alpcan76
alpcan76 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 450d Objektiv

okuma zahmetini gösteren ve cevaplayan herkeze simdiden tesekkür ederim.Uzun bir zamandir forumda yazilanlari okumaktayim bu sitede emegi gecen biz amatörlere bilgi aktariminda bulunanlara ayrica tesekkür ederim.Soruma gelince Dügünlerde ek is olarak Almanyada fotograf cekmekteyim.Dügünlerde 18-55 is canon kit lensi kullanmaktayim bu bana yeterli gelmekte ayrica ek olarak 55-250 is Canon lensim bulunmaktadir. Genis acilardan Fotograf cekebilecegim doga, manzara, eski yapilari daha iyi fotograflayabilecegim , genis acidan fotograf cekebilecegim bir lens almak istiyorum.Nasil bir Lens almam konusunda pek bir fikrim bulunmamamaktadir.Ayrica 18-55 ile 18-70 18-200 arasindaki farklari bana yazabilirseniz memnun olurum.

Tarih: 1 Ocak 2010, 23:38 - İp: 92.***.**9.216
baron_55
baron_55 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

lensler ve aralarindaki farklari bu linkden kendin takip edebilirsin !

http://www.tamron.com/lenses/learning_center/tools/focal-length-comparison.php

Tarih: 2 Ocak 2010, 15:32 - İp: 217.***.**3.18
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

İstanbul'da dar sokakları arasında kalmış tarihi yapıları fotoğraflarken 18-55 lensin geniş açısının yeterli gelmediğini birçok kez tecrübe ettim. Keşke bir Sigma 10-20'im olsaydı dediğim çok olmuştur. Bütçeye göre Canon 10-22, Tokina 11-16 gibi birçok seçenek mevcut.

Tarih: 3 Ocak 2010, 00:13 - İp: 85.***.**6.11
alpcan76
alpcan76 (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle tesekkür ederim, Murgur arkadasimiz tam benim yarama parmak basmis ,baron arkadasimin verdigi sayfada bana cok yardimci oldu.Bir soru daha sormak istiyorum Alan derinligi konusunda ne kadar cok makale okusamda odak arkasindaki alanin flu cikmasini bir türlü tam anlamiyla basramadim bunun diyafram enstrantene ve iso degerlerini ilgilendiren üclü bir denklem oldugunu ne kadar bildigimi varsaysamda 55-250 Canon is de bir türlü basaramadim ,ayni degerlerde arkadasimin f2,8 diyaframli bir lensinde istedigim fotografi cekebildim sorun nerden kaynaklaniyo ve ya mesafe ayarlarindami bir sorun var cözemedim simdiden cevaplar icin tesekkür ederim.

Tarih: 3 Ocak 2010, 23:08 - İp: 80.***.**8.102
  • 1