oaa01
oaa01 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 80-400 Af Vr

merhaba,
bu lens hakkındaki görüşlerinizi çok merak ediyorum. bir süredir ha aldım ha alacm derken olumsuz yorumlar canımı sıktığı için vazgeçtim.

Kullanıp keskinliğini deneyeniniz var mı?
Duyduğunuz olumlu-olumsuz yorumlar neler?
Textension tube ile manuel de olsa 800mm kullanılabilir mi bilgisi olan var mı? yani FX mi?
400mm'yi düşmemek şartıyla alternatifleriniz var mıdır?

Tarih: 27 Temmuz 2011, 23:05 - İp: 212.***.**1.66
baynikon
baynikon (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Bende alirken cok kararsiz kaldim, cok arastirma yaptim, ozellikle yabanci sitelerde hakkinda pek iyi seyler duymadim. Ama insan bir Teleobjektif sahibi olmasin mi? Nikonun Teleobjektif lensleri Astronomik rakamlarda adamin ocagini sondurur, diger lenslere erisemiyecegimi anladigim icin aldim cektigim resimler ortada inceleyebilirsiniz, Coguna keskinlik ve kontrast verdim bir kismida kroplu.

(-) Bol isik gerekiyor, kapali havalarda hic kullanamazsiniz karanlik ceker, Otofokus zayif ve gurultulu , keskinligin zayif oldugunu kabul etmek gerekir(Yalniz isik cok onemli bu lenste keskinlik icin ozellikle gun batimi cok iyi bir zaman) bilgisayardan biraz keskinlik verilerek desteklenmesi gerekir,

(+) Kullanimi pratik, nikonun diger lenslerine gore ucuz, 80-400mm araligi cok guzel, istediginiz mesafeye ayarliyabiliyorsunuz, eger isigi iyi ayarlayabilirseniz keskinlik problemini cozebilirsiniz, birde bilgisayardan keskinlik verirseniz guzel kareler cikar, benim bu sekildeki karelerime yabanci sitelerden," 80-400 ile cektiginize eminmisiniz" gibi yorumlar aldim.

Sayfa 3 te : Nar Bulbulu
Sayfa 4 te Ordek
Sayfa 4 te Bastankara
Sayfa 5 te Sincap,

selamlar.

#baynikon' tarafından 28.07.2011 02:12:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 02:10 - İp: 174.***.**9.169
furkanfeyza
furkanfeyza (üye)
Konya / Amatör

Ben de alırken epeyce cesaret edemedim. Ama güzel bir lens.
80-400mm iyi bir aralık. 8x yakın görüntü. Biraz ağır hantal ama 2 lensin birleştirilmiş hali sayılır sonuçta. Af-si biraz yavaş. O da AF-S olmadığı için. Acelesi olmayan için iyi bir icat.
Bende Vivitar'a ait manuel bir konvertör var onunla uyumlu. Fakat tabi netlik manuel yapılmalı.
Nikon'a ait konvertörlerden 1,4x ve 1,7x ile uyumlu değil. Uyan var mı ben de bilmiyorum.

Ben aldığıma pişman değilim, 400mmde uzaktan konunun haberi bile olmadan enjeltör gibi görüntü çekiyor. )

Tarih: 28 Temmuz 2011, 03:09 - İp: 88.***.**4.11
oaa01
oaa01 (üye)
İstanbul / Amatör

yanıtları biraz geç görmüşüm özür diler, bilgiler için teşekkür ederim.
selamlar

Tarih: 2 Ağustos 2011, 21:57 - İp: 212.***.**1.66
  • 1