yenifoto
yenifoto (üye)
Tekirdağ / Amatör

Nikon D50 İçin Hangi Lens Ve Filtre

Nikon D50'mi yeni aldım(usa).Fakat şu anda bilgilerim yok denecek kadar az.
18.55 F3.5-5.6 lensle kit halinde satın aldım.
Fakat gördüğüm kadarıyla yetersiz bir lens.örneğin manzara çekimlerinde yetersiz,gece çekimlerinde yetersiz,zoom az.
Bana iyi fotoğraf çekebileceğim :1-portre,2-manzara,3-gece az ışıklı ortamda portre ve manzara için iki veya üç adet lens önere bilirmisiniz?
Ayrıca güneş yansımalarını önleyecek ve gök mavisini daha iyi gösterecek bir filtre önere bilir misiniz.filtrenin biraz büyütmesi(sanırım zoom deniyor)manzara çekimlerinde daha kıymetli olur diye düşünüyorum.ne dersiniz?.
Hepinihe selamlar.

Tarih: 4 Aralık 2005, 12:37 - İp: yok
necro
necro (üye)
İstanbul / Amatör

Bi şey daha sormak istiyorum.UV Filtre ve Polarize filtreyi üst üste takılabilirmi? yoksa polarize filtre takılıyken uv filtreyi takmaya gerek yok mu?

ayrıca bu filtreleri takmanın her hangi bir sırası varmı ve son olarak Bu filtreler takılıyken close up takılabilirmi yoksa close up kullanırken bu iki filtreyi çıkartayımmı? ya özür dilerim ben son demiştim ama aklıma bi soru daha geldi boşu boşuna konu açmayayım burda sorayım.

Close upların üzerinde yazan +1,+2, gibi ifadeler teknik olarak ne anlama geliyor? oh be bitti...

Tarih: 29 Ocak 2006, 02:33 - İp: 85.***.**9.38
medxr
medxr (üye)
Bursa / Amatör

arkdslar ben henuz d 50 almadım ama yakın bi zmn da inş almıs olacagm.ama kit halinde dgl de body artı su d70s in kitinde bulunan 18-70 objektifle alamyı dusunuorum.ne dersiniz.uyumu nsl olur ve 150 dolar daa fazla vermemeye ( nikon d 70s kit olarak 150 doalr daa paahalı a gelio)deger mi..veya d 50 için baska objektif oenrileri olan varsa yardımcı olursa sevinrim..ozellkle kaliteli manzara cekimleri ve gece cekimleri yapmak arzusundayım...

Tarih: 20 Şubat 2006, 16:47 - İp: 85.***.**4.55
medxr
medxr (üye)
Bursa / Amatör

bi de unutmadan
bu konuda bana yardımcı olmak isteyen arkdslar [email protected] adresidnen bana ulasabilrse cok sevinirimm....

Tarih: 20 Şubat 2006, 16:50 - İp: 85.***.**4.55
renovatio
renovatio (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba, bende d50 kullanıyorum.kit halinde almıştım am geçenlerde nikonun 18-200 vr'sini aldım ve son derece memnunum manzara çekmek için ideal zoom'u yeterli ve az ışıklı ortamlarda da titreşim önleme özelliği işe yarıyor...

Tarih: 27 Şubat 2006, 01:10 - İp: 85.***.**2.103