fotometrik
fotometrik (üye)
İstanbul / Amatör

Macro Extension Tube Nikon Slr

gittigfidiyordan böyle bir ürün buldum sizcemakro çekimler için bu ürün ne derecede başarılı. tavsiye eder msiniz, bu ürünün 0 fiyatı hakkında bilginiz var mı?
Fotoğraf makinem D70s ve 18 70 af lens
yardımlarınız için teşekkürler
ürünün linki
http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=2757508

Tarih: 20 Ekim 2006, 00:32 - İp: 85.***.**9.222
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Merhabalar fotometrik
Aynı ürünü ben gittigidiyordan 49 milyona aldım ve senle aynı ekipmana sahibim 18-70 lense taktığım zaman netlik çok zorlaşıyor 3ünü birden takarsan netlik dahada imkansız gibi ama 1 yada 2 nolu parçaları teker teker kullanımda biraz netleme yapılabiliyor ışığın az olduğu ortamlarda net bi makro çekmek imkansız gibi 70mm zoom ile netleme daha kolay oluyor ama ışık çok az oluyor flaş açtığında flaşın ışığı objektif tarafından perdeleniyor ama aydınlanan yerler gayet deyatlı. Hocam demem şuki ürün 60 YTL ye pahalı bikere vede bu aletten tanıtım sayfasındaki gibi randıman almak istiyosan yazın bol güneşli havalarda kullanman şart diğer durumlarda bi tane ring flaş gerekli zaten ring flaşa vericen para ilede güzel bi makro objektif alabilirsin.

Tarih: 20 Ekim 2006, 01:19 - İp: 85.***.**6.248
fotometrik
fotometrik (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler, yine acelecilik yaptım ve foruma danışmadan teklif verdim 60 YTLyi veren benim, inşallah bana kalmaz...

Tarih: 20 Ekim 2006, 01:27 - İp: 85.***.**9.222
fotometrik
fotometrik (üye)
İstanbul / Amatör

Birşey daha soracağım chopsuey.
senin aldığın ürün kullanılmılşmıydı 0 mı.
Benim 60 Teklif verdiğim ürün sıfır.
sence yine de pahalı mı?

Bir yıl içinde makro lens almayı düşünüyorum. makro lens alana kadar bu ürünle makro konusunda tecrübe yapma konusunda ne diyorsun.
Teşekkürler.

Tarih: 20 Ekim 2006, 02:29 - İp: 85.***.**9.222
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Merhabalar Metin bey;
Evet aldığım ürün sıfırdı 45 YTL açılmıştı 47 YTL de teklfi verilmişti bende 49 verdim bende kalmaz düşüncesi ile ama üzerini veren olmayınca bende kaldı hali ile aldım bende.
Bence o kadarda pahalı değil 5,85 YTL kargo parası ile ürün hemen hemen 55 YTL ye geldi bana siz istanbuldasınız kargo masrafı olmadan elden teslim alma imkanınız var bu durumda 5 YTL çokda bi fark değil.
İlk cevabımda söylediğim gibi bu aletle netleme biraz zor ama siz buna alışır bununla netleme yapmayı epey ilerletirseniz bence yeni alıcağınız makro lensle daha güzel şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.
Benim Düşüncelerim bunlar. Saygılarımla....

Tarih: 20 Ekim 2006, 18:32 - İp: 85.***.**4.122
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

slm;
kenkoo nun extensionlari var...onlarida inceleyin derim..af hemde guzel macrolar cekebilirsin...
kolay gelsin.

Tarih: 30 Ekim 2006, 10:24 - İp: 88.***.**1.26
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Dostum ne yaptın aldınmı seti arttırma sendemi kaldı sesin çıkmıyor hiç

Tarih: 31 Ekim 2006, 00:17 - İp: 85.***.**1.76
fotometrik
fotometrik (üye)
İstanbul / Amatör

Valla bayram tatiline gittim, döndüğümde bana kalacağını sanıyodum ama birisi 1 YTL arttırarak almış ürünü.

İyi oldu çünkü uzatma tüpü yerine gerçek makro lens bakıyorum şimdi.

Tarih: 9 Kasım 2006, 00:03 - İp: 88.***.**2.25
  • 1