2.05_fuji
2.05_fuji (üye)
İzmir / Meraklı

Mercek Markaları

En iyi mercek diye birşey olmadığnı biliyorum ama hepsinin birbirine göre üstünlükleri var bunu en iyi nerden öğrenirim yararlı olacak bi kaynak gösterebilirmisiniz.

Tarih: 16 Haziran 2007, 11:15 - İp: 88.***.**4.5
alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Canon için lens karşılaştırması
http://www.osmanya.com/19ozel.asp

Tarih: 16 Haziran 2007, 13:34 - İp: 212.***.**8.75
kalyante
kalyante (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşım şu anki en iyi mercek olympus tüm dünyada profosyonelce kullanılıyor. amerikada bir numara amerika NASA da bu mercekleri kullanıyor ve tüm tıp camiasını incelersen olympus kullanıyor. bunların bu merceği kullanmasınında nedeni sence ne olabilir. bu türkiyede fazla bilinmiyor. ama amerika ve avrupada 1 numara

Tarih: 16 Haziran 2007, 21:31 - İp: 88.***.**2.201
2.05_fuji
2.05_fuji (üye)
İzmir / Meraklı

ona bakarsanda bütün profesyonel tv kameralarıda fujinon kullanıyor hepsinin iyi olduğu bi konu var ayrıyetten NASA olympus kullanmıyor başka bişidide unuttum

Tarih: 17 Haziran 2007, 15:19 - İp: 88.***.**1.99
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Zeiss

Tarih: 21 Haziran 2007, 12:05 - İp: 81.***.**0.221
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

evet, ben de NASA'nın Carl Zeiss kullandığını okumuştum biryerde...

Tarih: 21 Haziran 2007, 12:27 - İp: 88.***.**4.212
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Tabii bir de Leitz yani Leica. Mikroskop falan uretiyorlar.

Tarih: 21 Haziran 2007, 14:52 - İp: 81.***.**5.159
2.05_fuji
2.05_fuji (üye)
İzmir / Meraklı

uleeeee bende onu anlamıyorum madem Zeiss madem okadar iyi 1999 da niye iflas etti. Başka? Canon Nikon deseniz anlıyacamda ki onlarda en iyi değil bana marka söylemeyin bunların inceleme sonuçlarını nerden tam detaylı öğrenebilirim

Tarih: 21 Haziran 2007, 22:29 - İp: 88.***.**7.129
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

2.05_fuji,

Zeiss iflas etti de neden sahipsiz kalmadi peki?

Biz en iyi lens ureticilerini soyluyoruz, en basarili firmalari degil.

Bu gibi ozel meteryalin veya techizatin uretiminde ticari basari nadiren teknik basari ile paralel gider. Cunku ticari hayatta insanlar %3-4 performans artisi icin 10 kati para odemeyi pek tercih etmezler. Uretttiginiz ozel ekipmanin surekli zengin musterisi yoksa ticari sikinti basgosterir. (Nasa bugune kadar kac tane Hubble siparis etti?) Hele buna bir de sirketin urun cesitlendirememesi, yani kaliteden biraz odun vererek rekabet edecek urunler cikarmamasi, yonetimin pazarlama zaafiyeti eklenirse iflas kacinilmaz oluyor.

20.yy. teknik acidan basarili, ticari acidan fecaat olan pekcok firmanin iflasina sahit oldu.

Tarih: 22 Haziran 2007, 12:08 - İp: 81.***.**5.159
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

ooo! herkes NASA'da calismis valla.

Nasa yillardir Nikon kullanir ve Nikon'da Nasa icin ozel makina ve objektifler uretir.Nikon'un bir dev halini almasi Nasa'ya ayak uyduracagim diye yaptigi calismalardir.Buda yaklasik 50 senedir devam etmektedir,bunu bagli olarakta NASA Nikon objektif kullanir.
burada

Yalniz bu demek degildir en iyi mercek Nikon
Bana sorarsan Zeiss ve Leica derim.
Antika'nin dedigi gibi ticari basari ve kalite her zaman ayni eksen uzerine konulmamali.
Son yillarda Cinliler ticari alanda en basarili ve kazancli millet ama sen bana kaliteli bir tane Cin mali soyliyebilirmisin ?Uzun sureli kullanabilecegin bir tane urun gosterebilirmisin?

Tarih: 22 Haziran 2007, 12:45 - İp: 88.***.**7.65
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Yukarida verdigim site direk e-mail aciyorsa,yazarak girin.

http://www.nikonweb.com/nasaf4/

Tarih: 22 Haziran 2007, 12:47 - İp: 88.***.**7.65
  • 1