macrosis
macrosis (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 7d İçin Kurmak İstedigim Set

Merhabalar (iyi günler,iyi geceler ) ben kişisel fotograf çekmek için moda fotografcılıgı tarzında kullanmak için bir set kurmak istiyorum setin içindekiler =
BODY
CANON 7D YADA 6D

Lensler
Canon EF 17-40mm f/1:4L USM
canon 70-200 f4 ,
CANON-EF 24-105 MM F4 L IS USM

Flash
Canon Speedlite 430 EX II
Sizce nasıl iyimi genellikle kişi çekimi olucak veya önere bileceginiz set varmı ?? yurt dışından alacagım için uygun olucak fiyatlar

Tarih: 30 Haziran 2013, 23:47 - İp: 78.***.**7.113
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Seçimlerin güzel,benim önerim 6D yada imkanın varsa 5D Mark III.

Flaş seçiminde gayet iyi ama benim kanaatim tek flaş bu iş için biraz yetersiz.İmkan varsa 2 veya 3 tane flaş alıp bir set flaş tetikleyici (2 flaş için 3 lü set,3 flaş için 4 lü set) ışık ayakları,tripot,şemsiyeler veya soft box'lar.

Tarih: 1 Temmuz 2013, 03:28 - İp: 91.***.**4.100
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

1-1.5 yildir ayni seyi soruyorsunuz ; tek fark 5D olmus 6D... Gecen zamanda da hala APS-C ve Full Frame ayirimi yapip/kararinizi veremediginize/bize sordugunuza gore, fotografciliginizda bir ilerleme olmamis. Bir sey de alacaginiz yok bu gidisle

Tarih: 1 Temmuz 2013, 11:07 - İp: 96.***.**5.17
macrosis
macrosis (üye)

paperman bey konuyu yanlış anladıgınızı varsayarak size söyle açıklım iki makinede elimde mevcut şuanda 7D ye yada 6D ye kuracagım setten bahsediyorum zaten 7D yada 6D farketmiyo aldııgm için ikindendede kullana bilecegim o yüzden 7D YADA 6D dedim iyi günler. Bu arada sizin gibiler yardım etmek yerine kötü eleştrip ve konuyu yazanında morelinin bozup gün boyu enerjisinin düşük olmasına neden oluyosunuz siz her istedinizi alabiliyorsunuzdur ona birşey diyemem ama ben bir ögrenci oldugum için hem okuyup hep çalışmak benm için bir şey buda benim makina almam için 1 sene geriye atıyo demektir iyi günler paperman

Tarih: 1 Temmuz 2013, 11:53 - İp: 78.***.**9.211
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

".... bir set kurmak istiyorum ... icindekiler : "

Bundan her 2 makinaya da sahip oldugunuzu mu anlamamiz gerekiyor?

18 yasinda 4000-5000 TLlik 2 DSLRniz olduguna gore bayagi calismaniz gerekiyormus, hem ogrenci hem studyo fotografcisi kardesim.

Peki makinalarda su an hangi lensler mevcut ? 7D'deki lensi 6D'ye taktiginida gozle gorulur bir degisiklik oluyor mu goruntude / kadrajda ? - merak ettim.

Bir sonraki soru yine gecen yilki gibi, " yurtdisindan getirsem, kullanmadan burada 2000-3000 TL fazlaya satabilir miyim " mi olacak ?

Tarih: 1 Temmuz 2013, 18:09 - İp: 96.***.**5.17
iirrffaann
iirrffaann (üye)
İstanbul / Amatör

Kardesim burada buna benzer sorular sorulmuş bir sürü topic var araştır biraz. gelip te burada senin yaşın kadar tecrübeli, baban yaşındaki insanlarla laf dalaşına girme.
Zaten çok saçma bir soru. Bu seti kafanda kurarken hiç araştırmadın mı ? sen de biliyorsun muhteşem bir set olduğunu daha ne soruyorsun. yok onu alma bu kötüdür şunu al dememizi mi bekliyorsun. biz desek bile sen o iyiyle kötünün arasındaki farkı anlayamazsın zaten.

Bu tür şeylerle meşgul etmeyin şu forumu da ustalarımız azcık vakitlerini sizin gibilerle uğraşmak yerine bizlere deneyimlerini aktararak kullanabilsinler. sen de belki okursun onları.

O paperman dediğin adamın profiline gir bi bak bakalım. o muhteşem fotoğraflar nasıl makinelerle çekilmiş. o senin ucuz dandik gördüklerinle mi yoksa 10-15 milyarlık setlerle mi ?

Tarih: 2 Temmuz 2013, 00:08 - İp: 94.***.**3.60
macrosis
macrosis (üye)

ZATEN PAPERMAN nin yaşımdan büyük oldugunu biliyorum ve ben nikon kullanıcısıydım 3 ay öncesine kadar sonradan makineleri ikinci el aldım ve şuanda daalacagım lenslerin nasıl oldugunu nasıl bir kalitede oldugunu bilmiyorum bu formuda o yüzden açtım eger kardeşim bu kötü bu iyi bunun yerine bunu alırsan şunu şunu yaparsan iyi olur (SFKBAY IN YAPTIGI GİBİ) iyi olur demek yerine gelip büyüklük taslayıp bilgi dalaşı yapıp morelimi bozmaya hakkınız yok.
Eger yardım etmiyeceksenizde buraya yazmayada hiç bir mecbureyetiniz de yoktur sayın İİRRFFAANN bey .
Paperman çekebilir çekemez diye birşey yok ne zamandan beri fotograf çektigini bilmiyorum belki 10 yıldır belki 5 6 yıldır onun sanatına dicek birşeyim yok iyidir kötüdür benim için farketmez ama ne olursa olsun o fotografa emek vermiş saatini dakikasını harcamıştır güzeldir o fotograf İİRRFFAANN bey eger burda bu formda bilgi alış verişi ve birbirimize yardım etmiyeceksek önermicekseniz bu formun amacı ne bana söylermisiniz eger bunlar degilse amacı ben hesabımı kapatıcagım İİRRFFAANN bey

Tarih: 2 Temmuz 2013, 08:56 - İp: 78.***.**9.211
siparisium
siparisium (üye)
İstanbul / Firma

Croplu makine alacaksan

setinde kesinlikle Sigma 18-35mm F1.8 EX DC HSM bulunmalı

Tarih: 4 Temmuz 2013, 13:37 - İp: 78.***.**7.185
  • 1