ahmet1950
ahmet1950 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 18-200 mü Sigma 18-200 Mü

Nikon 18-200 mü yoksa Sigma 18-200 mü tercih etmeliyim.Arada bayagı bir fiyat farkı var ama performans açısından ne dersiniz.Netlik ve keskinlik gibi hususlarda nasıldırlar.Body Nikon D70s dir.

#ahmet1950' tarafından 24.08.2007 00:18:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 17:01 - İp: 194.***.**6.18
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

body nedır onu yazmamısın ki??? neye gore tavsıye? eger nıkon sa tabıkı ılk tercıh herzaman gene kendı lensı olmalı hele nıkon un 18-200vr lensı bır harıkaaa kesınlıkle tavsıye ederım ama sıgmanın 2katı fıyat var hee eger hesaplı olsun dersen ve tercıhını sıgma dan yana yapacaksan ozamanda kesınlıkle 18-200 olarak sıgma alma tamron 18-200 ondan daha guzel daha keskın ve net renkler..bızzat deneyerek aldım tamron 18-200

#radayhan' tarafından 23.08.2007 18:47:31 tarihinde düzenlendi.

#radayhan' tarafından 23.08.2007 18:48:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 18:45 - İp: 85.***.**3.103
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Merhabalar
Sigma'nın yeni 18-200mm OS (NikondakiVR)lensi piyasaya çıktı ancak Nikon uyumlu olan modeli şu an için bulunmuyor. Ekim sonumda stoklara giecek olan bu lensin Canon ve Sigma bayonette tesleri yapılmaya devam ediliyor, ve sonuçlar oldukça iyi bu fotoğraf dergisinin son sayısında Nadir Ede'nin de 18-200OS ile ilgili denemeleri ve yorumları mevcut okumanı tavsiye ederim
İyi Günler Dilerim

Tarih: 24 Ağustos 2007, 10:35 - İp: 213.***.**7.138
juri61
juri61 (üye)
İstanbul / Amatör

tamron terci ederseniz tavsiyem AF 18-250mm F/3,5-6,3 Di II
Sigma dan da aşiri fiat farki yok neticeler de çok Başarili

syglar

Tarih: 2 Eylül 2007, 23:22 - İp: 88.***.**4.38
42nebi42
42nebi42 (üye)
Konya / Amatör

sıralamayı nikon-tamron-sigma olarak yap.eğer fiyat diyorsan nikon'u unut (benim gibi)

Tarih: 14 Eylül 2007, 17:56 - İp: 88.***.**5.192
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

nikon'a tabiki nikon yakışır..
bende lens almaya karar verdiğimde 100 ün üzerinde nikon sigma ve tamron kullanıcısına sorular sordum..
Gelen cevaplarda tamron'dan memnun olmayan hatta çok memnun olmayan kimse yoktu...
nikon VR leri konuşmuyorum bile onlar mükemmel..

sigma tamron arasında az biraz farkı göze alıp tamron al..

Bak pazarbeyin sigmasında daha ilk günde sorun çıktı.. firma parasını iade edeyim bile demiyor lensi getir kalibre edelim veya değiştirelim diyor..

sigmadan senin yerinde olsam uzak dururdum

ha birde 3 katdan fazla (aslında 3 katda çok ama) aralıklı zoom lens alma .. keskinlik kaybolur..

tamron 17-50 lensi çok methediliyor

birde tele alırsın olur biter.

Tarih: 14 Eylül 2007, 23:05 - İp: 88.***.**6.62
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

feridunb,
tamam pazarbey'in sigmasında problem çıktı ama binlerce kullanıcı da sigma ile mutlu bir hayat sürüyor.
mesela ben sigma 10-20 aldım ve denemeden internetten sipariş verdim. oldukça memnunum.
öte yandan son 75-300 arızalı çıktı (onu da internetten almıştım)
demek ki internetten veya denemeden aldığın lenste sürpriz olabiliyor.
deneyerek alırsan problem olmaz sanırım.

ANCAAAAAK,
bir soruna dikkat çekeyim:
pazarbey arızalı çıkan 28-300 ile ilili olarak onlarca sayfa mesaj yazdı. neredeyse forumdaki herkes yardım etti, sorununa ortak oldu ama "sigmafoto isimli kullanıcı ilaç için olsun ortalıkta gözükmedi.
şimdi yeni çıkan lensini tanıtmak/övmek için burada bulunmasını yadırgadım doğrusu.
oysa, arıza oldukça normal (nitekim benim de sony lenste başıma gelen) bir şeydi ve firma yetkilisi arkadaşımız soruna sahip çıksaydı benim gözümde firması büyüyecekti.
oysa yardımcı olmadığı gibi (pazarbey'in aktardığı kadarıyla) sigma sitesindeki forumu yazılan şikayet arkasından forumun kaldırılması; pazarbey'e (kanuni hakkı olmasına rağmen) lensi değiştirmeyeceklerinin veya parasının iade edilemeyeceğinin söylenmesi ve ancak tamir edilebileceğinin belirtilmesi sigmaya eksi not olarak yansıdı.
benden söylemesi

Tarih: 14 Eylül 2007, 23:53 - İp: 88.***.**2.66
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Hocam arada çok fark var... Kesinlikle nikonu öneririm..
Evet sigmanın iyi lensleri var (mesala bir tanesi bendeki 10-20) ama 18-200 sigma ile 18-200 nikon kıyaslanacak durumda bile değiller... Bu aralıkta (bu kadar zoom açıklığı olan) iyi lens bulmak imkansıza yakın zor... Riske edilmeyecek bir konu... 18-200 Nikon VR sizi üzmez....

Tarih: 15 Eylül 2007, 03:33 - İp: 85.***.**6.151
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

1-Nikon 18-200 VR
2-Tamron 18-250
3-Sigma/Tamron 18-200

Tamron 18-200'ün bayoneti plastik.

Tarih: 15 Eylül 2007, 23:37 - İp: 193.***.**2.10
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

sevgili fipar
aldığın lenslerin %50 si arızalı çıkmış

Benimde önemsediğim durum aslında firmanın ilgisizliği..
Oysa lens hatalıysa (ayıplı mal) hemen paranızı iade edelim demeleri lazımdı.. Zeten demeselerde kanunen zorunlular...

O durumda herkes sigma ürününü alırsam başım ağrımaz diye düşünecekti...

Bu yazıyı okuyan sigma alıcıları artık garantili sigma almaya uğraşmazlar... gider daha ucuza yurtdışından gelme sigmalara bakarlar...

Tarih: 16 Eylül 2007, 10:23 - İp: 85.***.**7.195
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Merhabalar
Öncelikle kusuruma bakmayın izinim nedeni ile şirkette bulunamadığım için sayın fipar'ın yazmış olduğu eleştirileri hak ettiğimi sanıyorum.
Ancak iş nedeni ile de sıklıkla şehir dışı seyahatlere çıkmak zorunda kalıyorum ve bu sebeple (bu aralar sıklıkla oluyor) forumları takip edemiyorum kusuruma bakmayın, ancak her hangi bir probleminizde [email protected] adresine veya internet sitesindeki [email protected] adresine veya internet sitesindeki form yardımı ile yapılan tüm başvurularınızın arkadaşlarım tarafından titizlikle değerlendirileceğinden emin olabilirsiniz.
Yine de tekrar tekrar tüm kullanıcılarımızdan özür diliyorum.
Ayrıca belirtmek isterim ki net fotoğrafta yayınlanan forumları engellenmesi veya kaldırılması gibi her hangi bir etkimizin bulunması mümkün değildir.
Ayrıca konu ile ilgili fazla bilgim olmadığı için pazar bey'e fazla yardımcı olamadım 28-300 ile ilgili focus adjustment problemi olduğunu öğrendim. Yardımcı olmak için elimden geleni yapmaya çalışacağım eğer bana ulaşabilirse sevinirim.
Tekrar belirtmek isterim ki marka olarak sadece kullanıcılarımıza iyi hizmet vermeye çalışıyoruz.
Ayrıca buradan iletmek isterim ki ürünümüzü kullanan ve problem yaşamakta olan tüm kullanıcılarımız benim ulaşmamı beklemeden [email protected] adresinden mutlaka benimle temasa geçsin, çünkü iş yoğunluğu veya başka sebeplerle kendilerine ulaşamasam da en azından sorunları ile ilgili bilgim olsun.
Yönelttiğiniz eleştiriler için teşekkür eder hepinize iyi günler dilerim.

Tarih: 19 Eylül 2007, 13:01 - İp: 213.***.**7.138