatör

Selamlar,

Bende S9500'üme balıkgözü ve polorize filitre bakıyorum. Bu arada s5600 ve s9500 makinaların objektifleri sabittir, çıkarılmaz diye biliyorum. Sadece mm olarak uygun filitre takılabiliyor.

Bir bilen bizi aydınlatırsa çok sevinirim. Kafam karıştı!!!

Bu arada Fotobalıma gittiğimde; 55mm polorize filitre gösterdiler fiyatı 120 ytl felandı.(Alman markasıymış) Kaçtım hemen. Tezgahtar zaten pek ilgilenmedi belki yanlışta okumuş olabilir fiyatı.

Tarih: 17 Ekim 2006, 00:05 - İp: 85.***.**7.55
evren4life
evren4life (üye)
İzmir / Amatör

oha yaw...yuh ne biçim bi fiyat o öyle...ya orda ben ne dediysem çıkardılar bana...ama ben nasıl bulabiliriz getirtirmisiniz diye baya bi üstelemiştim.sonunda baş edemediler patronu çağirdilar.patron çok güzel ilgilendi butun dükkanı deşti ve tezgahtarların bizde yok dediği butun mercekleri buldu çıkardı bana.ama 55mm yoktu.balık gözü yani
120 ytl lik polarize filtrenin markası b&w ise normaldir...bi kere al hayatın boyunca kullan ben hama marka aldım...aslında pekte memnun degilim ama şimdilik idare eder.55mm balık gözü mercek bulmak çok sorun...anca 55mm-52mm yada 55mm-58mm çevirici kullanmak gerek.
ben balıma 3 defa gittim.ilkinde pek ilgilenmediler.ikincisinde elimizde bunlar var diye herşeyi gösterdiler.3.de isterseniz bulur getirtiriz diye kartlarını verdiler.
s9500 ve s5600 ün objektifleri sabittir..sakın ceviripte çıkarmaya çalışmayın cemxderya dogru söylüyor objektifin ucuna anca başka bi lens takılabiliyor.
bu arada s9500 demi 55m
banada şu sıralar 55mm-52mm çevirici lazım çok uygun fiyata 0.45 geniş açı mercek buldum

Tarih: 17 Ekim 2006, 00:18 - İp: 85.***.**5.40
fante
fante (üye)
İzmir / Meraklı

Selam herkese ... Ben de daha S5600 ' ü elime almadan , lens ve filtre olayına girdim.Hazır bununla ilgili topic de bulmuşken,yazmadan edemedim.Adreslerden ve bilgilerden oldukça faydalandım.Teşekkür ederim arkadaşlar.Izmirli Fujiciler grubu olustursak fena da olmaz hani
Makineyi dünya gözü ile elime alıp,kullanmaya başladığımda yeniden burda olacağım,lens,çevirici,close-up vs. hakkındaki bilgilerinizden faydalanmak için.
hoşçakalın.

Tarih: 19 Kasım 2006, 18:57 - İp: 85.***.**4.75
  • 1