ahmt_thr
ahmt_thr (üye)
İzmir / Amatör

Filtre Markası???

merhaba arkadaşlar filtre almak istiyorum da close-up, polarize ve uv filtrelerden en iyi markalar nelerdir acaba ???

Tarih: 1 Aralık 2008, 13:29 - İp: 78.***.**2.36
altozan
altozan (üye)
İstanbul / Amatör

cokin

Tarih: 2 Aralık 2008, 18:56 - İp: 85.***.**7.57
beyatli
beyatli (üye)
İstanbul / Firma

KENRO UV-FİLTRELER 52-62.MM 8-USD
62-82.MM 12-USD

POLARİZE FİLTRE FİATLARIDA 32-40.USD DEĞİŞMEKTEDİR

www.beyatlifoto.com
0212-5190120

saygılar

Tarih: 2 Aralık 2008, 21:08 - İp: 88.***.**1.99
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

İyi birsey alayım diyorsan Heliopan marka almanı tavsıye ederim

Tarih: 8 Aralık 2008, 14:48 - İp: 78.***.**5.33
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Ahmet arkadaşım alacağın filtreyi hangi objektif için kullanacaksın?
18-55 kit lens için polarize ve UV marka çok şey fark ettirmiyor,
70-300 Teledede markalı filtre ile fark görebilirsin.
Mümkünse anti refle kaplamalı olsun, olmazsa çok kötü birşey olmasın.
closeup 3lü çinmalı olanlar zoom için iş görmez. Zoom a Tekli closeup gerekir.
Markalı çok pahalı olan filtrelerin farkını her objektif ile fark etmek zor .

Tarih: 12 Aralık 2008, 23:27 - İp: 85.***.**6.77
ahmt_thr
ahmt_thr (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar bende fuji s9600 var bi close up filtre almak istiyorum buna göre ne tavsiye edersiniz?

Tarih: 12 Aralık 2008, 23:48 - İp: 78.***.**3.52
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

bir genelleme.... çerçevesi inceldikçe marka iyileşir. kıl gibi olanlar yüzlerde dolar fiyatla hemen belli olurlar. ince çerçeve = daha az kararma üs üste takma imkanı vs. 10 20 liralık filtreleri maalesef görüntü kalitesini bozduğu için kullanamıyorum varlıkları sanılanın aksine bence zarar veriyor. gerçek filtreler lens fiyatına. ben de çok savundum takalım bir tane objektif korusun şimdi ise varsa çıkartıp çekiyorum sora kapak niyetine geri takıyorum koruyor. aah ah cahil ve mutlu yılları her denilene inanır hayaller kurardım

Tarih: 22 Aralık 2008, 00:02 - İp: 88.***.**5.189
cemipek
cemipek (üye)
İstanbul / Meraklı

alpa_73'ün söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.

Teknik konulara girmeden filtre alacaklara şöyle bir test yapmalarını öneriyorum. Bu testi iki farklı markayı karşılaştırmak için kullanabilirsiniz. Elinizde tek bir filtre varsa sizin için pek bir anlam ifade etmeyecektir. Önce siyah bir zemin üzerine madeni bir para koyun. Daha sonra filtreyi camı paraya değmeyecek şekilde paranın üzerine yerleştirin. Denemek istediğiniz tüm filtreleri aynı düzenek üzerinde izleyin. Hatta yan yana koyup incelerseniz farkı daha rahat farkedersiniz. Ucuz olan filtre yansıma yapacaktır. Bu yansıma çok ucuz filtrelerde maksimum dereceye çıkar ve oldukça rahatsız edicidir.

İşte lens fiyatına satılan filtrelerde bu yansıma kesinlikle yaşanmaz. Nedeni ise üzerinde bulunan mikron seviyelerindeki kaplamalardır. Tüm lens üreticileri son yıllarda bu kaplama teknolojileri üzerinde duruyor. Sigma super multi coated, nikon nano coating işlemleri üzerine oldukça yüklü arge çalışmaları yapıyor. Eğer orta sınıf üzerinde bir lens kullanıyorsanız ve tutup buna 10 - 15 liralık bir UV takıyorsanız lense verdiğiniz parayı sokağa atıyorsunuz demektir. Çünkü meydana gelecek yansımalar hem keskinliği hem de kontrastı düşürecektir.

Tarih: 28 Aralık 2008, 23:47 - İp: 195.***.**4.105
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

kenko iyi

Tarih: 29 Aralık 2008, 18:06 - İp: 90.***.**8.112
  • 1