by_toki
by_toki (üye)
İstanbul / Meraklı

Lens İçinde Siyah Bi Leke ( Yardım )

merhaba arkadaşlar-üstatlar.biraz önce 55-250 lensimi temizledim.ancak makineye taktığımda siyah bişi gördüm.böle ip gibi bi şeye benziyo ne önünde nede arkasında böle bişi yok.acaba içine girme gibi durumu varmı.temizlemeden önce hiç bişi yoktu.lensin içinden çıkan pompalı fırça ile temizledim.temizlemesem daha iyiydi yardım ederseniz sevinirim...

Tarih: 4 Haziran 2011, 19:49 - İp: 78.***.**2.78
nbd
nbd (üye)
Çanakkale / Amatör

siz lensi temizlerken muhtemelen kapağını takmadığınız bodyniin sensörü toz kapmış olabilir yada sensörüde temizlemeye çalıştıysanız ip falan kalma ihtimali var...temizlik pompasıyla gidermeye çalışabilirsiniz.selamlar

Tarih: 4 Haziran 2011, 22:05 - İp: 88.***.**2.200
by_toki
by_toki (üye)
İstanbul / Meraklı

diğer lensimi taktığım zaman hiç bişi yok sadece 55-250 de var.muhtelemelen lensin içine temizlik pompasının tüğü kaçtı bunu nasıl çıkarabilirim.lens tememizliği yapam biyer varmı ?

Tarih: 5 Haziran 2011, 13:08 - İp: 78.***.**0.53
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Lensin içine ip gibi şey zor girer, lensin içine girse girse toz zerreciği girer yada mantalama oluşmaya başlamıştır ama sizin tarife uymuyor tahminim ayna üzerinde üzerinde yada vizördedir, eğer çektiğiniz resimde gözükmüyorsa bu dediğim mutlaka vizörde yada aynadadır.

Tarih: 5 Haziran 2011, 17:06 - İp: 81.***.**8.105
by_toki
by_toki (üye)
İstanbul / Meraklı

evet ya baktım aynanın üstündeki fokus işaretlerinin orda vardı (adını bilmiyorum) resimede etkisi yoktu denedim.ve ayrıca diğerm lenslerde gözükmüyo demiştim dikkatli bakınca gördüm.

Tarih: 6 Haziran 2011, 00:48 - İp: 78.***.**7.179
  • 1