salih35
salih35 (üye)
İzmir / Amatör

Lens Hakkında Yardıma İhtiyacım Var :s

Merhaba.
Ben fotografçılığa yeni başladım bilgi topluyorum lensler konusunda bi takım eksiklerim var yardım ederseniz sevinirim (:
sorularım şunlar kısacası ;
1. Herhangi bir Lens her makinaya takılırmı .
2. Satılan lenslerin özellikleri nelerdir mesela 18-55 mm , AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G lenslere bu gibi isimler verilmiş ben bunların ne işe yaradıgını nerden biliyim.
3. benim istediğim lens mesela kendimi çekicem beni net benim dışımdaki alanları flu , bulanık çeksin bi kaç makina kullandım arkadaşlarımda isimlerini almayı unuttum bu lensin genel bir ismi varmı ?

Sorularım bu kadar yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Tarih: 13 Şubat 2011, 23:46 - İp: 88.***.**0.232
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

herhangi bir lens her makinaya takılmaz. Canon uyumlu , nikon uyumlu gibii marka uyumlu olması gerekir.

Belirli bir alanı flu yapmak için lensten çok tekniğe ihtiyacınız var. Hemen her makinayla bu tarz çekimler yapabilirsiniz. "NET ALAN DERİNLİĞİ" denilen şey hakkında araştırma yapın.
Forumda aratırsanız bir sürü konu var açılmış.

Lenslerin özelliklerine gelince, bununla da ilgili geniş bilgi var forumda. Biraz göz gezdirin.
18-55 odak aralığıdır.. f1.8, 3.5 ,4 gibi değerler alır .. Bunlar lens çeşidine ve kalitesine göre farklılık gösterir.

Hepsini bir anda öğrenmeniz zor. Yavaş yavaş, forumda gezinerek öğrenebilirsiniz.

Tarih: 14 Şubat 2011, 00:13 - İp: 88.***.**2.169
salih35
salih35 (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkürler dediğiniz gibi derin bi konu bi yerden başlıyım en iyisi

Tarih: 14 Şubat 2011, 10:37 - İp: 78.***.**9.85
  • 1