aspendos
aspendos (üye)
Ankara / Amatör

Minolta İçin Zoom Objektif Markası?

Arkadaşlar,
Minolta maxxum 5D için 18-200 veya buna yakın değerlerde hangi marka objektifi tavsiye edersiniz. Ancak ne çok pahalı (çok kaliteli), ne de çok ucuz (kalitesiz) olan markaları tercih etmiyorum.
Bu konudaki görüş ve deneyimlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Tarih: 28 Eylül 2006, 17:04 - İp: 212.***.**3.36
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam aspendos, sigma 18-200 lens çıkarttı. Aynı zamanda Konica minolta uyumlu. Biraz pahalı olabilir ama nikonun aynı lensinin yarı fiyatınadir diye düşünüyorum.
Sizde 5D nin Türkçe kullanma klavuzu var mı acaba.
Bende KM Daynax 7D var da İkisi de aynı makina sayılır zaten. o yüzden sordum.
Selam ve sevgiler.

Tarih: 1 Ekim 2006, 06:13 - İp: 85.***.**4.154
aspendos
aspendos (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba Mr. Mehmet. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Yalçınlarla konuştum, 1500 YTL imiş.Ancak markasını sormayı unuttum, onlarda söylemedi.
Kullanma kılavuzuna gelince, ben de aynı dertten muzdaribim.Ben de İngilizce si var. Selamlar.
Makinadan memnun musunuz? Ben daha önce Fuji kullandım..Minoltanın renkleri pastel diye düşünüyorum.Fujinin daha canlı.
Selamlar.

Tarih: 2 Ekim 2006, 23:23 - İp: 212.***.**3.36
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

selamlar, ben de makinayı daha yeni aldım ve benim ilk dslr makinam bu
yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. üzerinde AF 28-75 2.8 objektif var. Bir de tele objektif almayı düşünüyorum ilerki tarihlerde. Sigma bizim makinalar için objektif üretiyor devamlı. Selamlar

Tarih: 3 Ekim 2006, 02:27 - İp: 85.***.**2.132
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

aspendos makinan hayırlı olsun,

renkler pastel çıkıyor demişsin, genelde çoğu makine renkleri abartarak çıktı verir, minolta lar fotoğrafla çok oynamamıyorlar, onun yerine sen raw çekip photoshopda istediğin gibi fotoğraf üzerinde oynayabilirsin, zaten dslr'lerin asıl kullanım amacı raw çekmektir.

Tarih: 5 Ekim 2006, 10:22 - İp: 81.***.**6.54
  • 1