ckaraca
ckaraca (üye)
İstanbul / Amatör

Lens Farkı

yanlış bir şey söylüyorsam cehaletime verin ama son zamanlarda bir şeyin farına vardım " fotğrafı lens çeker fotoğrafçı övünür" bu nedek şimdi diyenlere şöyle açıklamaya çalışyım eğr bir konuda istediğiniz sonucu alabilmeniz için doğru lens sonderece önemli uygun lens olmazsa eğer ne makina ne ışık ne fotoğrafçının görüşü tekniği falan hikaye kalıyor istediğin etkiyi yaratmak sonucu alabilmek için lensin fonksiyonu sonderece yüksek siz nedersiniz

Tarih: 22 Aralık 2011, 23:03 - İp: 160.***.**0.13
et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

gereksiz triplere girmişsiniz. fotoğrafçı da önemlidir lens de önemlidir tartışılacak bişey yok.

Tarih: 23 Aralık 2011, 02:55 - İp: 85.***.**1.116
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gecenlerde nikon facebook sayfasında iyi fotografı iyi ekipman ceker yazmıştı.

binlerce nikon kullanıcısından tepki aldı tabi, işte bu yuzden canon kullanıyoruz diyen canoncuların sayısı da oldukca fazlaydı

fotografı fotografcı ceker.
amaca uygun lensi kullanmak gerekli tabi ki. ama en iyi lensi de alsanız en iyi govdeyi de alsanız yapılabilecekler sadece fotografcının yetenegi kadardır.

Tarih: 24 Aralık 2011, 13:55 - İp: 78.***.**3.8
ckaraca
ckaraca (üye)
İstanbul / Amatör

ben fotoğrafçının yeteneğine söz etmiyorum elbette fotoğrafı fotoğrafçı çeker eğer onda o yetenek yoksa pozu gözüne soksan görmez ama oyle durumlar var ki konuyu görüyorsun pozu çekmek için vaziyet alıyorsun herşey hazır ama lens yetersizse uygun değilse konu alıp başını gidiyor ve fotğrafçı konunun arkasından baka kalıyor. veya çektiği pozda istediği etkiyi yakalayamıyor ve alelade bir fotoğraf kalıyor eline bu arada ben nikon d 90 kullanıyorum ve çok memnunun makinemden

Tarih: 26 Aralık 2011, 15:32 - İp: 160.***.**0.12
  • 1