ceubbe
ceubbe (üye)
Sakarya / Amatör

Nikon D5000 Uyumlu Lensler !

Oncelıkle hepınıze Sımdıden Tesekkurlerr ...
Nikon D5000 kameram geLdı Suprız bı Sekılde
Ama Lens Artık yEtmıyor Uzerındekı ıNternette bakınıyorum Ve aklım karsıtı af motorlu lens olması lazımmıs af motoru yokmus nıkon d5000 de ..
sIMDI sızden rıcammm Nıkon D5000 modellınde hangı lens almalıyım 2-el 0 farketmez makul bır ucret oldugu sure ... EN onemlısıı alırken nelere dıkkat etmelıyım mesela ne kod olması lazım lens tekı d5000 uyumlu oldugu bıleyım [>:D :D<] sımdıden tesekkurler

Sigma 70-300 DG lens Var arkdastaa .. Nıkon d5000 modelınde calısmıyor bız yapmadık kıtlenıyorr cok takında Uyumlu olması lazım degılmı ??

Tarih: 22 Aralık 2010, 12:56 - İp: 78.***.**3.192
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5000 kameran geldi ama lens artık yetmiyor . Anlaşılan senin lens yolda gelirken yetmemeye başlamış bile. Neye yetmediğini biliyor musun bari?

Tarih: 22 Aralık 2010, 15:39 - İp: 213.***.**5.242
ceubbe
ceubbe (üye)
Sakarya / Amatör

.

Tarih: 22 Aralık 2010, 18:26 - İp: 78.***.**3.192
ceubbe
ceubbe (üye)
Sakarya / Amatör

kardes bende zaten camera vardı kullanmayı kendı capımdada olsa bılıyorumm .. eskı cameramı bu yenısı gelınce sattım ve yenı gelen cameramn lensı yetmıyorr ... laflara takılcagına hangı lensler ya da sıgma neden olmuyor dıe sordmm ?? buna cvp ıstedm

Tarih: 22 Aralık 2010, 18:27 - İp: 78.***.**3.192
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kusura bakmayın ama komedi gibi ....

Bir başka topikte arkadaş yeni D90 aldım ama 2 gün geçtiği halde bir türlü videosunu açamıyoum diyor ( demek ki fotoğraf makinası kullanımı , neyin neye yaradığını araştırma , lisan bilmese de kılavuzu birz anlayabilmekten çok uzak ) , sonra bir altta açtığı topikte Picasa artık bana yetmiyor - Photoshop gibi Türkçe bir program var mı diyor .

Daha makinanızı açmaktan,tuşların ne işi yaptığından uzaksınız ama Picasa yetmiyor .

Gelelim size ... Alınmayın ama siz de daha D5000'in özelliklerini tanımaktan uzaksınız , makinanın AF motoru olmadığını daha yeni duyuyorsunuz - kalkıp lensi bana yetmiyor diyorsunuz .

Bitpire de iyi demiş o yüzden . Neyi çektiniz de yetmedi ki?

--------------

Uzatmayın , bana bilgi verin diyorsanız Nikon'da üzerinde AF-S yazan lensi alacaksınız . Diğer lenslerde de soracaksınız almadan önce . Lense bakıp kendinizin de çözebileceği bir yol var - çok karışık gelmez ise ...

AF Motorlu/Motorsuz Lensler - TIKLAYIN

Yukarıdaki sayfaya gidip benim cevabımdaki linki tıklayın , fotoğrafa bakın .

Konu da zaten daha önce işlenmiş , soru sizinkiyle aynı gibi ...

Alınmak yok - arasıra böyle iğne batırıyoruz biraz ...İş makinayı ve lensi almakta gözüküyor çoğu için ; öyle olmadığını anlatmaya çalışıyoruz .

#paperman' tarafından 22.12.2010 22:55:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Aralık 2010, 19:28 - İp: 96.***.**4.180
bs
bs (üye)
Bursa / Meraklı

Nikon nikkor AF-S modelleri olur sıgma ve tamron lenslerde AF motorluları var ambalajında FOR NİKON d40-d40x-d60-d500 uyumludur yazar

Tarih: 22 Aralık 2010, 19:30 - İp: 88.***.**3.95
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yahu bitpire,paperman neden uzatıyorsunuz, bırakın gitsin 1000 lira versin ihtiyacı olup olmadıgı bile belli olmayan bir lense, sizin cebinizden mi cıkıyor parası.
laf işittiginize degmez

Tarih: 22 Aralık 2010, 22:38 - İp: 217.***.**1.174
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım,
Ben de Nikon d 5000 kullanıcısıyım. Ama lens konusunda hiç problem yaşamadım, sıkıntı çekmedim.
D 5000 e hangi lenslerin uyumlu olduğunu Nikon'un Türkiye sitesine girip öğrenmeniz mümkün. Açıkça belirtmişler. en az on lens saymışlar... Ayrıca Nikon'un yeni nesil tüm lenslerinde AF motoru var.
Ayrıca yan sanayi ürünlerinden Sigma nın bütün lenslerinde af motoru var.
Eğer af motoru olmayan lens alırsanız elle netlemek te ayrı bir zevk. 50 mm sabit odaklı lensde ben bu zevki tattım...
AF ye kafayı takarsanız sadece Tamron'un lenslerinde yok. O markayı da siz almayıverin ya!...
Eğer denediğiniz sigma 70-300, D 5000 de çalışmadıysa problem makinada değil ya lenste, ya da başka bir yerdedir. Veya af yi açmayı unuttunuz!...

#ercan43' tarafından 23.12.2010 10:22:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Aralık 2010, 10:20 - İp: 78.***.**7.10
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

**Ayrıca yan sanayi ürünlerinden Sigma nın bütün lenslerinde af motoru var.

**Eğer denediğiniz sigma 70-300, D 5000 de çalışmadıysa problem makinada değil ya lenste, ya da başka bir yerdedir. Veya af yi açmayı unuttunuz!...

bu ikisi de yanlış bilgilendirme.
sigmanın sadece hsm kodlu lenslerinde af motoru vardır.
70-300 hsm olmayan sigma lens makine ile af yapmaz yapamaz.

Tarih: 23 Aralık 2010, 14:09 - İp: 217.***.**1.174
ceubbe
ceubbe (üye)
Sakarya / Amatör

Oncelıkle hepınıze tesekkurlerr ben nıkon d5000 modelının af motorlu lensle calıstıgını sadece bılmıyordumm ?? sıgma 70 - 300 lens calısmama sebebı magazada bırı yere dusurmus olabılır dıyıp gerı aldılar yenısını verdıler calısıyorr ...

keske bızde sızın gıbı heerseyı bılıp alaycı cvplar versekk ... bılmedıgım bı konuda yanlıs konusmus olmam sızın bırakın ıstedıgını alsın gıbı konusma yapma hakkı yok !!
ayrıca sızde bızım gıbı bıseyı bılmeden basladınız sonradan ogrendınız kımse dogar dogmaz baslamıyor zamanla ogrencezz bılgı almak ıstedımm sadece nıkon d5000 var bende ve arkdasın lens calısmayınca neden acaba dıye sordum acaba sıgma lens d5000 calısmıyomu dıe ama sadece yere dusup lens bozulmus ole satmıslar nedenı oymus

Tarih: 26 Aralık 2010, 13:35 - İp: 78.***.**3.192
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Arkadasim bende amatorum amator olunca boyle soru sormakla ogrenmiyorsun, ne demisler bak bilmemek degil ogrenmemek ayip, ben bunu su sekilde kullaniyorum bilmemek degil, tembellik yapip arastirmamak ayip. Elinin altindaki klavyeyi kullanda arastir biraz. Hem yazilanlari kaale almiyorsun hemde kendinle dalga gecildigi icin kiziyorsun. Bakis acin farkli galiba.

#goksungokhan' tarafından 09.01.2011 00:51:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Aralık 2010, 15:18 - İp: 41.***.**0.34
  • 1