aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Canon Ef 70-200mm F/4 Usm L Is?????

Başlığa sığdıramadığım için sadece lensi yazmak zorunda kaldım.Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim marka ve modeldelki lens, Türkiye'de TÜRKİYE GARANTİLİ OLACAK ŞEKİLDE nerde satılıyor bilen var mı?Daha doğrusu internet üzerinden de satış yapan bir mağaza adresi biliyor musunuz

Tarih: 16 Ekim 2007, 22:09 - İp: 88.***.**5.94
youcan10
youcan10 (üye)
İzmir / Amatör

www.aydinlar.com'dan temin edebilirsin.güvenilir alışveriş için birebir.Aydınlar erkayalar garantisi altında satıyor ve servislik hizmeti veriyor..Ben daha 1 hafta önce 400D aldım.Hiçbir şikayetim yok

Tarih: 16 Ekim 2007, 22:34 - İp: 85.***.**2.90
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Aydınlar'ın web sitesine baktım.Benim bahsettiğim lens yok.Ben EF 70-200 f/4 L IS USM'yi sormuştum.Orda EF 70-200 f/4 L USM var..

Tarih: 16 Ekim 2007, 22:44 - İp: 88.***.**5.94
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Bu kadar zor bir soru mu ya akimse nerde satıldığını yada en azından fiyatını bilmiyor mu?

Tarih: 17 Ekim 2007, 16:01 - İp: 88.***.**5.94
emre563
emre563 (üye)
İstanbul / Meraklı

http://www.hepsikamera.com/canon-ef-70200mm-f28l-usm-objektif-p-2325.html

burada satılıyor.

Tarih: 17 Ekim 2007, 16:07 - İp: 85.***.**2.235
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Kıymetli arkadaşlar,
Ben buyıl şubat ayında İstanbuldan spot olarak 1200$ bir lens aldım.
Hayyam çarşısında güvenilir işyerleri var.
Ufak bir posta ücretiyle Amerikadaki 1 yıllık garantiyi de müşteriye yansıtıyorlar.
Çalışan müdahale görmemiş lensin garantisi kendisidir.
Hiç bir önemi olmayan garanti için 1000ytl fark bana hiç mantıklı gelmiyor.

Garantiyi bu kadar düşünürken bir de internet üzerinden almak düşünülen hassasiyete ters.
Taksitle olsun ne olursa düşüncesi de uygun değil. İmkanları birleştirip, az sabırla elle tutup, görüp almak en doğrusu.
Sabır ile aşamıyacağınız engel yoktur.

Tarih: 17 Ekim 2007, 16:48 - İp: 81.***.**5.109
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Ben bu forumda yakında ileri düzeyde okuma ve okuduğunu anlama kursu adı altında bir kurs açmayı düşünmeye başladım.Neyi sorduğum net bir şekilde yazıyor:CANON EF 70-200 F/4 LIS USM....Önce ''youcan10'' isimli arkadaşım aydınlarda satıldığını yazıyor..Oysaki Aydınların web sitesini her gün bir kez hatmederim ki fiyatlarda modelerde bir yenilik var mı diye..Yani Aydınlarda bu lensin satılmadığını adım gibi biliyorum..Daha sonra neyi sorduğumu düzelterek ve bu sefer de altını çizerek tekrar yazıyorum.Bu sefer de ''emre563'' isimli arkadaş sağolsun zahmet edip bir web adresi veriyor ve EF 70-200 f/2.8 L IS USM'nin açıldığı bir sayfa ortaya çıkıyor..Hiçir arkadaşın kötü niyetli olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.Sonuçta amacımız burda birbirimize bilgi yönünden katkıda bulunmak, bildiklerimizi paylaşmak ve bilmediğimizi öğrenmek..Ama birz dikkat lütfen. ..Neyse...
Sayın ''ocant35'' hocam; size hocam diyorum, çünki daha önce gerek benim sorduğum sorulara gerekse diğer kullanıcıların sorduğu sorulara vermiş olduğunuz yanıtlarla bilgimi çok ilerletmeme neden,sorularımın yanıtlarını bulduğum muazzam bilgisi olan bikaç insandan birisisiniz.Bunun için teşekkürlerimi sunarım.Hocam sizin de dediğiniz gibi lensin önce spotunu araştırdım ve peşin 1250 ABD Doları dediler.f/2.8 L IS USM içinse yine peşin 1950 dolar dediler.Ama işte sizin de bahsettiğiniz gibi almaya cesaret edemedim.Yani güvenemedim.Hele bir de Hayyam'a Doğubank' tek başıma gidip de lens almaya hiç yemedi.. Yoksa sizin de bahsettiğiniz gibi güvenebileceğim bir yer olsa Türkiye garantili olması çok önemli değil benim için..Sizin de alışveriş yatığınız güvenebileceğim mağzaların adresleri verebilir misiniz?(özelden yazabilirsiniz isterseniz)

Tarih: 17 Ekim 2007, 17:27 - İp: 88.***.**5.94
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Kıymetli Karedeşim,
Akşam kutuda var olanbları yazarken aslında olmayanı yazacaktım.
En önemli parça maalesef kutuda olmuyor sonradan zor ve pahalı bulabiliyoruz.
Tripod kelepçeli ayağı ekstra almak gerekiyor.
Ben istanbulsa bulamadım, 6 ay sonra Amerikada okuyan bir genç getirdi. Alınması posta vs 150$ geçiyor.

Hoşçakal.

Tarih: 18 Ekim 2007, 14:12 - İp: 81.***.**5.109
bulka59
bulka59 (üye)
İstanbul / Amatör

Sirkeci Doğubank ta Gap Elektronik i arayın ne isterseniz size bulsunlar.www.gapelektronik.com.tr
İnternet fiyatları sizi yanıltmasın arayın konuşun hatta ziyaret edin

Neredeyse yarı fiyatına alacağınız lens yada kamera için garanti sormak çok mantıklı değil. Diyelim ki aldığınız ürün arızalı çıktı.garantiliye vereceğiniz farktan çok daha azına resmi serviste tamir ettirebilirsiniz. Ki ben 20 seneden fazladır Doğubanktan alışveriş yaparım belki toplam alışverişim eşe dosta tavsiyelerimle beraber 100,000 USD yi geçmiştir daha hiç problem yaşamadım.

Selamlar

Tarih: 18 Ekim 2007, 23:44 - İp: 85.***.**2.105
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

valla kardeşim internete girmişsin nereden alayım diyorsun hele canon alıcılar bunu sorarsa beni yaktın

Tarih: 19 Ekim 2007, 21:41 - İp: 88.***.**6.21
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Hakketen yaaa koç25.....küsür küsür...nasıl akıl edemedim internetten bulmay..bak sen söylemiş olmasan gerçekten aklıma gelmezdi...iyi ki varsın koç...

Tarih: 20 Ekim 2007, 00:29 - İp: 88.***.**5.94
  • 1